Uważne Rodzicielstwo. Wychowaj dziecko na świadomego, pewnego siebie i czułego człowieka (książka) Powiększ do pełnego rozmiaru

Uważne Rodzicielstwo. Wychowaj dziecko na świadomego, pewnego siebie i czułego człowieka (książka)

"Uważne Rodzicielstwo. Wychowaj dziecko na świadomego, pewnego siebie i czułego człowieka" Susan Stiffelman

Więcej szczegółów

Dziecko może być dla ciebie najlepszym nauczycielem. Susan Stiffelman, ekspertka w zakresie pedagogiki rodzicielskiej, przekonuje, że każde zachowanie, które wystawia naszą cierpliwość na próbę – jak odmowa współpracy czy ignorowanie próśb – może pomóc nam zbudować większą świadomość i przełamywać schematy, tak by wychowanie dziecka przychodziło z łatwością i przerodziło się w źródło radości. Książka zawiera praktyczne rady, skuteczne ćwiczenia i techniki, uczy jak stać się rodzicami, którymi zawsze pragnęliśmy być, by wychować nasze pociechy na pewnych siebie i asertywnych młodych ludzi.


Pokazuje rodzicom, jak przekształcić rodzicielstwo w praktykę duchową.
Eckhart Tolle, autor Potęgi teraźniejszości

Susan Stiffelman zaprasza nas do spojrzenia na rodzicielstwo z nieco innej perspektywy, niż przyjęło się to w naszej kulturze. Zachęca, abyśmy potraktowali je jako okazję do rozwoju i pogłębienia naszej samoświadomości. Sama będąc mamą, mam poczucie, że nie istnieje lepszy nauczyciel uważności niż moje własne dziecko – jednocześnie piękne i doskonałe, ale też tak bardzo potrzebujące rodziców jako przewodników po tym świecie. Otwierając serce i umysł na doświadczenie relacji z dzieckiem, przepełnionej zrodzoną ze zrozumienia akceptacją, wkraczamy na drogę głębokiej przemiany i bliskości, budującej mosty ponad wszelkimi trudnościami.
Joanna Bylinka-Stoch, psycholożka specjalizująca się w temacie rozwoju człowieka

Jedna z najlepszych książek wspomagających nas w wychowywaniu dzieci! Prawdziwa, szczera, mądra i napisana z miłością zarówno do dzieci jak i ich rodziców.
Joanna Delbar, redaktor naczelna zarzadzaniestresem.pl

Ufam Susan Stiffelman całym sercem, zawierzam jej swoją rodzinę, społeczność, bo jak nikt inny rozumie, że rodzicielstwo to nie tylko zadanie do wykonania, ale także praktyka duchowa. Susan prowadzi i wspiera rodziców, jest przewodnikiem, doradcą, przyjaciółką, uzdrowicielką.
Glennon Doyle Melton, autorka książki Wojowniczki. Jak być nieperfekcyjną i szczęśliwą kobietą, założycielka portalu Momastery.com

Mądry i rzeczowy przewodnik kierujący w stronę uważnego rodzicielstwa, przepełniony empatią, troską i łagodnością. Odzwierciedla miłość, jaką autorka obdarza rodziny, z którymi pracuje jako terapeutka, oraz jej autentyczną pewność i wiarę w to, że każdy z nas może sprostać wzywaniom rodzicielstwa i przyjąć ten wielki dar.
Myla i John Kabat-Zinn, autorzy książki Dary codzienności: poradnik uważnego rodzicielstwa
Susan Stiffelman jest uznaną na świecie terapeutką i pedagogiem w obszarze rodzicielstwa. Jej felietony i porady dla rodziców ukazują się regularnie w „Huffington Post”. Autorka Parenting Without Power Struggles. Mieszka w Malibu, w Kalifornii.
www. SusanStiffelman.com

Ilość stron: 304

Produkty powiązane