Łapacz Snów ŚREDNI - WILCZA PARA, odcienie granatu (16cm) - nr 8 Powiększ do pełnego rozmiaru

Łapacz Snów ŚREDNI - WILCZA PARA, odcienie granatu (16cm) - nr 8

Pieknie wykonany Łapacz Snów, z szamańskimi wizerunkami. Nadruk na tkaninie to WILCZA PARA (odcienie granatu). Łapacz Snów może pomóc osiągnąć życiowe cele, poprzez robienie dobrego użytku z marzeń, snów i wizji. Marzenia senne to bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym.

Więcej szczegółów

Pieknie wykonany Łapacz Snów, z szamańskimi wizerunkami. Nadruk na tkaninie to WILCZA PARA (odcienie granatu).


Płócienny wizerunek otoczony jest dekoracyjną ramą, ozdobioną dodatkowo piórami, rzemieniem, koralikami i futerkiem.

Łapacz Snów - Indianie wierzący w nadprzyrodzoną moc łapaczy snów powiadają, że sny, zarówno te dobre, jak i złe, zsyłane są z ciemnego, nocnego nieba. Złe sny, jako te wielkie i niezdarne, wpadają w sieć i grzęzną w niej, by pod wpływem promieni porannego Słońca wyparować wraz z rosą. Dobre sny, jako małe i sprytne przeciskają się i po piórze spływają delikatnie na śpiącego, uprzyjemniając mu odpoczynek.
Mówi się też, że kolisty kształt jego ramy symbolizuje cyklicznie powtarzający się krąg czasu, Matkę Ziemię, cztery strony świata, w których żyją ludzie. Sieć wyobraża jedność rodziny z wszystkimi jej powiązaniami, zaś więzy - więzy rodzinne.

Łapacz Snów należy zawieszać w miejscu, w którym śpimy, warto go umieszcić również tak, aby mogły go dosięgnąć poranne promienie słoneczne. Indianie Cree i Chippewa, chętnie zawieszali łapacze snów nad głowami niemowląt umieszczonych w specjalnych kolebkach, lub przy dziecięcych posłaniach. Łapacze Snów mogą być też psychicznym filtrem, tarczą przeciwko złu w naszym umyśle i świecie, który nas otacza. 

Uważa się również, że Łapacz Snów może pomóc osiągnąć cele życiowe, poprzez robienie dobrego użytku z marzeń, snów i wizji. Marzenia senne są przez wielu Indian postrzegane jako bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym. Dlatego też nie powinny nam umykać zaraz po przebudzeniu się, ale mają stanowić cenne wskazówki, co do dalszego postępowania w życiu.
Jeśli wierzysz w Wielkiego ducha, to ta sieć złapie twe dobre myśli, a złe przepuści przez otwory, wolne przestrzenie.
Krąg tworzący łapacza snów przedstawiać ma życie, a sieć zatrzymuje dobre sny i modlitwy i przez otwory przechodzą one do niebios i Stwórcy.

Aby łapacz zatrzymał wszystkie złe sny, a przepuszczał tylko dobre, powinien mieć niektóre z następujących ozdób:
- koraliki: spełniają sny
- pióra: spełniają sny i symbolizują oddech lub powietrze
- róg jelenia: daje powodzenie w łowach
- kawałek modrzewia lub szałwi: daje zdrowie
- futerko: zapewnia wygodę i ciepło
- koński włos: daje wytrzymałość
- turkus: sprowadza siłę
- kryształ górski: daje moc
- pazury: zapewniają ochronę

Pióra, dołączane do łapaczy snów, poruszane powiewem powietrza, nie tylko dostarczają rozrywki niemowlakom, ale też dają im pierwszą lekcję ważności tego zjawiska. 
Prawo USA zakazuje sprzedaży piór świętych dla Indian ptaków. Dlatego też dziś pióra zastępuje się czterema kamieniami szlachetnymi. Mają one symbolizować cztery kierunki.

Możesz dodatkowo udekorować Łapacza Snów, zawieszając na nim powyższe symboliczne ozdoby, lub dodając własną kompozycję. Poddaj się intuicji i stwórz swoje osobiste narzędzie pracy z przestrzenią Ducha.ZWIERZĘTA MOCY
Jak pielęgnować więź ze swoim zwierzęciem mocy?
Sposobów może być wiele. W relacji z naszym zwierzęciem mocy istotnym jest pielęgnowanie wzajemnej bliskości oraz głębsze poznanie jego cech. Może to być np. częste myślenie o naszym zwierzęciu, poznanie go w środowisku naturalnym, spoglądanie na zdjęcia oraz obrazy przedstawicieli jego gatunku, kolekcjonowanie jego podobizn, figurek albo symboli oraz umieszczenie jego podobizny nad swoim łóżkiem. Ważnym jest poznawanie ich natury, zwyczajów oraz cech przewodnich; próbowanie wejrzenia nie tylko w ich zwierzęcą, ale i duchową naturę.

 

WILK – NAUCZYCIEL
Według Indian Ameryki Pn wilk to duch, który poprowadzi nas do najgłębszych poziomów siebie samego, do swej intuicji i wiedzy, jaką w sobie nosimy. Tej, która jest wynikiem doświadczenia. Jako zwierzę wewnętrznej mocy Wilk pełni rolę Nauczyciela. W wielu kulturach uważany był za Największego Duchowego Nauczyciela, który swoim podopiecznym ma do przekazania wiele cennych lekcji oraz darów. Ci, którym Wilk zechciał towarzyszyć zostali prawdziwie obdarowani przez Los.

Wilki zachęcają Nas do przeżywania życia bardziej swobodnie, podążając za własnym instynktem, a także do wsłuchiwania się w zew wolności. Nauki Wilka podpowiadają gdzie szukać w sobie siły, aby mieć odwagę podążać swoją Drogą. Przede wszystkim jednak uczy nas życia w stadzie, w społecznosci. Współpracy z grupą, zasad w niej rządzących oraz ich poszanowania. Uczy też pokory, by szanować poglądy innych, nawet jeśli sami sie z nimi nie zgadzamy.
Ukazuje nam pewne struktury społeczne, szacunek i wartości, jakich nie poznamy alienujac się ze społecznosci. Jednocześnie pokazuje, jak mimo uwikłania się w sfery rodzinne i społeczne pozostać sobą, wolnym i niezaleznym duchem.

Siła Wilka wysuwa na przód znaczenie instynktu, inteligencji, błyskotliwości, świadomość oraz znaczenie grupy, jako społeczności. Jeżeli opiekuje się Tobą WIlk należy zwrócić się ku swojej intuicji, wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, który będzie nas prowadził przez życie. Mamy bowiem wrodzoną zdolność do wyczuwania oraz ‘widzenia’ duchowego tła wydarzeń oraz lekcji.

Wilk pojawia się w Naszym życiu również po to, aby przypominać Nam o lekacjach, które mamy przejść. Uczy Nas, aby to co już było pozostawiać za sobą. W takich sytuacjach, które miały już miejsce w naszym życiu, a w dalszym ciągu odczuwamy ich konsekwencje, jak np ograniczenie, niepotrzebny strach Wilk stawia przezd Nami wyzwanie, aby zerwać więzy przeszłości.


Ci, których prowadzi wilk na szamanskich drogach potrafią często wykazać się siłą i odwagą. Są wytrwali w dążeniu do celu i odporni na przeciwności. Z pomoca tego Zwierzęcia Mocy potrafią podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność z wszystkimi tego konsekwencjami. Wilk uczy ich mieć kontrolę nasd własnym życiem i własną ścieżką. Pomaga im osiągnać harmonię i żyć w zgodzie ze sobą, jednoczesnie żyjąc w zgodzie z otoczeniam. Potrafi nauczyć też dyscypliny.


Niektórzy twierdzą, że osoby z tym przewodnikiem mogą się sprawdzić jako nauczyciele i przewodnicy duchowi.
 
W typowo szamańskiej pracy jest to cudowny towarzysz, wierny, lojalny ale i surowy nauczyciel. Jest doskonałym opiekunem i przewodnikiem podczas wędrówek do szamańskich światów. Jest zawsze czujny i rozważny, a gdy trzeba potrafi ochronić i wyprowadzić z najtrudniejszych sytuacji.  Pomaga też przejsć zwycięsko ścieżkę do samego siebie.

 

Rozmiary:
średnica ramy: ok. 16 cm
średnica płótna: ok. 11 cm
długość całego łapacza: ok. 46 cm

Produkty powiązane