"PRAOCEAN" MIEDZIANA bransoletka Powiększ do pełnego rozmiaru

"PRAOCEAN" MIEDZIANA bransoletka

Ręcznie wykonana w Nepalu, zdrowotna bransoleta z grubej miedzi (wyższa jakość). Motyw (profilowanie): PRAOCEAN i ORNAMENT (romby).

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

40,00 zł

Ręcznie wykonana w Nepalu, zdrowotna bransoleta z miedzi. Motyw (profilowanie): PRAOCEAN.

Zdrowotne działanie bransolet miedzianych.
W dzisiejszych czasach mamy duże niedobory pierwiastków (w tym m.in. miedzi) w organizmie, ze względu na ubogą, wyjałowioną żywność i glebę, w której się ją uprawia. Miedź potrafi m.in. równoważyć biegunowość ciała, dzięki czemu leczenie organizmu staje się pełniejsze. Miedź posiada właściwości antybakteryjne. Stosowana jest m.in. jako środek przeciwko gruźlicy, infekcjom moczowym. 


Miedź nosi się również dla złagodzenia objawów reumatyzmu, artretyzmu i innych dokuczliwych bólów. 
Pomaga przy: zapaleniach stawów, schorzeniach kostnych, osłabieniu ścianek naczyń krwionośnych, jako prewencja przeciwko tętniakom, a także przy cukrzycy, epilepsji, bierze udział w wielu procesach, m. in. w budowie krwi, niezbędna jest więc w leczeniu przewlekłych anemii, które wykazują brak reakcji na stosowanie żelaza. Nieoceniona w leczeniu przewlekłych infekcji moczowych wywołanych bakterią essherichia colli, a także przy trądziku młodzieńczym. Miedź powinny nosić chore dzieci (przez dziesięć dni), m.in. w przypadku: anemii, zapalenia uszu. Dorośli obowiązkowo po 30 roku życia. 

Jeśli miedź przebarwia rękę, to znaczy, że działa i jest potrzebna. Żeby zmyć ślad przebarwienia wystarczy przetrzeć rękę od wewnętrznej strony, a miedzianą bransoletkę wyczyścić od czasu do czasu pastą. 
Podczas noszenia bransoletki zdarza się, że miejsce gdzie nosimy bransoletkę zmieni kolor na zielonkawy, zwłaszcza na początku, ale też i wtedy kiedy jesteśmy chorzy. To właśnie kwasy znajdujące się w pocie reagują z miedzią i miedź przenika do naszego ciała, gdzie oddziałuje na niektóre bakterie, zwłaszcza MRSA (oporne szczepy gronkowca).
Jeżeli jesteście praworęczni zakładajcie bransoletkę na lewą rękę i odwrotnie - wówczas działanie lecznicze bransoletki będzie mocniejsze.

Właściwości miedzi:
Jest przyswajana nie tylko z produktów spożywczych, ale również przez skórę.
Jest potrzebnym elementem dla kształtowania i wzmacniania tkanek i kości.
Przyczynia się do asymilacji żelaza potrzebnego dla tworzenia się hemoglobiny.
Ma przeciwzapalne działanie.
Stanowi skuteczne rozwiązanie do wspomagania leczenia zapalenia stawów.
Nadmiar miedzi samoczynnie wyeliminuje się z organizmu.

Wymiary:
- regulowana średnica w pozycji wyjściowej: ok. 6 cm 
- długość po obwodzie: ok. 17,5 cm
- szerokość: ok. 0,7 cm
- waga: ok. 20g
Ważne! produkt ręcznie wykonany, więc każdy egzemplarz może różnić się drobnymi detalami.

Produkty powiązane