Naszyjnik GRONO (Koral Czerwony) Powiększ do pełnego rozmiaru

Naszyjnik GRONO (Koral Czerwony)

Naszyjnik wykonany z naturalnego koralowca czerwonego, w formie GRONA ze szlifowanych kulek. Baza naszyjnika to czarny kauczuk, zapinana zapięciem z łańcuszkiem. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

37,00 zł

Naszyjnik wykonany z naturalnego koralowca czerwonego, w formie GRONA ze szlifowanych kulek. Baza naszyjnika to czarny kauczuk, zapinana zapięciem z łańcuszkiem. 

Koral - słowo to pochodzi od starożytnego greckiego słowa "korallion". Historycznie, to słowo zostało użyte do opisania cennego czerwonego korala z Morza Śródziemnego.
Koral jest rozgałęzioną strukturą przypominającą szkielet zbudowany z polipowatych zwierząt morskich, które żyją w koloniach i występują na całym świecie w morzach i oceanach, od zamarzających regionów polarnych,  po równikowe rafy (i na wszystkich głębokościach). Koralowiec występuje w różnych kolorach, od białego do różowego, czerwonego, pomarańczowego, żółtego, niebieskiego i czarnego.

Koral wycisza emocje i przynosi spokój wewnętrzny. Pogłębia intuicję, wyobraźnię i wizualizację. Rozprasza strach, depresję, panikę i nerwowość. Przywołuje spokojny sen i odpędza niepokojące koszmary.
Jeśli jest noszony w sposób widoczny, jest dość potężnym amuletem ochronnym. Może być uzyty przeciwko Złym Oczom, demonom, furiom, sukubom i innym negatywnym energiom i istotom.

Może służyć do ochrony przed aktami przemocy, wypadków, zatruć, posiadania, bezpłodności i kradzieży.

Fizycznie - koral wzmacnia układ krwionośny i kości; pobudza regenerację tkanek i odżywia komórki krwi. Leczy zaburzenia rdzenia kręgowego, przewodu pokarmowego i układu nerwowego.

Czerwony koral - czakra podstawy. Chroni przed depresją i przygnębieniem.
Leczy kolkę i zgagę oraz choroby nerek, pęcherza moczowego i przytarczyc. Pomaga w uwalnianiu zanieczyszczeń z układu mięśniowego. 
Koral to doskonały prezent dla przyszłej matki lub noworodka jako amulet ochronny. Pomoże począć i mieć zdrową ciążę. Leczy problemy z jajnikami i jajowodami, stymuluje owulację. Czerwony koral pomaga w porodzie i pomaga rodzicom związać się z dzieckiem. Może być pomocny również dla osób adoptujących dziecko.
Wzmacnia związek matka - córka. Wymiary: 
długość naszyjnika ok. 46m
długość zawieszki (grona) ok. 8,5cm
średnica kul 0,7cm. 

Kolory: ponieważ jest to surowiec naturalny - kolorystyka nie jest jednolita.
Ważne! Są to naturalne fragmenty koralowca, więc mogą posiadać pęknięcia, wgłębienia, wrosty, szczeliny itp. Ponieważ jest to biżuteria wykonana z naturalnych  elementów, nie posiada idealnej struktury, tak jak biżuteria sztuczna.

WAŻNE! Koralowiec czerwony często bywa zabezpieczany specjalnym, biżuteryjnym impregnatem, który wzmacnia i utrwala czerwony kolor. Z czasem, pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury, impregnat ten może delikatnie się ścierać.

Produkty powiązane