BURSZTYN BAŁTYCKI (luzem) - do okadzania i na nalewkę Powiększ do pełnego rozmiaru

BURSZTYN BAŁTYCKI (luzem) - do okadzania i na nalewkę

Drobne kawałki naturalnego bursztynu bałtyckiego.
Może być stosowany do oczyszczania pomieszczeń (MAGIA OCHRONY i DOBREJ ENERGII), lub jako baza na nalewkę bursztynową.

Więcej szczegółów

Drobne kawałki NATURALNEGO bursztynu bałtyckiego.

Może być stosowany do oczyszczania pomieszczeń (spalany) lub jako baza na nalewkę bursztynową.
Nalewka bursztynowa łagodzi objawy przeziębień i grypy np. katar, gorączkę, bóle głowy, gardła, klatki piersiowej i serca, bóle mięśni i stawów. Nalewkę można pić, dodając do napoju 3-5 kropli /0,25ml szczególnie przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. 
Nalewka pomoże również w łagodzeniu bólów reumatycznych, wrzodów żołądka i schorzeń tarczycy. Służy także pielęgnacji włosów.
Nalewka z bursztynu pomaga w przypadku astmy. Objawy tej choroby można złagodzić, dodając 5 kropli nalewki do szklanki z ciepłą herbatą. Sprawdzi się również przy bólach i obrzękach spowodowanych artretyzmem, reumatyzmem czy kontuzjami. Należy wówczas smarować nalewką bolące stawy i mięśnie.


Bursztyn znany jest w wielu kulturach świata jako "kamień" ochronny. Działa kojąco na drogi oddechowe, wzmacnia układ odpornościowy oraz układ nerwowy. Stosowany do demaskowania fałszywych przyjaciół oraz eliminowania negatywnych energii. 

W średniowieczu spalano go przy dolegliwościach związanych z kamicą nerkową, dla zahamowania epilepsji, jak i w celach ochronnych przed plagami. W tradycyjnej chińskiej medycynie bursztyn jest stosowany jako środek terapeutyczny przeciw lękom, bezsenności, stanom rozkojarzenia oraz przy skurczach. Grecy i Egipcjanie utożsamiali jego moc z potęgą Słońca, natomiast sufici używali bursztynu w celu "uwolnienia" serca. 

Zapach wyprażanego bursztynu łączy ze sobą lekko balsamiczną nutę mirry, przynoszącą na myśl starożytne grobowce, z orzeźwiającą, chłodzącą frakcją kalafonii. 
Starożytne promienie Słońca zamknięte w bursztynie, a uwalniane podczas spalania, mogą prowadzić do bardzo głębokich stanów wewnętrznego wyciszenia. 
Przesłanie energii bursztynu brzmi: "Odnowa w miejscu pochodzenia".


Sposób użycia: 

NALEWKA: 50 g rozdrobnionego (np. w moździerzu) i wypłukanego w gorącej wodzie bursztynu wsypuje się do butelki lub słoika z białego, albo brązowego szkła, a następnie dolewa 0,5 litra spirytusu (powinien być mocny i zawierać 95% alkoholu).
Naczynie należy odstawić w ciepłe miejsce na minimum 10 dni, co jakiś czas nim potrząsając. Po tym czasie nalewka powinna mieć złocisty kolor.
Po jej zużyciu pozostały bursztyn można ponownie (choć nie więcej niż raz) wykorzystać do przygotowania nalewki, rozkruszając i zalewając spirytusem.

OKADZANIE: nale
ży spalać w kadzielniczkach, z wykorzystaniem węgla trybularzowego (w pastylkach) lub drzewnego. 
Węgiel należułożyć na usypanym wcześniej kopczyku z natutalnego podkładu: soli, piasku, popiołu ryżowego, a następnie podpalić. 
Kiedy węgiel rozpali się do czerwoności - umieścić na nim szczyptę żywicy (po chwili zacznie się tlić, wydzielając zapach).


Miejsce pochodzenie: Bałtyk
Waga:
 ok. 50g; 200g

Produkty powiązane