Bransoletka AGAT BOTSWANA (elastyczna) Powiększ do pełnego rozmiaru

Bransoletka AGAT BOTSWANA (elastyczna)

Bransoletka wykonana z kawałków naturalnego minerału - agatu botswana, lekko szlifowanego, bez ostrych krawędzi.      

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

19,90 zł

Bransoletka wykonana z kawałków naturalnego minerału - agatu botswana, lekko szlifowanego, bez ostrych krawędzi.


Agat jest kamieniem równowagi - fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energie, działa uspokajająco, dodaje pewności siebie. Na poziomie duchowym agat zwiększa świadomość, zachęca do cichej kontemplacji i akceptowania wydarzeń, sprzyja rozwojowi duchowemu. Zapewnia spotkania i kontakty z przyjaznymi osobami w życiu codziennym. 
Już w starożytnym Egipcie przypisywano agatom moc nadprzyrodzoną. Traktowano je jako amulety chroniące właściciela przed troskami, wierzono, że przynoszą bogactwo i sławę. 

Agat botswana - ma właściwości antydepresyjne.  Posiada spokojną energię, która działa na ciała subtelne i świetnie nadaje się do osiągnięcia stabilności i równowagi w wielu aspektach życia. Ma kojącą i łagodną energię, która sprawia, że to wspaniałe narzędzie do wykorzystania, gdy cierpimy na depresję lub lęki. Kamień ten może pomóc poruszać się w kierunku oświeconego stanu świadomości. Stymuluje czakrę korony, utrzymuje wewnętrzną stabilność, spokój i dojrzałość. 
Agat botswana jest czasami nazywany "kamieniem zmiany" ze względu na jego mistyczne właściwości transformacji.
Pomaga poradzić sobie z łatwością ze zmianami, które życie oferuje nam codziennie. Ponieważ posiada właściwości ochronne - może stać się pomocny w pracy duchowej, rytuałach, magii, na ścieżce szamańskiej.

Kamień ten może być pomocny w pokonywaniu uzależnień i innych autodestrukcyjnych zachowań nałogowych, jak również do uzdrawiania problemów emocjonalnych. Jest to również kamień sukcesu i zmysłowości. 

Agat wspomaga narządy rozrodcze i leczy ich dolegliwości. Jest zalecany dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływa na proces powstawania nowych komórek i zapewnia bezpieczeństwo.
Leczy dolegliwości żołądkowe, choroby oczu i alkoholizm. Ułatwia poród, pomaga przy ukąszeniach insektów, wzmaga pewność siebie i witalność. Ma korzystny wpływ na układ nerwowy i może pomóc pozbyć się z ciała toksyn, a także pomóc w gojeniu złamań.


Wymiary: średnica wewn. ok. 5cm
; szer.2,5-3,5cm; wielkość kamieni 0,4-1cm.
Kamienie nanizane na elastyczną, przezroczystą gumkę.

Kolory: ponieważ jest to kamień naturalny, nie barwiony - kolorystyka minerałów nie jest jednolita.
Ważne! Są to naturalne fragmenty minerałów, więc mogą posiadać pęknięcia, wgłębienia, wrosty innych minerałów, szczeliny itp. Ponieważ jest to biżuteria wykonana z naturalnych kamieni, nie posiada idealnej struktury, tak jak biżuteria sztuczna.

Produkty powiązane