KIJ DESZCZOWY (50 cm) Powiększ do pełnego rozmiaru

KIJ DESZCZOWY (50 cm)

Kij deszczowy, to drewniana tuba wypełniona drobnymi kamyczkami lub nasionami. Przechylanie instrumentu powoduje przesypywanie się ich - odgłos tworzony w ten sposób doskonale imituje dźwięk spadających na ziemię kropel deszczu, lub szum fal morskich. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

96,00 zł

Kij deszczowy, to drewniana tuba wypełniona drobnymi kamyczkami lub nasionami. Przechylanie instrumentu powoduje przesypywanie się ich - odgłos tworzony w ten sposób doskonale imituje dźwięk spadających na ziemię kropel deszczu, lub szum fal morskich. 

Główny obszar tworzenia pierwszych grzechotek i kijów deszczowych, to Peru, czyli obszar Inków, a także Afryka, Australia i inne rejony starych kultur. Obecnie bardzo popularne są kije deszczowe pochodzące z Chile i to tam plemiona Diaguita miały używać ich do sprowadzania deszczu na pustynię Atacama.

Kije deszczowe z tej oferty pochodzą z Ameryki Południowej i wykonane są z wysuszonego kaktusa. Jego wnętrze jest wydrążone, kolce obcięte i wbite do środka (żeby trochę poprzeszkadzać nasionkom przesypywać się z jednej strony kija na drugą). 

Długość: ok. 50cm
Średnica: ok. 4-4,5cm

Materiał: kaktus, kamyczki, piasek

Ponieważ jest to produkt ręcznie robiony - każdy kij wygląda inaczej, ma inn brzmienie, a nawet średnicę.

Produkty powiązane