Hematyt (szlifowana bryłka) Powiększ do pełnego rozmiaru

Hematyt (szlifowana bryłka)

CZAKRA PODSTAWY. Hematyt sprowadza siłę, odwagę, zwiększa magnetyzm osobisty. Przyciąga miłość. Poprawia pamięć. Hematyt łączy nas z ziemią i z „tu i teraz".

Cena w/g wagi. Rozmiary i waga podane na dole strony.  

Więcej szczegółów

Średniej wielkości szlifowane kawałki naturalnego minerału - hematytu. Ze względu na zaokrąglone kształty i szlifowaną powierzchnię, bryłki mogą być noszone przy sobie (w kieszeni, portfelu), stosowane w medytacji, układane na ciele itp.

Hematyt sprowadza siłę, odwagę, zwiększa magnetyzm osobisty. Przyciąga miłość. Poprawia pamięć. Hematyt łączy nas z ziemią i z „tu i teraz". Dodaje odwagi w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego. Ponosi poczucie wartości własnej.
W starożytności uznawany za Kamień Wojowników. Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad, poświęcenie, ale też atrakcyjność i osiąganie zamierzonych celów. Wpływa korzystnie na potencję.
Jest to wspaniały kamień ugruntowujący.

W trakcie choroby i zaraz potem - ułatwia proces powrotu do zdrowia, wzmacnia ciało. Przeciwdziała upływom krwi, goi rany i zaognione wrzody (należy go położyć na chore miejsce). Doskonały dla śledziony, kręgosłupa oraz krwi. Pomaga przy anemii, jest również przeciwkrwotoczny (doskonały dla kobiet, szczególnie w czasie obfitej miesiączki). Skuteczny przy złamaniach, bólach kręgosłupa, chorobie lokomocyjnej, bezsenności, skurczach. Przyspiesza gojenie ran, pomaga w leczeniu żylaków.


Minerały na zdjęciu są tylko wzorem - każda bryłka ma swój specyficzny kształt, jest niepowtarzalna. 
Minerały są dobierane losowo (z danej kategorii wagowej). 
Cena zależy wagi. Rozmiary przybliżone!

Nr 1 - hematyt, szlifowana bryłka (ok. 1,5-3x1,8-2,8x1,5cm; waga: 12-22g) - 6,00 zł 
Nr 2 - hematyt, szlifowana bryłka 
(ok. 2-3,5x2-3x1-1,5 cm; waga: 23-33g)   - 8,80 zł 
Nr 3 - hematyt, szlifowana bryłka
(ok. 2,5-3,5x2x1-2 cm; waga: 34-44g)    - 11,50 zł
Nr 4 - hematyt, szlifowana bryłka
(ok. 3,2x2,5-3x1-1,6cm; waga: 45-55g)  - 14,00 zł

Produkty powiązane