Breloczek do kluczy - OPAL TURECKI - MERLINIT Powiększ do pełnego rozmiaru

Breloczek do kluczy - OPAL TURECKI - MERLINIT

Szlifowane bryłki naturalnego, cennego minerału - opalu tureckiego (dendrytowego), zwanego też Merlinitem, w postaci breloczka do kluczy. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 4

19,90 zł

Szlifowane bryłki naturalnego, cennego minerału - opalu tureckiego (dendrytowego), zwanego też Merlinitem, w postaci breloczka do kluczy. 

Opal dendrytowy, turecki, Merlinit
Minerał ten jest mieszaniną: opalu (najczęściej białego), chalcedonu (szarego) oraz wrostków dendrytów, z dodatkami manganu i inkluzjami potasu oraz baru (formy krzaczaste).

Opal turecki - dendrytowy (lub Moss Opal), to nazwa nadana kamieniowi w związku z naturalnym odwzorowaniem w jego wewnętrznej strukturze motywów związanych z drzewami - od słowa Dendrite, które odnosi się do naturalnej drzewiastej lub mchem pokrytej struktury minerału.

Kamień ten nazywany jest również Merlinitem (mając na względzie bardzo silne wibracje emitowane przez niego, powiązano go z legendą o królu Arturze i czarowniku Merlinie). Merlinit to magiczny kamień, który przechowuje mądrość wszystkich magów, szamanów i alchemików z przestrzeni wieków i pozwala z niej korzystać.
Kamień ten odzwierciedla prawdziwą naturę rzeczy, ścierających się sił we wszechświecie, stale dążących do równowagi. To potężny kamień equilibrium - ułatwiający osiągnięcie równowagi. Merlinit to silny talizman wspomagający dążenie człowieka samorealizacji, do samodoskonalenia i osiągnięcia równowagi psycho-fizycznej.
Będzie wspomagać dostęp do wyższej energii duchowej i pozwoli nawiązać kontakt z przewodnikami i nauczycielami w wyższych sferach. Lecz jest to nie tylko kamień światła, gdyż może pozwolić na  doświadczenie również ciemnych aspektów naszej wyższej jaźni. Praca nad korektą właśnie tych aspektów  jaźni jest kluczowe do samodoskonalenia i wyzwolenia duchowego.

Jest to "Kamień relacji", który pomaga budować i umacniać więzi w związkach, znajomościach i przyjaźniach, a także zbliżać ludzi do siebie.
Opal dendrytowy doskonale nadaje się do utrzymywania relacji partnerów, którzy żyją z dala od siebie przez pewien czas, aby więź pozostała silna i pełna miłości. To także piękny kamień, który można przekazać nowożeńcom.
Umieszczony w domu kamień ten stwarza rodzinny nastrój, a także tworzy atmosferę akceptacji i harmonii.

Na poziomie ciała opal turecki pomaga w poprawie funkcji naczyń krwionośnych i oczu, może leczyć żylaki i łagodzić zaburzenia układu pokarmowego, zwłaszcza zaparcia lub przekrwienie.
Kamień ten pomaga także ciału usuwać zbędne tłuszcze, zmniejsza też uczucie ospałości i letargu.
Merlinit posiada własności oczyszczające organizm i przyspieszające procesy gojenia. Pozwala szybciej pozbyć się skutków grypy lub przeziębienia. 

Wymiary uśrednione
dł. breloczka razem z kamieniem: 9-11 cm 
- wielkość samego kamienia: dł. 3,1-4,5 cm, szer. 2-3 cm
- waga kamienia: ok. 12-24g

Produkcja: 
wyrób rękodzielniczy GreenHarmony.pl (handmade)

Kolory: ponieważ jest to kamień naturalny, nie barwiony - kolorystyka minerałów nie jest jednolita.
Ważne! Są to naturalne fragmenty minerałów, więc mogą posiadać pęknięcia, wgłębienia, wrosty innych minerałów, szczeliny itp. Ponieważ jest to biżuteria wykonana z naturalnych kamieni, nie posiada idealnej struktury, tak jak biżuteria sztuczna.

Produkty powiązane