Świecznik YIN-YANG - KAMIEŃ NATURALNY (dwuczęściowy) Powiększ do pełnego rozmiaru

Świecznik YIN-YANG - KAMIEŃ NATURALNY (dwuczęściowy)

Dwuczęściowy świecznik z naturalnego kamienia ONYKS (czarny i wielobarwny) - szlifowany ręcznie w formę symbolu YIN-YANG.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

41,50 zł

Dwuczęściowy świecznik z naturalnego kamienia ONYKS (czarny i wielobarwny) - szlifowany ręcznie w formę symbolu YIN-YANG.

Produkt HamdMade z Indii


YIN - YANG
Podstawową ideą Yin i Yang jest to, że wszystko we wszechświecie istnieje przeciwstawnie i w jedności. Wszystko jest zarówno cykliczne, jak i stałe, obracając się w nieskończonym cyklu energii, czyli Chi (Qi).

Energia Yin rządzona przez księżyc jest regenerująca i otwarta. Energia Yin porusza się w dół, jak wydychany oddech i jest reprezentowana przez czarny odwrócony kształt łezki w symbolu Yin Yang. Kolor czarny symbolizuje wewnętrzne, intuicyjne poczucie zrozumienia zawiłości życia.

Gdy energia Yin porusza się do wewnątrz, przekształca się w energię Yang, rządzoną przez słońce, które następnie unosi się i przesuwa na zewnątrz. Yang jest przedstawiony przez biały kształt łezki i ma energię skierowaną ku górze, jak wdech.

Ruch tych energii opisany jest jako ciągły cykl Chi.

Chociaż są one określane jako biegunowe przeciwieństwa, są całkowicie od siebie zależne, z których jedno rozpuszcza się w drugim w formie ciągłej transformacji. 

We wszystkich przejawach Yang istnieje Yin, a we wszystkich przejawach Yin istnieje Yang. Symbol reprezentuje przekonanie, że wszystko we wszechświecie składa się z tych dwóch sił symbiotycznych.

-----------------------------------------------------------------

Wymiary: średnica: ok. 12-13 cm, wysokość: 2,5 cm; waga ok. 820-840g
Kolory: jedna część czarna, druga wielobarwna (odcienie beżu i różowego).

Wewnątrz świecznika znajdują się otwory na 2 świeczki/podgrzewacze (tealight).


Ważne! Każdy świecznik jest niepowtarzalny. 
Produkt wykonywany ręcznie - wobec czego na powierzchni kamienia widoczne mogą być rysy powstałe w czasie szlifowania.

Produkty powiązane