Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego Powiększ do pełnego rozmiaru

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem. 

Więcej szczegółów

Tworzenie własnego bębna jest głębokim, intencjonalnym procesem, który może być zarówno radosny jak i konfrontować nas z własnymi granicami, osądami, wzorcami. 

Bęben jest jednym z najstarszych instrumentów, był obecny niemal we wszystkich kulturach świata. Od zarania używany przez szamanów i mędrców do celów ceremonialnych, do udawania się w zaświaty (tzw. szamańskie stany świadomości). Jest wierzchowcem dla „wolnej” duszy, która w odpowiednich warunkach może swobodnie podróżować poza granice fizycznego ciała. 
Bęben to również narzędzie, które pomaga usłyszeć rytm własnego serca, a zatem i rytm wszechświata. 

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem. 

Warsztat odbywa się przez 3 pełne dni (pt-ndz.). Uczestnicy warsztatu własnoręcznie wykonają bęben (wraz z pałką), który zabiorą ze sobą do dalszej pracy osobistej. 


Plan warsztatów
Przy budowie bębna będziemy używać skóry z kozy oraz drewnianej obręczy z brzozy - drewno klejone warstwowo. Pałkę do bębna będziemy również szyć ze skóry kozy. 

Dzień I - przygotowanie obręczy drewnianych:
szlifowanie, barwienie, owijanie prętów, lakierowanie, zdobienia obręczy.

Dzień II - tworzenie bębna:
zaplatanie linek, szycie skóry na obręczy, naciąganie skóry, wykończenie bębna.

Dzień III - wykańczanie bębna:
golenie skóry, dociąganie, impregnacja, szlifowanie pałki, bejcowanie, wykańczanie, szycie.
Po ok. godzinnej przerwie - Podróż Przy Bębnie Szamańskim (3 godzinna).
 


wojtek.jpg
Prowadzący:
Wojciech Wieconkowski: etnolog, budowniczy instrumentów szamańskich,  podróżnik na ścieżkach Wielkiego Misterium. Na co dzień prowadzi pracownię artystyczną, w której powstają bębny szamańskie, flety Indian Ameryki Północnej, Harfy Celtyckie oraz wiele innych przedmiotów ceremonialnych. 

Studiował Etnologię, co było niejako kontynuacją jego wieloletnich zainteresowań ścieżkami różnych tradycji świata, z akcentem na tradycje szamańskie. Rozwijając tę pasję miał zaszczyt obcować i praktykować z szamanami różnych rdzennych tradycji Ameryk. Doświadczenia te wprowadziły go w świat terapii i pracy z dźwiękiem. Obecnie owocami tej ścieżki stara się dzielić i wymieniać z innymi m.in. w regularnych spotkaniach z wewnętrzną podróżą przy bębnie szamańskim, terapiach hipnozą, medytacjach i ceremoniach.  


 

Termin:
1-3 maja 2020

Miejsce: 
MALOKA Staniątki: Niepołomice, Staniątki 58
www.maloka.pl
https://www.facebook.com/MalokaStaniatki/

Czas dojazdu samochodem z Krakowa: 25-30 minut. Do Staniątek dojeżdżają busy i autobusy podmiejskie oraz pociąg.
W Staniątkach istnieje możliwość noclegu na miejscu: 35 zł/nocleg bez wyżywienia (na miejscu dostępny aneks kuchenny).


W trakcie kursu przewidziane są przerwy na herbatę i lekkie posiłki, a także przerwa obiadowa (posiłki nie są wliczone w cenę kursu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).
W czasie trwania kursu zaleca się zachowanie czystości energetycznej - unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa. Dobrze jest pić dużo wody, ziół, łagodnych herbat.
Kurs jest również czasem terapii dla jego uczestników (mamy do czynienia z uzdrawiającym dźwiękiem gongów).
 


Inwestycja*: 
Bęben 30 cm: 1060 zł
Bęben 40 cm: 1150 złILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com
tel. 577 658 888

Rezerwacja na warsztaty nastąpi tylko po wpłacie zadatku. 
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny. 
Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy kurs zostanie odwołany z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.

Wysokość zadatku: 
Bęben 30 cm: 260 zł
Bęben 40 cm: 325 zł


Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: maloka.szkolenia@gmail.com
Prześlij wiadomość ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.
* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW (i nie później niż 7 dni PRZED terminem kursu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED warsztatem).

Produkty powiązane