KIJ DESZCZOWY (50 cm) Powiększ do pełnego rozmiaru

KIJ DESZCZOWY (50 cm)

Kij deszczowy, to drewniana tuba wypełniona drobnymi kamyczkami lub nasionami. Przechylanie instrumentu powoduje przesypywanie się ich - odgłos tworzony w ten sposób doskonale imituje dźwięk spadających na ziemię kropel deszczu, lub szum fal morskich. 

Więcej szczegółów

Kij deszczowy, to drewniana tuba wypełniona drobnymi kamyczkami lub nasionami. Przechylanie instrumentu powoduje przesypywanie się ich - odgłos tworzony w ten sposób doskonale imituje dźwięk spadających na ziemię kropel deszczu, lub szum fal morskich. 

Główny obszar tworzenia pierwszych grzechotek i kijów deszczowych, to Peru, czyli obszar Inków, a także Afryka, Australia i inne rejony starych kultur. Obecnie bardzo popularne są kije deszczowe pochodzące z Chile i to tam plemiona Diaguita miały używać ich do sprowadzania deszczu na pustynię Atacama.

Kije deszczowe z tej oferty pochodzą z Ameryki Południowej i wykonane są z wysuszonego kaktusa. Jego wnętrze jest wydrążone, kolce obcięte i wbite do środka (żeby trochę poprzeszkadzać nasionkom przesypywać się z jednej strony kija na drugą). 

Długość: ok. 50cm
Średnica: ok. 4-4,5cm

Materiał: kaktus, kamyczki, piasek

Ponieważ jest to produkt ręcznie robiony - każdy kij wygląda inaczej, ma inn brzmienie, a nawet średnicę.

Produkty powiązane