Kurkuma (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Kurkuma (olejek eteryczny)

Olejek kurkumowy (Curcuma longa), to zarówno silny przeciwutleniacz, jak i środek przeciwzapalny. To sprawia, że ​​jest doskonałym wyborem dla preparatów do pielęgnacji stawów, czy receptur do pielęgnacji skóry. Należy pamiętać, że olej jest bardzo silny i powinien być rozcieńczony przed użyciem.

Więcej szczegółów

Olejek kurkumowy (Curcuma longa) – olejek pozyskiwany z zimozielonej, metrowej byliny której korzenie dochodzą nawet do dwóch metrów.
Używany w kuchni, w produkcji perfum, zielarstwie, barwieniu tkanin i kosmetyce. 
Olejek kurkumowy był używany przez kobiety w Indiach do pielęgnacji twarzy i pozbywania się niechcianego owłosienia.


Jest to zarówno silny przeciwutleniacz, jak i środek przeciwzapalny. To sprawia, że ​​jest doskonałym wyborem dla preparatów do pielęgnacji stawów, czy receptur do pielęgnacji skóry. Należy pamiętać, że olej jest bardzo silny i powinien być rozcieńczony przed użyciem.

Olejek eteryczny z kurkumy doskonale nadaje się do wspomagania układu trawiennego i może pomóc w zmniejszeniu zatrzymywania płynów oraz w detoksykacji organizmu, wzmocnieniu układu odpornościowego i zmniejszeniu reakcji alergicznych.

WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE
- przeciwzapalne;

- przeciwnowotworowe;
- wspomagające trawienie;
- antyoksydacyjne;
- antyseptyczne;
- pomaga zwalczać raka jelita grubego;

- pomaga zapobiegać chorobom neurologicznym;
- możliwe leczenie padaczki;
- pomoc w zmniejszaniu zapalenia stawów. Tradycyjnie kurkuma stosowana jest w chińskich i indyjskich lekach ajurwedyjskich w leczeniu zapalenia stawów, ponieważ aktywne składniki kurkumy blokują cytokiny i enzymy zapalne;
- poprawia zdrowie wątroby. Badania wykazały, że kurkuma jest hepatoprotekcyjna (ochrona wątroba).


Właściwości energetyczne:
Emocjonalnie i energetycznie olejek z kurkumy stabilizuje i równoważy. Może przynieść ukojenie układowi nerwowemu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z sytuacyjnym lękiem lub depresją. Olejek eteryczny z kurkumy rozgrzewa serce i przyciąga pozytywną energię.


Kraj pochodzenia: Indie
Pojemnosć: 10 ml
Kłącze destylowane parą wodną.

100% naturalne, czyste olejki eteryczne - są produktami najlepszej jakości i najwyższej wartości rynkowej.
Pozyskiwane są 2 metodami: destylacją z parą wodną (steam destilation) oraz wytłaczane na zimno (cold expression). Informacje odnośnie metody pozyskania oraz kraju pochodzenia olejku można znaleźć na naklejce każdej buteleczki.
Olejki spełniają wymogi IFRA (International Fragrance Assocation).

Produkty powiązane