OPAL turecki (dendrytowy) - MERLINIT (szlifowana bryłka) Powiększ do pełnego rozmiaru

OPAL turecki (dendrytowy) - MERLINIT (szlifowana bryłka)

Szlifowane bryłki naturalnego, cennego minerału - opalu tureckiego (dendrytowego), zwanego też Merlinitem. Ze względu na zaokrąglone kształty, szlifowaną powierzchnię, bryłki mogą być noszone przy sobie (w kieszeni, portfelu), stosowane w medytacji, układane na ciele (szczególnie płaskie egzemplarze) itp.

Cena w/g wagi. Rozmiary i waga podane na dole strony.   

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


10,50 zł

Szlifowane bryłki naturalnego, cennego minerału - opalu tureckiego (dendrytowego), zwanego też Merlinitem. Ze względu na zaokrąglone kształty, szlifowaną powierzchnię, bryłki mogą być noszone przy sobie (w kieszeni, portfelu), stosowane w medytacji, układane na ciele (szczególnie płaskie egzemplarze) itp.
 

Opal dendrytowy, turecki, Merlinit
Minerał ten jest mieszaniną: opalu (najczęściej białego), chalcedonu (szarego) oraz wrostków dendrytów, z dodatkami manganu i inkluzjami potasu oraz baru (formy krzaczaste).

Opal turecki - dendrytowy (lub Moss Opal), to nazwa nadana kamieniowi w związku z naturalnym odwzorowaniem w jego wewnętrznej strukturze motywów związanych z drzewami - od słowa Dendrite, które odnosi się do naturalnej drzewiastej lub mchem pokrytej struktury minerału.

Kamień ten nazywany jest również Merlinitem (mając na względzie bardzo silne wibracje emitowane przez niego, powiązano go z legendą o królu Arturze i czarowniku Merlinie). Merlinit to magiczny kamień, który przechowuje mądrość wszystkich magów, szamanów i alchemików z przestrzeni wieków i pozwala z niej korzystać.
Kamień ten odzwierciedla prawdziwą naturę rzeczy, ścierających się sił we wszechświecie, stale dążących do równowagi. To potężny kamień equilibrium - ułatwiający osiągnięcie równowagi. Merlinit to silny talizman wspomagający dążenie człowieka samorealizacji, do samodoskonalenia i osiągnięcia równowagi psycho-fizycznej.
Będzie wspomagać dostęp do wyższej energii duchowej i pozwoli nawiązać kontakt z przewodnikami i nauczycielami w wyższych sferach. Lecz jest to nie tylko kamień światła, gdyż może pozwolić na  doświadczenie również ciemnych aspektów naszej wyższej jaźni. Praca nad korektą właśnie tych aspektów  jaźni jest kluczowe do samodoskonalenia i wyzwolenia duchowego.

Jest to "Kamień relacji", który pomaga budować i umacniać więzi w związkach, znajomościach i przyjaźniach, a także zbliżać ludzi do siebie.
Opal dendrytowy doskonale nadaje się do utrzymywania relacji partnerów, którzy żyją z dala od siebie przez pewien czas, aby więź pozostała silna i pełna miłości. To także piękny kamień, który można przekazać nowożeńcom.
Umieszczony w domu kamień ten stwarza rodzinny nastrój, a także tworzy atmosferę akceptacji i harmonii.

Na poziomie ciała opal turecki pomaga w poprawie funkcji naczyń krwionośnych i oczu, może leczyć żylaki i łagodzić zaburzenia układu pokarmowego, zwłaszcza zaparcia lub przekrwienie.
Kamień ten pomaga także ciału usuwać zbędne tłuszcze, zmniejsza też uczucie ospałości i letargu.
Merlinit posiada własności oczyszczające organizm i przyspieszające procesy gojenia. Pozwala szybciej pozbyć się skutków grypy lub przeziębienia. 

-------------------------------------
KRAJ POCHODZENIA: Turcja
-------------------------------------

Minerały na zdjęciu są tylko wzorem - każda bryłka ma swój specyficzny kształt i barwę, jest niepowtarzalna. 
Minerały są dobierane losowo (z danej kategorii wagowej). 

Cena zależy wagi. Rozmiary przybliżone!

Nr. 2 opal turecki, szlifowana bryłka (2,5-4,2/2,2-3/0,5-1,7cm; waga 12-17g) - 10,50 zł 

Produkty powiązane