Jak oczyszczać i programować minerały Powiększ do pełnego rozmiaru

Jak oczyszczać i programować minerały

Jak oczyszczać i programować kryształy i minerały.

Więcej szczegółów

Kwarc jest niezwykłym minerałem, który wchłania w siebie energię z otoczenia, czyli innymi słowy - podlega programowaniu.
W dzisiejszych czasach, energia, która nas otacza jest wysoce chaotyczna i często niekorzystna dla organizmów żywych. Otacza nas notoryczny smog elektromagnetyczny, gdyż obecna cywilizacja funkcjonuje głównie w oparciu o elektronikę. Otaczają nas energie wielu, najczęściej negatywnych emocji innych osób, różnorakie myślokształty i wibracje, które często kumulują się w otaczającej przestrzeni i nawarstwiają.


To wszystko wpływa zarówno na nasz organizm, mózg, cały układ nerwowy i energetyczny, jak i na wszelkie przedmioty, rośliny, zwierzęta. A ponieważ umiejętność gromadzenia w sobie energii jest w krysztale stała i niezmienna - zapisuje on w sobie wszystko, co silnie oddziałuje na jego strukturę.
Dlatego tak ważne staje się oczyszczenie zakupionych kryształów i minerałów i odpowiednie przygotowanie ich do dalszego użytkowania, czy pracy z jego energią.

Należy mieć na uwadze, że minerały, a szczególnie kryształ górski i wszelkie kwarce, należy regularnie oczyszczać i w pewnym sensie - "zasilać" ich naturalną moc. Dotyczy to szczególnie minerałów, które są używane w zabiegach leczniczych, energetyzujących itp - w tym przypadku kamienie należy oczyścić zaraz po zabiegu.
Poniżej prezentujemy kolejne etapy przygotowania kryształów i minerałów.

----------------------------------------------------------------------------------------
 

Oczyszczanie

Istnieje wiele metod usuwania z minerałów negatywnej energii, przedstawimy kilka z nich, zaznaczając kiedy zalecane jest stosowanie danej techniki.

Silnie zanieczyszczone minerały

- oczyszczanie w wodzie z solą (zalecane dla takich minerałów jak: kryształ górski, ametyst, kwarc różowy, cytryn, fluoryt, cyjanit, kwarce z wrostami, np. rutylu oraz wszystkie minerały transparentne, przezroczyste i jasne).
Nie stosować dla turkusu, chryzokoli, pirytu, turmalinu czarnego, malachitu.
Nalać zimnej wody do pojemnika (najlepiej szklanego, ewentualnie plastikowego) i dodać soli kuchennej (najlepiej jak najbardziej naturalnej - morskiej, bocheńskiej, kamiennej, bez dodatków chemicznych w stylu przeciwzbrylaczy). Nie ma dokładnych proporcji mieszaniny - ważne, aby roztwór był mocno nasycony, może być nawet przesycony. 

Po włożeniu minerałów do roztworu należy je pozostawić w spokojnym, zacienionym miejscu na jakiś czas. Kryształy górskie: do 7 dni (silne oczyszczanie), pozostałe minerały: około 1 do 2 dni. Minerały powinny być całkowicie zanurzone.
Po zakończeniu oczyszczania - odlać słoną wodę i wypłukać minerały pod zimną bieżącą wodą, aby spłukać sól. Po oczyszczaniu wodą nie wycieramy minerałów, tylko pozostawiamy, aby naturalnie wyschły.
Najlepsza sól do oczyszczania to sól himalajska (najzdrowsza sól świata i niezwykle czysta energetycznie).

- oczyszczanie przez zakopanie w ziemi (zalecane dla takich minerałów jak: turmalin czarny i inne, piryt, agat, malachit, hematyt, tygrysie oko oraz wszystkie minerały żelazowe, intensywnie kolorowe, ciemne).
Zakopać minerały na głębokości około 5-10 cm w ziemi, najlepiej w miejscu, które odczuwamy jako pozytywne energetycznie, zabezpieczając miejsce przed rozkopaniem.
Minerały można trzymać w ziemi dowolną ilość czasu (np. 3 do 7 dni lub dłużej), czym bardziej odczuwamy minerał jako zanieczyszczony, tym dłużej trzymamy go pod ziemią.
Po wyjęciu z ziemi - można spłukać grunt zimną wodą lub wyczyścić zabrudzenia w sposób mechaniczny.

- oczyszczanie przez "pozostawienie w spokoju" (zalecane dla takich minerałów jak: turkus, perła, chryzopraz).
Niektóre minerały mogą przyjąć na siebie bardzo silne negatywne energie, skierowane np. we właściciela, chroniąc go przed kłopotami, złorzeczeniami itp. Zdarza się też, że osoba nosząca lub posiadająca dany minerał i przeżywająca silne traumy, lub mocno chorująca - może przenieść część silnych, negatywnych wibracji na kamień. W takich wypadkach żadne z oczyszczań nie zda swojej roli.
Można wówczas zastosować zasadę "pozostawienie", czyli: wykonać jedno z powyższych oczyszczań, a następnie odłożyć minerał w jakieś bezpieczne, ciemne miejsce, z dla od innych osób i utrzymywać w stanie "spoczynku" tak długo, aż "poczujemy", że minerał jest już uwolniony. Może to trwać dosyć długo (np kilka miesięcy, a nawet lat), niemniej - warto potem wrócić do takiego przyjaznego nam, ulubionego minerału i ponownie poczuć jego naturalną siłę.


Lekko i słabo zanieczyszczone minerały (oraz w codziennym użytku)

- oczyszczanie pod zimną bieżącą wodą (zalecane dla większości minerałów).
Nie stosować dla turkusu czarnego, pirytu.
W warunkach domowych - można oczyszczać kamienie pod zimną woda puszczoną z kranu. Minerały można trzymać w ręce/rękach ustawionych pod strumieniem wody. Inny sposób, to ułożenie minerałów w miseczce (ceramicznej, plastikowej, a najlepiej szklanej) i pozostawienie tej miseczki pod strumieniem wody, w taki sposób, aby woda przepływała przez wszystkie kamienie i przelewała się przez krawędź miski.
Dodatkowo - warto w tym czasie wspomagać mentalnie cały proces oczyszczania, czyli wypowiadać w myślach zdania ukierunkowane na ten proces (np. "oczyszczam te minerały siłą swojego umysłu, energią wody i mocą Światła").
Jeśli jesteśmy na łonie natury - dobrze jest oczyszczać minerały w strumieniu.
Czas utrzymywania minerałów pod wodą musi być intuicyjny, tzn. należy "poczuć", czy kryształy zostały uwolnione z negatywnej energii. Zazwyczaj trwa to 1-5 minut.
Po oczyszczaniu wodą nie wycieramy minerałów, tylko pozostawiamy, aby naturalnie wyschły.

- oczyszczanie kadzidłem (zalecane dla takich minerałów jak: minerały kruche, łamliwe, delikatne, piryt, minerały żelazowe, turkus, chryzokola).
Ułożyć wybrany kryształ na dłoni lub na jasnej serwecie (biały kolor jest najbardziej neutralny), zapalić naturalne kadzidło (najlepiej oryginalne tybetańskie, wytwarzane ręcznie i w czystej intencji) i zataczać spirale prawostronne (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), w kierunku "do środka" (czyli od największego koła na zewnątrz do najmniejszego w centrum), jak gdyby "wyciągając" w ten sposób zanieczyszczoną energię z minerału.
Można też po prostu okadzać kamień z każdej strony, utrzymując w umyśle intencję oczyszczania.
Czas okadzania musi być intuicyjny, tzn. należy "poczuć", czy kryształy zostały uwolnione z negatywnej energii. Zazwyczaj trwa to 1-2 minuty.

- oczyszczanie nad płomieniem świecy (zalecane dla takich minerałów jak: minerały kruche, łamliwe, delikatne, minerały żelazowe, piryt, turkus, chryzokola).
Zapalić świecę (najlepiej w neutralnym kolorze białym) i utrzymując minerał nad płomieniem, wytwarzać w umyśle intencję oczyszczania go z negatywnej energii.
Czas oczyszczania nad płomieniem musi być intuicyjny, tzn. należy "poczuć", czy kryształy zostały uwolnione z negatywnej energii. Zazwyczaj trwa to 1-5 minut.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Ładowanie

Po oczyszczeniu z zewnętrznych, często niekorzystnych energii, warto minerał "naładować", czyli przywrócić mu jego pierwotną moc i dodatkowo wzmocnić.
Standardowo - ładujemy minerały wystawiając na światło słońca lub księżyca (działa nawet jeśli dane ciało niebieskie zakrywają chmury - mocniej działa przy braku zachmurzenia).
Poniżej szczegółowe informacje:

Kryształ górski - wystawiamy na światło słońca; możemy je pozostawić do ładowania nawet na kilka godzin.

Kwarc różowy, cytryn, fluoryt, cyjanit, kamień słoneczny, kwarce z wrostami, np. rutylu oraz wszystkie minerały transparentne, przezroczyste i jasne - wystawiamy na światło słońca; możemy je pozostawić do ładowania maksymalnie na 20 do 40 minut.

Turmalin, piryt, agat, malachit, hematyt, tygrysie oko oraz wszystkie minerały żelazowe, intensywnie kolorowe, ciemne - wystawiamy na światło słońca; możemy je pozostawić do ładowania na maksymalnie 10 minut.

Ametyst, kamień księżycowy, bursztyn, perła - wystawiamy na światło księżyca; możemy je pozostawić do ładowania nawet na całą noc.

----------------------------------------------------------------------------------------
 

Programowanie 

Jak zostało zaznaczone na wstępie - kamienie, a szczególnie wszelkie odmiany kwarcu wchłaniają w siebie wibracje z otoczenia. Wiadomo już, że nasze myśli są pewną formą energii, która może zostać "wpisana" w dany minerał.
Programowanie kryształów i minerałów to praca mentalna jaką należy wykonać, aby przenieść do wnętrza kryształu określony zapis, w formie wibracji.

W tym celu należy wygodnie usiąść i wprowadzić się w stan relaksu lub medytacji, po to, aby nasze myśli stały się klarowne i wolne od emocji, niekontrolowanych obrazów itp. Warto znaleźć odosobnione miejsce, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał; można tez zapalić świecę (białą lub w kolorze programowanego minerału.
Następnie - należy wziąć kamień w dłoń (najlepiej w obydwie) i myśląc lub mówiąc półgłosem - wprowadzać określony program/intencję.

Przykład programowania kryształu górskiego na strukturyzowanie wody: "Zasilam swoją energią kryształ, który trzymam w dłoniach i zwiększam jego Moc. Czysta energia kryształu od teraz poprawia jakość wody, w której będzie zanurzony, zasila ją Światłem, energią Miłości, oczyszcza i poprawia jej strukturę. STAŁO SIĘ!" 
Możliwości i tematów programowania jest wiele, warto zaufać swojej intuicji i mocy kamieni.

 

Wszelkie minerały, podobnie jak rośliny i zwierzęta - uwielbiają energię Reiki. Jeśli posiadamy umiejętność przesyłania tej energii Miłości - wykorzystujmy ją zarówno do oczyszczania, wzmacniania/zasilania
jak i programowania minerałów.
 

Opracowanie: Indi

Produkty powiązane