Łapacz Snów DUŻY - KOŃ APACZ (33cm) - nr 21 Powiększ do pełnego rozmiaru

Łapacz Snów DUŻY - KOŃ APACZ (33cm) - nr 21

Pieknie wykonany Łapacz Snów, z szamańskimi wizerunkami. Nadruk na tkaninie to GŁOWA WILKA MAGICZNEGO. Łapacz Snów może pomóc osiągnąć życiowe cele, poprzez robienie dobrego użytku z marzeń, snów i wizji. Marzenia senne to bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

35,00 zł

Pieknie wykonany Łapacz Snów, z szamańskimi wizerunkami. Nadruk na tkaninie to indiański KOŃ APACZ.

Płócienny wizerunek otoczony jest dekoracyjną ramą, ozdobioną dodatkowo piórami, rzemieniem, koralikami i futerkiem.

Łapacz Snów - Indianie wierzący w nadprzyrodzoną moc łapaczy snów powiadają, że sny, zarówno te dobre, jak i złe, zsyłane są z ciemnego, nocnego nieba. Złe sny, jako te wielkie i niezdarne, wpadają w sieć i grzęzną w niej, by pod wpływem promieni porannego Słońca wyparować wraz z rosą. Dobre sny, jako małe i sprytne przeciskają się i po piórze spływają delikatnie na śpiącego, uprzyjemniając mu odpoczynek.
Mówi się też, że kolisty kształt jego ramy symbolizuje cyklicznie powtarzający się krąg czasu, Matkę Ziemię, cztery strony świata, w których żyją ludzie. Sieć wyobraża jedność rodziny z wszystkimi jej powiązaniami, zaś więzy - więzy rodzinne.

Łapacz Snów należy zawieszać w miejscu, w którym śpimy, warto go umieszcić również tak, aby mogły go dosięgnąć poranne promienie słoneczne. Indianie Cree i Chippewa, chętnie zawieszali łapacze snów nad głowami niemowląt umieszczonych w specjalnych kolebkach, lub przy dziecięcych posłaniach. Łapacze Snów mogą być też psychicznym filtrem, tarczą przeciwko złu w naszym umyśle i świecie, który nas otacza. 

Uważa się również, że Łapacz Snów może pomóc osiągnąć cele życiowe, poprzez robienie dobrego użytku z marzeń, snów i wizji. Marzenia senne są przez wielu Indian postrzegane jako bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym. Dlatego też nie powinny nam umykać zaraz po przebudzeniu się, ale mają stanowić cenne wskazówki, co do dalszego postępowania w życiu.
Jeśli wierzysz w Wielkiego ducha, to ta sieć złapie twe dobre myśli, a złe przepuści przez otwory, wolne przestrzenie.
Krąg tworzący łapacza snów przedstawiać ma życie, a sieć zatrzymuje dobre sny i modlitwy i przez otwory przechodzą one do niebios i Stwórcy.

Aby łapacz zatrzymał wszystkie złe sny, a przepuszczał tylko dobre, powinien mieć niektóre z następujących ozdób:
- koraliki: spełniają sny
- pióra: spełniają sny i symbolizują oddech lub powietrze
- róg jelenia: daje powodzenie w łowach
- kawałek modrzewia lub szałwi: daje zdrowie
- futerko: zapewnia wygodę i ciepło
- koński włos: daje wytrzymałość
- turkus: sprowadza siłę
- kryształ górski: daje moc
- pazury: zapewniają ochronę

Pióra, dołączane do łapaczy snów, poruszane powiewem powietrza, nie tylko dostarczają rozrywki niemowlakom, ale też dają im pierwszą lekcję ważności tego zjawiska. 
Prawo USA zakazuje sprzedaży piór świętych dla Indian ptaków. Dlatego też dziś pióra zastępuje się czterema kamieniami szlachetnymi. Mają one symbolizować cztery kierunki.

Możesz dodatkowo udekorować Łapacza Snów, zawieszając na nim powyższe symboliczne ozdoby, lub dodając własną kompozycję. Poddaj się intuicji i stwórz swoje osobiste narzędzie pracy z przestrzenią Ducha.


ZWIERZĘTA MOCY
Jak pielęgnować więź ze swoim zwierzęciem mocy?
 Sposobów może być wiele. W relacji z naszym zwierzęciem mocy istotnym jest pielęgnowanie wzajemnej bliskości oraz głębsze poznanie jego cech. Może to być np. częste myślenie o naszym zwierzęciu, poznanie go w środowisku naturalnym, spoglądanie na zdjęcia oraz obrazy przedstawicieli jego gatunku, kolekcjonowanie jego podobizn, figurek albo symboli oraz umieszczenie jego podobizny nad swoim łóżkiem. Ważnym jest poznawanie ich natury, zwyczajów oraz cech przewodnich; próbowanie wejrzenia nie tylko w ich zwierzęcą, ale i duchową naturę.

 

KOŃ 
Uosabia jednocześnie siłę ziemską i potęgę pozaziemską. Potrafi szybko przenosić człowieka w dalekie strony. Jest symbolem wolności, a także odpowiedzialności, ponieważ bierze na siebie odpowiedzialność za jeźdźca siedzącego na jego grzbiecie. Osoby mające jako swojego Opiekuna Zwierzęcego energię konia, idąc za jego przykładem, biorą na siebie odpowiedzialność za swoje otoczenie i za najbliższych. Chętnie też dzielą się z innymi swoimi zdobyczami i swoim rozumieniem wielu spraw.

Przywołajcie konia, a da Wam trochę swojej siły; nauczy, jak żyć z oddaniem, współczuciem i zawsze w pełnej gotowości.

Koń jest pełnym mocy, pięknym i dumnym stworzeniem. Koń jest zwierzęciem wielce poważanym i szanowanym praktycznie na całym świecie. Jest magiczną istotą mogącą zajrzeć w ludzką duszę. Indianie widzieli w nim stworzenie połączone z siłą magiczną szamanów. 
Koń uczy, że siła tkwi w liczebności. Uczy współpracy i mocnych więzów przyjaźni. Pokazuje nam, że kiedy zsynchronizujemy swoje potrzeby z potrzebami innych, staniemy się potężni i osiągniemy razem wyznaczony cel. Każdy, kto kiedykolwiek odbył konną przejażdżkę, wie, jak silnie można wówczas doświadczać poczucia wolności i swobody. Koń kocha wolność, ale jest też bezwarunkowo wierny swemu panu. Podobnie jak koń niesie na swoim grzbiecie jeźdźca, tak samo jeździec ponosi odpowiedzialność za swoje otoczenie. 
Koń pokazuje, że można uczyć się na własnych błędach i rozumieć nauki płynące z własnych potknięć - połączywszy to z doświadczeniami poprzednich wcieleń, otrzymujemy tym samym niezwykłą mądrość. 
Koń ma dzikiego ducha, który jest nie do złamania. Kocha wolność, ale jest wierny. 

Ten, kto ma ze sobą medycynę Konia posiada duszę wojownika, a ona zabezpieczy każdą podróż i napełni siłą życiową.
 

Rozmiary:
średnica ramy: ok. 34,5 cm
średnica płótna: ok. 22 cm
długość całego łapacza: ok. 76 cm

Produkty powiązane