Naturalny, olejowy REPELENT NA KOMARY I KLESZCZE - 13 olejków eterycznych + dziegć brzozowy + olej ekologiczny (handmade, 100ml) Powiększ do pełnego rozmiaru

Naturalny, olejowy REPELENT NA KOMARY I KLESZCZE - 13 olejków eterycznych + dziegć brzozowy + olej ekologiczny (handmade, 100ml)

NATURALNY, OLEJOWY REPELENT NA KOMARY I KLESZCZE, Z DZIEGCIEM BRZOZOWYM ORAZ 13-toma OLEJKAMI ETERYCZNYMI SKUTECZNIE ODSTRASZAJĄCYMI OWADY.
BEZ ALKOHOLU i SZTUCZNYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH!

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 6

39,00 zł

NATURALNY, OLEJOWY REPELENT NA KOMARY I KLESZCZE, Z DZIEGCIEM BRZOZOWYM ORAZ 13-toma OLEJKAMI ETERYCZNYMI SKUTECZNIE ODSTRASZAJĄCYMI OWADY
BEZ ALKOHOLU i SZTUCZNYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH!

Płyn olejowy w sprayu, wykonany z ekologicznego oleju rzepakowego, brzozowego dziegciu i naturalnych esencji eterycznych o właściwościach odstraszających komary, kleszcze, muchy, gzy oraz inne owady. Jest w pełni bezpieczny i nie posiada negatywnych działań ubocznych.
100% naturalnych składników, nie zawiera substancji chemicznych i neurotoksycznych, wolny od parabenów, bez sztucznych zapachów, ma działanie aromaterapeutyczne.
Ze względu na dodatek oleju - dłużej utrzymuje się na skórze i nie wymaga ciągłej aplikacji (tak jak w przypadku samych olejków eterycznych).

Olejki eteryczne oferują coś więcej niż przyjemny zapach... 
Esencje eteryczne są naturalną i znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla konwencjonalnych, chemicznych środków anty-komarowych i przeciwkleszczowych.

Spray w swoim składzie zawiera olej rzepakowy z ekologicznych upraw oraz naturalny dziegć brzozowymieszankę olejków eterycznych: olejek z eukaliptusa cytrynowego, wrotyczu, piołunu, wanilii, olejek cytronellowy, z drzewa herbacianego (Tea Tree), z kamfory naturalnej, lawendy francuskiej, mięty pieprzowej, niaouli, sandałowca zachodnioindyjskiego (Amyris Balsamifera), werbeny cytrynowej oraz drzewa herbacianego CYTRYNOWEGO (Leptospermum Petersonii)

Każdy olejek eteryczny ma wiele cennych właściwości, ale niektóre z nich skuteczniej odstraszają owady. Współczesna nauka odkryła ciekawe cechy wybranych olejków, które zniechęcają kleszcze i komary do kontaktu z nimi.

Olejek z eukaliptusa cytrynowego - badania wykazują, że jego skuteczność anty-komarowa jest porównywalna do DEET (stymuluje u komarów te same receptory). Olejek ten również zmniejsza ryzyko zakażenia i goi skórę po ukąszeniach (również kleszczy).

Dziegieć brzozowy - wykazuje bardzo silne działanie zapachowe, odpychające różnego rodzaju owady. Chroni skórę przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi.

Olejek lawendowy – pachnie słodko i przyjemnie, ale owady go nie lubią. Skutecznie odstrasza kleszcze, muchy, komary. Ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i owadobójcze (odstrasza mole, owady i łagodzi skutki ukąszeń). Zabija bakterie, które powodują infekcję skóry, odstrasza też pajęczaki, mole, a nawet gryzonie. 

Olejek cytronellowy – bardzo skutecznie odstrasza owady, zwłaszcza komarychroni też przed ukąszeniami kleszcz i pcheł. W przypadku ukąszenia owada – łagodzi swędzenie. 

Olejek z drzewa herbacianego– silnie bakteriobójczy, goi rany po ukąszeniach. Skutecznie łagodzi skutki ukąszeń. Owady nie przepadają za jego zapachem.

Olejek z mięty pieprzowej – bardzo dobrze odstrasza komary. Aromat świeżej mięty pieprzowej odstrasza również kleszcze.

Olejek Amyrisowy (sandałowiec zachodnioindyjski) – testy in vitro i in vivo potwierdziły odstraszające działanie olejku na szukające żywiciela nimfy kleszcza. Skutecznie odstrasza kleszcze dzięki naturalnej zawartości elemolu. Zniechęca również komary.


Olejek z kamfory - 

Olejek niaouli - zabija on owady, a także je odstrasza. Jest to również bardzo dobry środek przeciwbólowy. Eliminuje ból, wywołując drętwienie nerwów i odczulając dany obszar. 

Olejek z werbeny cytrynowej - bardzo skutecznie odstrasza owady, zwłaszcza komary. Składniki, które zawiera ten olejek wpływają na ograniczenie rozmnażania wirusów, drożdżaków i bakterii. 

Olejek Leptospermum Petersonii (drzewo herbaciane CYTRYNOWE) - bardzo skuteczny PO UKĄSZENIU KLESZCZA! Należy lekko rozdrapać miejsce po ukąszeniu (czym wcześniej, tym lepiej) i wetrzeć olejek. Stosoać 2-3x dziennie przez kilka dni (ranka może lekko ropieć, ale olejek leczy ją w 100%). Można stosować również w leczeniu ukąszeń i ran u zwierząt.

Olejek z wrotyczu - stosowany jest do odstraszania owadów i pcheł; ma działanie przeciwpasożytnicze i przeciwbakteryjne. Stosowany jest do zwalczania kleszczy i komarów.


Olejek z piołunu - piołun ma silne właściwości odstraszające komary, pluskwy i kleszcze.

Olejek z wanilii - zalecany jest do walki z komarami. Meszki i kleszcze również go nie lubią.


Sposób użycia: nanieś na skórę ciała przed wejściem na teren, w którym mogą wystąpić klescze i komary. W razie potrzeby, powtórz aplikację po jakimś czasie (np po 1-3 godzinach).

Tylko do użytku zewnętrznego.
Nie stosować w okolicy oczu, błon śluzowych oraz na podrażnioną skórę.
Przechowywać z dala od dzieci, w temperaturze pokojowej, bez bezpośredniego kontaktu z promieniami słońca.

Składniki: olej rzepakowy tłoczony na zimno*, olejki eteryczne z: piołunu*, wrotyczu*, wanilii*, eukaliptusa cytrynowego, olejek cytronellowy, z drzewa herbacianego (Tea Tree), z kamfory naturalnej, lawendy francuskiej, mięty pieprzowej, niaouli, sandałowca zachodnioindyjskiego (Amyris Balsamifera), werbeny cytrynowej, drzewa herbacianego CYTRYNOWEGO (Leptospermum Petersonii), dziegć brzozowy.
*produkty rolnictwa ekologicznego

Opakowanie: 100 ml (szklana butelka ze sprayem)
Producent: GreenHarmony.pl (handmade)

Produkty powiązane