Diament Herkimer Powiększ do pełnego rozmiaru

Diament Herkimer

Naturalny (nieoszlifowany) pojedynczy kryształ Diamentu Herkimer (najdoskonalsza forma kryształu górskiego). Jest to idealnie czysta odmiana kwarcu o niewielkich rozmiarach, która swoją klarownością, blaskiem i strukturą do złudzenia przypomina diament.

Więcej szczegółów

Naturalny (nieoszlifowany) pojedynczy kryształ Diamentu Herkimer (najdoskonalsza forma kryształu górskiego).
Jest to idealnie czysta odmiana kwarcu o niewielkich rozmiarach, która swoją klarownością, blaskiem i strukturą do złudzenia przypomina diament. Charakteryzuje się podwójną, diamentowo podobną strukturą.
Zazwyczaj z dwóch stron jest zakończony ostrym wierzchołkiem.

Minerał ten jest bardzo rzadki i obdarzony niezwykłymi właściwościami z powodu specyficznego sposobu formowania się w odizolowanych warunkach. W środku, niektóre diamenty Herkimer posiadają pęcherzyki powietrza lub wody (kryształy anhydrytowe).

Diament Herkimer oczyszcza aurę, harmonizuje czakry i pracę półkul mózgowych. Oczyszcza i odtruwa ciało fizyczne. Kryształ ten silnie energetyzuje trzecie oko, pogłębiając intuicję, ułatwia jasnowidzenie, telepatię i prekognicję. Odkrywa przed nami talenty, których sami się po sobie nie spodziewaliśmy.
Jest w stanie znacznie podwyższyć poziom energii swojego właściciela, czego efektem może być szybszy rozwój duchowy i likwidacja blokad energetycznych w ciele.
Może on doprowadzić do radykalnej zmiany w życiu. Ułatwia rozwianie podświadomych strachów i obaw, powiększa poczucie że wszystko jest i będzie dobrze, sprawia że człowiek łatwiej dopasowuje się do ludzi, miejsc i sytuacji.
Ułatwia kontakt z naszym wyższym Ja i przewodnikami duchowymi, z jego pomocą lepiej słychać głos intuicji. Ułatwia też zapamiętywanie, sprzyja klarowności umysłu i ułatwia kontakt z innymi wymiarami.
Jest to KAMIEŃ SZAMAŃSKI.

Jego oddziaływanie jest tak silne, że używany jest w litoterapii do leczenia schorzeń kręgosłupa i stawów.
Uwalnia ciało z napięcia emocjonalnego i stresu. Chroni przed negatywnymi energiami, wzmacnia odporność organizmu przeciwko chorobom, pomagają radzić sobie ze stresami życia codziennego.
Działa szczególnie dobrze w procesach regeneracyjnych organizmu, przyspieszając je.
Umożliwia on zrastanie się ran po operacji nie zostawiając prawie żadnych blizn, a także zapobiega zapaleniom i infekcjom.

Na ogół stosujemy go w okolicy czakry korony, ale może być używany w każdej dowolnej czakrze - jego białe światło zawiera w sobie wszystkie barwy. Wzmacnia również właściwości kamieni położonych w jego pobliżu.
Minerał ten powinien być regularnie, raz miesiącu oczyszczany w bieżącej zimnej wodzie.

Wielkość herkimera nie ma znaczenia i nie ma wpływu na jego energię. Zaleca się nawet stosowanie mniejszych egzemplarzy, ze względu na siłę tego minerału.

Herkimery posiadają również naturalne wrosty (inkluzje) innych minerałów wewnątrz (w ezoteryce mówi się, że posiadają "duszę"). Herkimer z inkluzją ma dokładnie takie same właściwości energetyczne jak klarowny.

Herkimer klarowny - jest przejrzysty; może zawierać przejrzyste bąbelki powietrza wewnątrz.
Herkimer z inkluzją
- zwiera wrosty innych minerałów (głównie żelazistych), najczęściej w postaci ciemnych, czarnych drobinek, skupionych lub rozsianych wewnątrz.

--------------------------------------------

KRAJ POCHODZENIA: Herkimer, USA
--------------------------------------------

Minerały na zdjęciu są tylko przykładem - każdy kryształek jest niepowtarzalny.
DOSTĘPNE RODZAJE:

 
Diament Herkimer - klarowny MINI (dł. 0,6-0,7 cm; szer.0,3-0,5 cm)           - 25,00 zł  
Diament Herkimer - klarowny MAŁY (dł. 0,7-0,8 cm; szer.0,4-0,6 cm)          - 31,90 zł 
Diament Herkimer - klarowny 
ŚREDNI (dł.1-1,2 cm; szer.0,6-0,7 cm)           - 44,00 zł 
Diament Herkimer - klarowny 
ŚREDNI-WIĘKSZY (dł.1-1,2cm; szer.0,9-1cm) 48,00 zł 

-------------------------
Diament Herkimer - z inkluzją MINI (dł. 0,5-0,7 cm; szer.0,3-0,5 cm)            - 22,90 zł  
Diament Herkimer - z inkluzją
MAŁY (dł. 0,8 cm; szer.0,4-0,6 cm)                - 29,90 zł  
Diament Herkimer - z inkluzją ŚREDNI (dł. 1,1 cm; szer.0,6-0,7 cm)             - 41,90 zł  
Diament Herkimer - z inkluzją 
ŚREDNI-WIĘKSZY  (dł.1-1,2cm; szer.0,9-1cm)
- 45,90 zł  

Produkty powiązane