Informacje o misach dźwiękowych Powiększ do pełnego rozmiaru

Informacje o misach dźwiękowych

Brzmienie Mis jest niezwykłą "kąpielą" w dźwięku o leczniczych właściwościach. Ta starożytna muzyka działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, duszę i aurę.

Więcej szczegółów

Brzmienie Mis jest niezwykłą "kąpielą" w dźwięku o leczniczych właściwościach. Ta starożytna muzyka działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, duszę i aurę.

Misy generują dźwięki wywołujące głęboki stan relaksu - wibracje mis mają tę samą długość fali, jak fale mózgowe, które wywołują uczucie odprężenia.
W czasie naszego czuwania, normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to Beta. Dźwięk mis zmienia częstotliwość fal mózgowych na Alfa (relaksacja), a nawet Theta (głęboki relaks, medytacja, półsen).
Tak więc dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy świętą przestrzeń, w której ludzie mogą leczyć stres, ból, depresję, zmiany nastrojów i więcej.

Misy tworzą harmoniczne drgania dźwiękowe o częstotliwości "AUM" lub "OM". Ta częstotliwość dźwięku doskonale wpływa na współczulny układ nerwowy, synchronizując fale mózgowe słuchacza do wibracji misy. Drgania harmoniczne angażują odruch relaksacji i spowalniają tempo oddechowe, pracę mózgu i serca, zmniejszają ból, tworząc głębokie poczucie błogości.

Jakie są korzyści używania mis?
Wśród wielu jest m.in. łagodzenie bólu, likwidacja stresu oraz zdolność do zmieniania/poszerzania świadomości. Misy mogą wspierać leczenie skutków chemioterapii, zmniejszają ból i dyskomfort osób chorych na fibromialgię, zespół przewlekłego zmęczenia i depresję. Osoby poddane terapii misami doświadczają poprawy pamięci, jasności, witalności i zdolności do działania. Misy wspierają również walkę z bezsennością.

Jak uzywać misy?
Misy i miseczki grające używa się na różne sposoby. Można grać na pojedynczej miseczce, wpływając na podniesienie wibracji w danym pomieszczeniu, zharmonizowanie umysłu i ciała.
Można również używać miseczek do masażu, ustawiając je na powierzchni ciała. Wibracje wywołane przez miseczki, stykając się z powierzchnią ciała, przenikają do niego i w koncentrycznych kręgach rozpływają się po całym organizmie. Masaż dźwiękiem likwiduje napięcia, usuwa bóle głowy, reguluje przemianę materii, uspokaja i pogłębia oddech, łagodzi skutki stresu, lęki i zmartwienia mające negatywny wpływ na nasz stan fizyczny i psychiczny.
U zdrowego człowieka masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siły
i energie potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu, stymuluje kreatywność. Natomiast w przypadku choroby, masaż dźwiękiem, dzięki swojemu odprężającemu i łagodzącemu ból działaniu, wspiera leczenie dolegliwości natury fizycznej, emocjonalnej jak i umysłowej. 

 -------------------------------------------------------------------------

Oferowane przez nas misy są w różnych rozmiarach i wadze, każdy ma swój własny, niepowtarzalny zakres harmoniczny, swoje własne wibracje i jakość. Poniżej znajduje się opis poszczególnych typów mis.

Miseczki Zen/Reiki
Są to małe i średnie misy rękodzielniczo odlewane ze stopu 5 metali i posiadają wyraźny ton, klarowny dźwięk.
Miseczki można stosować pojedynczo, bądź w dowolnych zestawach. Cena miseczki zależy od jej wagi.

Miseczki ZEN zwane są również miseczkami REIKI, ze względu na upodobanie jakim darzą je praktycy tej japońskiej sztuki uzdrawiania. Krystaliczny, długobrzmiący, kojący dźwięk tych instrumentów jest również uwielbiany przez dzieci. 
Miseczki te są odlewane rękodzielniczo ze stopu 5 metali, dlatego ich kolor, waga, ton różni się w zależności od konkretnego egzemplarza. Miseczki w przybliżeniu emitują ton podstawowy w paśmie 940-1440 Hz, co odpowiada tonom a2-f3.


Misy kute ręcznie (stop 6-8 metali)
Misy małe, średnie i duże - mają one wiele tonów dodatkowych i niezwykłą moc terapeutyczną i energetyczną.
Misy te można stosować pojedynczo, bądź w dowolnych zestawach. Cena misy zależy od jej wagi oraz od rozmiaru (ze względu na skomplikowany porces wytwarzania, duże misy mają wyższą cenę).

Misy kute (dźwiękowe) wywodzą się z himalajskiej, przedbuddyjskiej, szamańskiej tradycji Bon Po, liczącej 18 tysięcy lat. Misy te, zwane potocznie tybetańskimi, są wytwarzane głównie w Bhutanie, Nepalu, Indiach oraz Tybecie. 
Stop metali, z którego zostały wykonane bazuje na siedmiu pierwiastkach symbolizujących energie ciał Układu Słonecznego:
Złoto – Słońce
Srebro – Księżyc
Rtęć – Merkury
Miedź – Wenus
Żelazo – Mars
Cyna – Jowisz
Ołów - Saturn

Obecnie Tybetańczycy, pytani o misy, są bardzo powściągliwi i twierdzą, iż są to zwykłe naczynia służące do przechowywania żywności. Szczególnie często były używane do tego celu przez kobiety w ciąży (w celu uzupełniania homeopatycznych dawek poszczególnych pierwiastków).
Trudno jednak uwierzyć w powyższe zastosowanie, wiedząc, iż misy mogą emitować jednocześnie pięć tonów i więcej, o ściśle określonej charakterystyce, wibrując przez bardzo długi czast. 

Jakość dźwięku była nie bez znaczenia, gdyż misy były rytualnie ofiarowane najwyższym bóstwom, ceniącym czystość i uniwersalność danych wibracji. Niektóre podania utrzymują, iż na terenie klasztorów istniał zakaz samego wspominania o misach, a Lamowie wykorzystywali je do podróży w inne wymiary.Legenda głosi, iż misy dostarczają zbyt wielkiej mocy by wiedza ta mogła być powszechnie dostępna. 

Obecnie wiemy z pewnością, że misy wygaszają natłok myśli i jednocześnie uruchamiają procesy percepcji, szczególnie pozazmysłowej. Powyższy efekt przebywania w transie (stanie alfa) oraz integracja naszych doświadczeń, emocji i uczuć ułatwia terapeucie pracę na poziomie aury.

Wibrująca misa ułożona na klatce piersiowej lub powłokach brzusznych dostarcza bardzo silnych doznań również na poziomie ciała fizycznego. Woda w naszym organizmie, jako doskonały przewodnik drgań, dostarcza tą subtelną energię do każdej komórki wpływając na syntezę DNA. Efekt ten znany jest też medycynie uniwersyteckiej w odniesieniu do ultradźwięków stosowanych w fizykoterapii. 

Misy dźwiękowe są wykorzystywane przez terapeutów, nauczycieli jogi, muzyków i wszystkich tych, którzy pragną przemienić swoje życie doświadczając subtelnego, a zarazem majestatycznego porządku Wszechświata wraz ze wszystkimi jego prawami.

Oferowane przez nas misy pochodzą z manufaktury Shanta Ratna Shakya, wybitnego nepalskiego uzdrowiciela, terapeuty i muzyka, który przejął wiedzę o misach dźwiękowych od swego ojca Late Kul Ratna Shakya, w tradycyjnej, starożytnej linii przekazu. 
Shanta Shakya współpracuje bardzo ściśle z Shree Krishna Shahi, który otrzymał wiedzę z zakresu uzdrawiania dźwiękiem blisko trzydzieści lat temu od swego przybranego tybetańskiego dziadka Tashi Lamy. Warto również wspomnieć, iż Peter Hess oraz Hans de Back należą do uczniów Shree K. Shahi. 
Misy są kute ręcznie (nie odlewane!) ze stopu kilku metali (bardzo często w trakcie pracy wykonywane są mantry), a potem bardzo starannie selekcjonowane przed dostarczeniem do Polski. 

Podzieliliśmy misy według czakr, którym przyporządkowane są ich tony. System przyporządkowania wywodzi się z Nepalu i jest nieco odmienny od popularnego wedyjskiego (przyporządkowanie wedyjskie zostało podane również w opisie). 

Produkty powiązane