Łapacz Snów DUŻY - JELEŃ MAGICZNY, GŁOWA (33cm) - nr 16 Powiększ do pełnego rozmiaru

Łapacz Snów DUŻY - JELEŃ MAGICZNY, GŁOWA (33cm) - nr 16

Pieknie wykonany Łapacz Snów, z szamańskimi wizerunkami. Nadruk na tkaninie to GŁOWA WILKA MAGICZNEGO. Łapacz Snów może pomóc osiągnąć życiowe cele, poprzez robienie dobrego użytku z marzeń, snów i wizji. Marzenia senne to bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym.

Więcej szczegółów

Pieknie wykonany Łapacz Snów, z szamańskimi wizerunkami. Nadruk na tkaninie to GŁOWA WILKA MAGICZNEGO.

Płócienny wizerunek otoczony jest dekoracyjną ramą, ozdobioną dodatkowo piórami, rzemieniem, koralikami i futerkiem.

Łapacz Snów - Indianie wierzący w nadprzyrodzoną moc łapaczy snów powiadają, że sny, zarówno te dobre, jak i złe, zsyłane są z ciemnego, nocnego nieba. Złe sny, jako te wielkie i niezdarne, wpadają w sieć i grzęzną w niej, by pod wpływem promieni porannego Słońca wyparować wraz z rosą. Dobre sny, jako małe i sprytne przeciskają się i po piórze spływają delikatnie na śpiącego, uprzyjemniając mu odpoczynek.
Mówi się też, że kolisty kształt jego ramy symbolizuje cyklicznie powtarzający się krąg czasu, Matkę Ziemię, cztery strony świata, w których żyją ludzie. Sieć wyobraża jedność rodziny z wszystkimi jej powiązaniami, zaś więzy - więzy rodzinne.

Łapacz Snów należy zawieszać w miejscu, w którym śpimy, warto go umieszcić również tak, aby mogły go dosięgnąć poranne promienie słoneczne. Indianie Cree i Chippewa, chętnie zawieszali łapacze snów nad głowami niemowląt umieszczonych w specjalnych kolebkach, lub przy dziecięcych posłaniach. Łapacze Snów mogą być też psychicznym filtrem, tarczą przeciwko złu w naszym umyśle i świecie, który nas otacza. 

Uważa się również, że Łapacz Snów może pomóc osiągnąć cele życiowe, poprzez robienie dobrego użytku z marzeń, snów i wizji. Marzenia senne są przez wielu Indian postrzegane jako bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym. Dlatego też nie powinny nam umykać zaraz po przebudzeniu się, ale mają stanowić cenne wskazówki, co do dalszego postępowania w życiu.
Jeśli wierzysz w Wielkiego ducha, to ta sieć złapie twe dobre myśli, a złe przepuści przez otwory, wolne przestrzenie.
Krąg tworzący łapacza snów przedstawiać ma życie, a sieć zatrzymuje dobre sny i modlitwy i przez otwory przechodzą one do niebios i Stwórcy.

Aby łapacz zatrzymał wszystkie złe sny, a przepuszczał tylko dobre, powinien mieć niektóre z następujących ozdób:
- koraliki: spełniają sny
- pióra: spełniają sny i symbolizują oddech lub powietrze
- róg jelenia: daje powodzenie w łowach
- kawałek modrzewia lub szałwi: daje zdrowie
- futerko: zapewnia wygodę i ciepło
- koński włos: daje wytrzymałość
- turkus: sprowadza siłę
- kryształ górski: daje moc
- pazury: zapewniają ochronę

Pióra, dołączane do łapaczy snów, poruszane powiewem powietrza, nie tylko dostarczają rozrywki niemowlakom, ale też dają im pierwszą lekcję ważności tego zjawiska. 
Prawo USA zakazuje sprzedaży piór świętych dla Indian ptaków. Dlatego też dziś pióra zastępuje się czterema kamieniami szlachetnymi. Mają one symbolizować cztery kierunki.

Możesz dodatkowo udekorować Łapacza Snów, zawieszając na nim powyższe symboliczne ozdoby, lub dodając własną kompozycję. Poddaj się intuicji i stwórz swoje osobiste narzędzie pracy z przestrzenią Ducha.ZWIERZĘTA MOCY
Jak pielęgnować więź ze swoim zwierzęciem mocy?
Sposobów może być wiele. W relacji z naszym zwierzęciem mocy istotnym jest pielęgnowanie wzajemnej bliskości oraz głębsze poznanie jego cech. Może to być np. częste myślenie o naszym zwierzęciu, poznanie go w środowisku naturalnym, spoglądanie na zdjęcia oraz obrazy przedstawicieli jego gatunku, kolekcjonowanie jego podobizn, figurek albo symboli oraz umieszczenie jego podobizny nad swoim łóżkiem. Ważnym jest poznawanie ich natury, zwyczajów oraz cech przewodnich; próbowanie wejrzenia nie tylko w ich zwierzęcą, ale i duchową naturę.

 

JELEŃ – OPIEKUN/ SIŁA MARZEŃ
Jeleń to zwierzę pelne godności. Jego uczucia są bardzo głębokie. Daje  siłę marzeń, pokazuje , jak poradzić sobie z ciemną stroną życia i pomaga zrozumieć Twoje uczucia. Dodaje odwagi, aby zaufać, pokonać strach przed nieznanym i pozbyć się starych nawyków. Oprócz tego Jeleń daje również siłę wytrwania i zachęca aby niewzruszenie podążać swoją drogą.

Medycyna, którą przynosi ze sobą Jeleń to głównie delikatność, przejawiająca się zarówno w wypowiadanych słowach, jak również w myślach oraz poprzez dotyk. Umiejętność słuchania, gracja oraz  umiłowanie do harmonii. Zdolność przetrwania, moc wdzięczności i dawania, a także zdolnośc do poświęcenia się dla Wyższego Dobra. Jeleń wskazuje również alternatywne ścieżki, które mogą doprowadzić Nas do celu.

Jeleń, jest również  silnie połączony ze świętością Lasu. Symbolizuje niezależność, oczyszczenie oraz dumę. Zwany jest Królem Lasu, Obrońcą żyjących w nim Stworzeń. Esencją jego nauk jest świadomość, że dzięki miłości i wyrozumiałości, możemy wyjść zwycięsko z wielu trudnych sytuacji życiowych – miłość pozwoli nam zrozumieć prawdziwe znaczenie Jedności.

Zatem jeśli spotykasz na swojej Drodze Jelenia, który zechciał być Twoim Nauczycielem, może to oznaczać, że jesteś osobą delikatną, kochającą oraz pełną współczucia lub, że nad tymi właśnie aspektami Twojego życia musisz popracować. Być może stoisz właśnie w życiu przed sytuacją, która tego właśnie wymaga. Jeżeli odczuwasz negatywne emocje, gniew spróbuj odpuścić, być bardziej wyrozumiałym, współczującym.

Jelenie są Świętymi Posłańcami Pokoju, uczą swoich Podopiecznych jak otwierać  serca na bezwarunkową Miłość, która ma ogromną siłę. Zachęcają by  Spokoju i równowagi  szukać w Naturze. Przekazują Nam potężną lekcję. Wszyscy urodziliśmy się ze zdolnością do niczym nieograniczonego okazywania miłości, często jednak poprzez nauki i doświadczenia życiowe, poprzez wychowanie stajemy się twardzi i zamknięci w sobie, często uciekający przed światem. Uważajmy, żeby nie utracić bezpowrotnie tej zdolności. Kroczmy zdecydowanie po Naszej Ścieżce, miejmy otwarte serce,ufajmy swoim instynktom, nie pozwólmy by coś odciagało Nasza uwagę od celu. Bądźmy czujni i uważni, otaczajmy siebie i  swoich Bliskich troską. Nie próbujmy zmieniać innych na siłę, starajmy się poprzez wyrozumiałośc i delikatność ukierunkować ich na właściwą Drogę. Akcpetuj ich takich, jakimi są. Równowagę i prawdziwą siłę odnajdziemy w miłości i współczuciu.

Zmysły Jelenia są niezmiernie wyczulone, pozwalają widzieć w ciemnościach, a Nam intuicyjnie rozumieć symbolikę wydarzeń. Ludzie, którym przewodzi Jeleń czesto sprawiaja wrażenie nieobecnych, zatopionych w swoich myślach. Mają predyspozycje do jasnowidzenia i jasnosłyszenia. Poruszaja się miezy cieniami, wykrywają najmniejsze szelesty i słysza to, co nie zostalo nawet wypowiedziane. To są Dary Jelenia dla Nas.
 

Kiedy w Twoje życie wkracza Jeleń obudzi się w Tobie niewinność i świeżość. Twój Nowy Świat czeka za rogiem.

 

Rozmiary:
średnica ramy: ok. 33 cm
średnica płótna: ok. 22 cm
długość całego łapacza: ok. 76 cm

Produkty powiązane