Udu Drum - gliniany instrument perkusyjny (etniczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Udu Drum - gliniany instrument perkusyjny (etniczny)

Niezwykły, ceramiczny instrument perkusyjny - UDU DRUM
Bębny Udu posiadają wyraźne cechy tonalne, od subtelnych tonów basowych po kojące tony przypominające tabla.
Każdy Udu Drum oferuje indywidualne wartości tonalne. Można na nim grać uderzając w dowolną część bębna dłonią lub opuszkami palców. Teksturowane powierzchnie zapewniają dodatkowe wariacje tonalne, tworząc dźwięki tarcia.

Więcej szczegółów


Niezwykły, ceramiczny instrument perkusyjny - UDU DRUM

W niektórych plemionach afrykańskich, Indiach, a także Iranie gliniane garnki są używane jako instrumenty perkusyjne.
Gliniany dzbanek, częściowo idiofon, częściowo aerofon, to ten sam dzban, który tradycyjnie był używany do noszenia i przechowywania wody, ale pełnił również funkcję instrumentu muzycznego. Mimo swojej prostej formy ma duże możliwości w graniu różnego rodzaju rytmów.

Nigeria (udu)
Słowo Udu oznacza zarówno ceramikę, jak i pokój w języku Igbo (plemię w południowo-wschodniej Nigerii). Ma wiele różnych nazw w Nigerii, w zależności od obszarów plemiennych i ceremonii, w których jest używany. „Abang mbre” lub „garnek do gry” to nazwa, która jest mu powszechnie przypisywana.

Ceramika i inne święte przedmioty stają się medium dla duchów, przodków i bogów. Igbo wykonują przed nimi modlitwy i ofiary, aby zadowolić duchy i poprosić je o pomoc i przewodnictwo. Podczas tych rytuałów głębokie, niezwykłe dźwięki bębnów Udu są uważane za „głosy przodków”.
Tradycyjnie tylko kobiety Igbo produkują Udu i inną ceramikę, ponieważ ceramika jest zbyt niebezpieczna dla mężczyzn. Potrzebna glina jest zbierana w świętych miejscach. Obecność mężczyzny w tych tajnych miejscach byłaby poważnym przestępstwem i spowodowała, że ​​przedmiot stałby się bezsilny.

Bębny Udu posiadają wyraźne cechy tonalne, od subtelnych tonów basowych po kojące tony przypominające tabla.
Każdy Udu Drum oferuje indywidualne wartości tonalne. Można na nim grać uderzając w dowolną część bębna dłonią lub opuszkami palców. Teksturowane powierzchnie zapewniają dodatkowe wariacje tonalne, tworząc dźwięki tarcia.
Gra się na Udu zazwyczaj w pozycji siedzącej z bębnem na kolanach gracza. Można również grać na blacie lub podłodze za pomocą dołączonego słomianego stojaka.

Zobacz jak możesz grać :)
https://www.youtube.com/watch?v=MLFNUDsMbAM
https://www.youtube.com/watch?v=gSpkxApyigs
https://www.youtube.com/watch?v=PkxxMH95Sqk

Długość: ok. 40cm
Średnica maksymalna: ok. 23,5cm
Waga: 4,5 kg

Materiał: glina wypalana, naturalna  kozia skóra, sznurki.
Słomiany stojak w komplecie


Ponieważ jest to produkt ręcznie robiony - każde udu wygląda inaczej, ma inne brzmienie, a nawet średnicę.

Produkty powiązane