STYRAX Honduras (kadzidło żywiczne, płynne) - 10ml Powiększ do pełnego rozmiaru

STYRAX Honduras (kadzidło żywiczne, płynne) - 10ml

Drzewo styraksowe swoją nazwę, Liquidambar styraciflua L., zawdzięcza pomarańczowej żywicy, zwanej „płynnym bursztynem”.
Żywica Styrax jest jedną z najstarszych stosowanych do produkcji kadzideł, jest znana jako święty olejek do kadzideł, o którym mowa w Księdze Wyjścia. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 10

10,20 zł

Drzewo styraksowe swoją nazwę, Liquidambar styraciflua L., zawdzięcza pomarańczowej żywicy, zwanej „płynnym bursztynem”. Rośnie dziko, głównie w gęstych lasach pasma górskiego Olancho w Hondurasie. Występuje również w Gwatemali, Salwadorze i Meksyku. 

Żywica Styrax jest jedną z najstarszych stosowanych do produkcji kadzideł, jest znana jako święty olejek do kadzideł, o którym mowa w Księdze Wyjścia.
Jej przyjemny balsamiczny zapach, z nutą gorzkich migdałów i waniliowym podtekstem, jest cenny jako baza i utrwalacz zapachów. Jej aromat jest uważany za bardzo zmysłowy.

WAŻNE! zapach Styraxu po otwarciu opakowania jest zupełnie inny, niż po jego spaleniu na węgielku! 

Styrax łagodzi choroby związane ze stresem i stany lękowe. 
Rozcieńczony odpowiednim olejem nośnikowym, stosowany jest też zewnętrznie w medycynie tradycyjnej, na otarcia, zapalenie oskrzeli, katar, kaszel, skaleczenia, grzybicę, świerzb i rany.


Duchowe zastosowanie: koncentracja, wola, siła, czujność.

Sposób użycia: należy spalać w kadzielniczkach, z wykorzystaniem węgla trybularzowego (w pastylkach) lub drzewnego. 
Węgiel należułożyć na usypanym wcześniej kopczyku z natutalnego podkładu: soli, piasku, popiołu ryżowego, a następnie podpalić. 
Kiedy węgiel rozpali się do czerwoności - umieścić na nim odrobinę żywicy (po chwili zacznie się tlić, wydzielając zapach).

Kraj pochodzenia: Honduras
Waga: 10ml (gęsty płyn)

Produkty powiązane