Didgeridoo - Drzewo Tekowe (130 cm) Powiększ do pełnego rozmiaru

Didgeridoo - Drzewo Tekowe (130 cm)

Didgeridoo z Drzewa Tekowego 130cm, firmy Terre.
Didgeridoo wykonane jest z drewna tekowego. Ma kształt rury o długości 130 cm, w wykończeniu naturalnym, lakier olejowy. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

267,00 zł

Didgeridoo z Drzewa Tekowego 130cm, firmy Terre.
Didgeridoo wykonane jest z drewna tekowego. Ma kształt rury o długości 130 cm, w wykończeniu naturalnym, lakier olejowy. 

Tradycyjny instrument dęty australijskich aborygenów. Jest to jeden z najstarszych instrumentów dętych na świecie.
Nazwa instrumentu nie pochodzi od żadnego aborygeńskiego słowa ale od irlandzkiego wyrażenia „Dudaire Dubh”, znaczącego dosłownie „czarny trębacz”.

Didgeridoo robione jest zazwyczaj z głównego pnia drzewa, choć spotyka się instrumenty zrobione z bocznych gałęzi. Rzemieślnicy wytwarzający te instrumenty spędzają dużo czasu wyszukując odpowiednie drzewo, które musi w środku być wyjedzone przez termity, bez naruszenia zewnętrznej części pnia. 

Aby uzyskać odpowiedni dźwięk, należy nie tylko dmuchać do instrumentu, ale raczej „buczeć”. Większość doświadczonych muzyków grających na didgeridoo wykorzystuje tzw. technikę oddechu cyrkulacyjnego, polegającą na równoczesnym dmuchaniu powietrzem z ust i wciąganiu go do płuc przez nos. Używając tej techniki, dobry muzyk może nieustannie grać jeden modulowany dźwięk tak długo, jak tylko chce. Na współczesnych nagraniach mistrzowie didgeridoo potrafią grać nieustannie przez parę godzin.

Dla aborygenów zamieszkujących północną Australię didgeridoo jest ważna częścią ich kultury i odgrywa kluczową rolę w wielu z ich tradycyjnych ceremonii.  

Długość: ok. 130cm
Średnica wylotu: ok. 10cm
Średnica początkowa: ok. 5cm

Materiał: drzewo tekowe, lakier olejowy

Ponieważ jest to produkt ręcznie robiony - każde didgeridoo wygląda inaczej, ma inne brzmienie, a nawet średnicę.

Produkty powiązane