Szałwia biała - Ameryka (luzem 50g) Powiększ do pełnego rozmiaru

Szałwia biała - Ameryka (luzem 50g)

Oferowany susz pochodzi z naturalnych siedlisk Salvia Apiana położonych w górach Arizony. Jest zbierany ręcznie przez tubylców, w sposób zrównoważony - tak by nie naruszyć wrażliwego ekosystemu.

Więcej szczegółów

Szałwia Biała (Salvia Apiana). 
Pochodzi z naturalnych siedlisk położonych w górach Arizony. Jest zbierany ręcznie przez tubylców, w sposób zrównoważony - tak by nie naruszyć wrażliwego ekosystemu.
 
Szałwia - jej łacińska nazwa oznacza "wyleczyć".
Przeznaczenie - okadzanie mieszkań, domów, miejsc pracy (idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych energii, negatywnych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz).
Palenie szałwii stanowi narzędzie rytualne, służące pozbyci się negatywnego wpływu nieprzyjaznych energii, na siebie lub swoją przestrzeń. Obejmuje to również traumy z przeszłości, złe doświadczenia lub negatywne energie mentalne innych osób.

Okadzania szałwią warto stosować również przy oczyszczaniu przedmiotów (instrumentów, prezentów, antyków itp).
Jeśli masz jakiekolwiek obawy związane z negatywną historią lub energią związaną z nowym lub nieznanym przedmiotem, okadzanie szałwią może pomóc uspokoić umysł i uczynić obiekt bardziej świętym.

Szałwia doskonale przygotowuje przestrzeń do medytacji lub rytuału, ceremonii.
Należy jednak pamiętać, że po okadzeniu szałwią trzeba wywietrzyć pomiesczenie, a następnie wprowadzić inną energię (np Kopal, Sweet Grass, czy inne kadzidła i zioła).

Szałwia stosowana jest również w celach leczniczych:
- jest bakteriobójcza! Posiada mocne właściwości przeciwdrobnoustrojowe - oznacza to, że powstrzymuje zakaźne bakterie, wirusy i grzyby.
- dezynfekuje i odświeża powietrze w pomieszczeniu, w którym jest spalana. Należy jednak pamiętać, że szałwia wydziela bardzo intensywny, jasny dym, o wyraźnym aromacie.
- odstrasza owady!
- płonąca szałwia uwalnia jony ujemne, co pomaga neutralizować niekorzystne dla zdrowia jony dodatnie.
- regularne palenie szałwii może być błogosławieństwem dla osób z astmą, alergiami, zapaleniem oskrzeli i innymi chorobami układu oddechowego. Należy jednak poczekać, aż dym zaniknie (szczególnie w przypadku astmy).
- niszczy pleśnie i zarodniki grzybów w powietrzu.
- może pomóc złagodzić stres. Palona szałwia może podnieść nastrój, będąc doskonałym sprzymierzeńcem w walce ze stresem, a nawet depresją. Salvia Apiana jest bogata w związki, które aktywują niektóre receptory w mózgu, odpowiedzialne za podniesienie poziomu nastroju, zmniejszenie stresu, a nawet złagodzenie bólu.

Biała szałwia ma przepiękny i mocny mistyczny aromat (jest bardzo wydajna). Stanowi nieodzowny element do pracy ze sobą, doskonale chroni aurę. 

Białą szałwię można palić w postaci wysuszonych liści - po ich podpaleniu i zgaszeniu ognia będą się równomiernie tliły. Liście można również skruszyć i palić na węgielkach (w pastylkach) lub węglu drzewnym.

Waga: około 50g
Kraj pochodzenia:
 USA

Produkty powiązane