Nard - Waleriana (luzem 10 g) Powiększ do pełnego rozmiaru

Nard - Waleriana (luzem 10 g)

Palenie nardu jest bardzo korzystne w stanach nadmiernego pobudzenia emocjonalnego oraz w bezsenności; stanowi kluczowy składnik receptur wielu kadzideł.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

8,40 zł

Nard (Nardostachys jatamansi) jest aromatyczną walerianą występującą głównie w Himalajach oraz w wysokich górach Chin i Japonii. Jej naturalne siedliska występują na wysokości powyżej 3000 m .n.p.m. 
Korzenie od pradawnych czasów są zbierane i wykorzystywane jako kadzidło lub poddawane są ekstrakcji olejków eterycznych.

Stymulujący aromat korzeni był ceniony już w starożytnym Egipcie. 
Nard pojawia się też w Pieśni Salomona, gdzie jest utożsamiany z żeńskim erotyzmem. W wymiarze medycznym jest wykorzystywany do regulacji kobiecego cyklu.
W ajurwedzie nard jest stosowany w leczeniu histerii oraz zaburzeń neurologicznych. Palenie nardu jest bardzo korzystne w stanach nadmiernego pobudzenia emocjonalnego oraz w bezsenności; stanowi kluczowy składnik receptur wielu kadzideł.
Aromat nardu określa się jako ogrzewający, drzewny z piżmową nutą. Wzmacnia receptory, potęguje cielesne doznania, rozszerza świadomość. Komponuje się doskonale z mirrą oraz olibanum.

Energia nardu promieniując siłą i opanowaniem umiejscawia nas/centruje na solidnym fundamencie naszej wewnętrznej rzeczywistości.

Waga: ok. 10 g

Produkty powiązane