OLIBANUM (kadzidło żywiczne) - 50g Powiększ do pełnego rozmiaru

OLIBANUM (kadzidło żywiczne) - 50g

Olibanum, zwane również Frankincense (Boswelia Carterii) pozyskiwane jest z drzewa rodzaju Boswellia porastającego skraje pustyń północno-wschodniej Afryki. 
Zapach tej żywicy zwiększa duchowe połączenie i intuicję. Można go użyć do przygotowania przestrzeni do rytuału; wzywa anioły i inne niewidzialne istoty, aby pomagały w tworzeniu świętej przestrzeni. 

Więcej szczegółów

Olibanum, zwane również Frankincense (Boswelia Carterii) pozyskiwane jest z drzewa rodzaju Boswellia porastającego skraje pustyń północno-wschodniej Afryki. 
Olibanum jest używane od ponad 5000 lat. Było wysoko cenione jako lek, aromatyczne perfumy, ceremonialne narzędzie, a kiedyś było warte nawet więcej niż złoto.

Z medycznego punktu widzenia olibanum jest zalecane w chorobach układu oddechowego, rozrodczego, w urologii, przy zaburzeniach nerwowych, chorobach skóry oraz w zapaleniach stawów. Testy kliniczne potwierdziły jego wysoką skuteczność w walce z reumatyzmem i stanami zapalnymi, koi oraz obniża napięcie mięśniowe.

Seskwiterpeny zawarte w kadzidle zwiększają utlenowanie mózgowia aż o 28%, co bardzo korzystnie wpływa na pracę podwzgórza, a tym samym gospodarkę hormonalną, stany emocjonalne, procesy uczenia się, podnosi energetyką ustroju i zwiększa odporność organizmu.
Jego właściwości sprawiają, że kadzidło to jest silnym środkiem antyseptycznym; służy do eliminacji bakterii i wirusów i może pomóc w dezynfekcji danej przestrzeni.Lekki odświeżający, cytrusowy aromat olibanum od tysiącleci jest używany w rytuałach oczyszczających, w medytacji oraz jako łącznik z wyższymi wibracjami.
Zapach tej żywicy zwiększa duchowe połączenie i intuicję. Chińczycy nazwali to „fanhunxiang”, co oznacza „przywołanie zapachu duszy”.
Jest często używany w medytacji, ponieważ zapach jest uspokajający, ugruntowujący i przyjemny dla zmysłów. Pomaga stać się bardziej obecnym w tej chwili i zachęca do poczucia wewnętrznego pokoju.

Można go użyć do przygotowania przestrzeni do rytuału; wzywa anioły i inne niewidzialne istoty, aby pomagały w tworzeniu świętej przestrzeni.
Symbolicznie dym, który unosi się podczas spalania żywicy, pomaga nieść modlitwy i ofiary do Nieba.


Sposób użycia: należy spalać w kadzielniczkach, z wykorzystaniem węgla trybularzowego (w pastylkach) lub drzewnego. 
Węgiel należułożyć na usypanym wcześniej kopczyku z natutalnego podkładu: soli, piasku, popiołu ryżowego, a następnie podpalić. 
Kiedy węgiel rozpali się do czerwoności - umieścić na nim szczyptę żywicy (po chwili zacznie się tlić, wydzielając zapach).


Kraj pochodzenia: Sudan
Waga: 50g

Produkty powiązane