Olej LAUROWY, naturalny (20ml) - NA TRĄDZIK, ŁUPIEŻ, WZROST WŁOSÓW Powiększ do pełnego rozmiaru

Olej LAUROWY, naturalny (20ml) - NA TRĄDZIK, ŁUPIEŻ, WZROST WŁOSÓW

Olej Laurowy (Laurus Nobilis Oil), znany jest od setek jeśli nie tysięcy lat ze swoich właściwości bakteriobójczych i przeciwzapalnych.

Więcej szczegółów

Olej Laurowy (Laurus Nobilis Oil), znany jest od setek jeśli nie tysięcy lat ze swoich właściwości bakteriobójczych i przeciwzapalnych.
W temperaturze pokojowej ma postać stałej zielonej masy. Wystarczy go minimalnie podgrzać aby zmienił stan skupienia na płynny.
Olej cechuje się stosunkowo silnym charakterystycznym zapachem wawrzynu.

Działanie
W dzisiejszych czasach Olej Laurowy robi „karierę” jako znakomity środek do walki z trądzikiem, łupieżem, a także przynoszący ulgę przy schorzeniach reumatycznych.

Olej laurowy zawiera w swym składzie Pentolinę, która pobudza pracę mieszków włosowych, stymulując porost włosów. Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu wspomaga gojenie ran i stanów zapalnych skóry. Dzięki zawartości olejków eterycznych (3,1% masy) jest znakomitym środkiem antygrzybicznym.

Sposób stosowania: 
Olej można stosować bezpośrednio na skórę, punktowo na zmiany trądzikowe, bądź na większe powierzchnie, przy łagodzeniu bóli reumatycznych czy stanów zapalnych.

W przypadku stosowania na włosy należy go wymieszać z innym olejem bazowym, np.: olejem ze słodkich migdałów, olejem makadamia (zalecane stężenie 1:1), i wmasować w skórę głowy na 15 minut przed umyciem głowy.

W temperaturze pokojowej ma postać ciemnozielonego masła, wystarczy na chwilę włożyć butelkę do ciepłej (NIE WRZĄCEJ!!!) wody i przejdzie w stan płynny. Zawiera 3,1% olejków eterycznych, zawartość wody poniżej 0,3%.

Składniki: 100% Olej Laurowy (INCI: Laurus Nobilis Leaf Extract)
Olej wyprodukowany w UK z surowca pochodzącego z Bliskiego Wschodu

Pojemnośc: 20ml
Producent: ESENT, Polska

Produkty powiązane