Warsztaty Śpiewu Białego (Słowiańskiego, Naturalnego) Powiększ do pełnego rozmiaru

Warsztaty Śpiewu Białego (Słowiańskiego, Naturalnego)

Zapraszamy Cię na niezwykłe warsztaty budzenia i potęgowania własnej wewnętrznej mocy poprzez uwolnienie swojego naturalnego, słowiańskiego głosu.
Głosu, który od wieków był znany jako biały śpiew lub zaśpiew - wykorzystywanego do pomnażania energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego oraz przy lżejszych pracach gospodarskich lub też na użytek pogłębienia relaksu.

Więcej szczegółów

Zapraszamy Cię na niezwykłe warsztaty budzenia i potęgowania własnej wewnętrznej mocy poprzez uwolnienie swojego naturalnego, słowiańskiego głosu.
Głosu, który od wieków był znany jako biały śpiew lub zaśpiew - wykorzystywanego do pomnażania energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego oraz przy lżejszych pracach gospodarskich lub też na użytek pogłębienia relaksu.

Śpiew jest naturalną umiejętnością, jaką posiada każdy człowiek. Towarzyszy mu od zarania dziejów - wydobycie dźwięków jest bowiem nieodłączną częścią osobowości każdej osoby. 

Warsztaty, na które zapraszamy, to praca nad sobą, własnym głosem i odkrywaniem własnego potencjału.

Zajęcia skierowane są do osób:
- które lubią śpiewać i chcą rozwijać swoje umiejętności
- oraz do tych, którzy nie potrafią śpiewać i nie mają żadnego doświadczenia w pracy głosem. 

Warsztaty przyczynią się do wykorzystania Twoich możliwości wokalnych w 100%! Przybliżą również elementy tradycji słowiańskiej, a co najważniejsze pomogą uwolnić głos i obudzić wewnętrzną moc płynącą wewnątrz Ciebie.

Zajęcia będą miały charakter zarówno grupowy, jak i indywidualny (każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z konsultacji indywidualnej).

Tematyka warsztatów:
Zajęcia obejmują ćwiczenia fizyczne – rozgrzewające, przygotowujące organizm do naturalnego śpiewu oraz ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia głosowe. Zestawienie ćwiczeń, kolejność oraz ilość powtórzeń to autorska metoda terapeuty Stanisława Mazurka oparta na wieloletnim doświadczeniu oraz obserwacjach.

Ćwiczenia są dostosowane do możliwości oraz potrzeb uczestników.

Warsztaty obejmują również analizę melodyczną oraz interpretację tekstów wybranych utworów na tle historycznym. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najbardziej pierwotnymi, archaicznymi melodiami i tekstami oraz historią ewolucji tych pieśni.
Poznasz również kulturę naszych słowiańskich przodków.
Jeżeli nurtują Cię tematy typu: ”Skąd jestem?” „Skąd pochodzę?” „Gdzie są moje korzenie?” - te warsztaty odpowiedzą na te pytania. Pomogą odnaleźć własną tożsamość, dotrzeć do korzeni, ustalić pochodzenie i zajrzeć w głąb siebie.

Warsztaty, na które Cię zapraszamy, odmienią Twoje życie na wielu płaszczyznach. Mogą być początkiem wspaniałej przygody, odkryciem świata dźwięków, głębokim relaksem, a nawet uzdrowieniem.

Program warsztatu w ogólnym zarysie: 

1. Wprowadzenie merytoryczne, m.in:
Informacje na temat zdrowia i ogólnego stanu współczesnego człowieka. Rozważania wokół pytań, np. dlaczego Polak nie śpiewa choć bardzo tego chce, z jednoczesnym ukazaniem możliwości rozwiązania tego problemu. Wskazanie na ogrom dobrodziejstw płynących z pracy z dźwiękiem wydobywanym. 

2. Część praktyczna:
- przywrócenie możliwości naturalnego oddychania – ćwiczenia oraz nauka racjonalnego gospodarowania zasobami powietrza

- ćwiczenia fizyczne przywracające dobrą kondycję fizyczną
- przygotowanie organizmu do wydobywania dźwięków
- rozluźnienie obręczy barkowej i rozluźnienie całego ciała
- ćwiczenia powodujące uwalnianie się od stresu oraz napięć mięśniowych
- udrażnianie górnych i dolnych dróg oddechowych
- podwyższenie temperatury organizmu, a także zwiększanie ciśnienia wewnątrz organizmu
- ćwiczenia oczyszczające komory zatokowe oraz rozluźniające mięśnie twarzy.​

3. Praca z dźwiękiem w celu odnalezienia jak największych możliwości emisji głosu.​

4. Praca nad identyfikacją dźwięku – zarówno pojedynczych tonów, jak i całych fraz melodycznych wraz z zestawieniem harmonicznym. Praca w różnych częstotliwościach.​

5. Zajęcia indywidualne.​

6. Zajęcia w grupach.


Prowadzący - Stanisław Mazurek - terapeuta wokalny, który od lat wspiera i przygotowuje chóry, zespoły wokalne oraz solistów. Jest to człowiek, który łączy miłość do muzyki dawnej z pracą badawczą, lutnictwem, wykonywaniem muzyki oraz szeroko rozumianą edukacją. Na co dzień współpracuje z muzeami i szkołami oraz pracuje z artystami – muzykami poczynając od amatorów i pasjonatów, do najbardziej wymagających profesjonalistów.
Na co dzień, prócz terapii głosem i głosu, zajmuje się zawodowo badaniami, rekonstrukcją i propagowaniem wiedzy na temat dawnych instrumentów muzycznych z obszaru Polski. Więcej informacji o prowadzącym na jego stronie internetowej www.ditonus.eu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


AKTUALNE TERMINY:
https://www.maloka.pl/spiew-slowianski-bialy

Miejsce: 
Niepołomice - Staniątki 58 - "MALOKA Staniątki"
Czas dojazdu samochodem z Krakowa - 25-30 minut. Do Staniątek dojeżdżają busy i autobusy podmiejskie oraz pociąg.

Inwestycja*: 600 zł
Opłata pokrywa uczestnictwo w warsztacie oraz minerały użyte w trakcie warsztatów, które każdy z uczestników otrzyma na własność.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
www.maloka.pl
e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com
tel. 577 658 888

Rezerwacja na warsztaty nastąpi tylko po wpłacie zadatku. 
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny. 
Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy spotkanie zostanie odwołane z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.

Wysokość zadatku: 150 zł
Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: maloka.szkolenia@gmail.com
Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.


 
 
* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW (i nie później niż 7 dni PRZED terminem kursu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED warsztatem).

Produkty powiązane