OLEJEK USZCZĘŚLIWIAJĄCY - mieszanka czystych esencji eterycznych Powiększ do pełnego rozmiaru

OLEJEK USZCZĘŚLIWIAJĄCY - mieszanka czystych esencji eterycznych

OLEJEK USZCZĘŚLIWIAJĄCY - mieszanka czystych esencji eterycznych (Bergamotka, Ylang-Ylang, Grejpfrut).

Więcej szczegółów


OLEJEK USZCZĘŚLIWIAJĄCY - mieszanka czystych esencji eterycznych (Bergamotka, Ylang-Ylang, Grejpfrut).

Bergamotka - ma działanie antyseptyczne - stosowana w inhalacjach i do masażu, pomaga przy infekcjach dróg oddechowych, bólach gardła, grypie. 
Posiada właściwości antydepresyjne, uspokajające, działa przeciwlękowo przy stresie i napięciach, poprawia samopoczucie. Olejek ten jest pomocny przy bolesnych miesiączkach, a także bólach mięśniowych różnego pochodzenia, ponieważ ma świetne działanie rozkurczowe i przeciwbólowe.
Posiada również właściwości dezodoryzujące i reguluje apetyt (może być stosowany w leczeniu anoreksji).
Przyjemny roślinny zapach!


Ylang-Ylang - znany jest w głównej mierze z właściwości afrodyzjakalnych, jednak posiada on znacznie szersze zastosowanie. Uzyskiwany jest z kwiatów jagodlinu wonnego, nazywanego również drzewem kanangowym (Cananga odorata), rosnącego w Azji południowo-wschodniej. 
Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. 
Olejek działa również przeciwbólowo, przeciwzapalnie, uspokajająco i rozkurczowo.
Zastosowany do kąpieli i masażu działa odprężająco i daje uczucie zadowolenia. Dodany do kominka zapachowego działa uspokajająco na system nerwowy, pomaga przy bezsenności. 
Łagodzi objawy klimakterium u kobiet, a także pomaga na krążenie i przy nadciśnieniu. 

Działa kojąco na skórę, wzmacnia włosy i paznokcie. 
 

Grejpfrut - działa tonizująco oraz antydepresyjnie. Pobudza system limfatyczny i tym samym odżywia komórki tkanek. Skuteczny w walce z otyłością i w przypadku zatrzymania płynów organicznych.
Ma działanie rozluźniające i łagodzi bóle migrenowe oraz objawy zmęczenia. Jak wszystkie olejki cytrusowe, jest światłoczuły i nie należy go stosować podczas opalania lub wystawiana skóry na promienie UV.

Olejek ma działanie antydepresyjne, pobudzające, tonizujące, antytoksyczne, wspomaga usuwanie celullitu. Ma orzeźwiający, słodki, świeży cytrusowy zapach i jasnożółty kolor.

Kraj pochodzenia: Anglia
Pojemnosć: 10 ml

100% naturalne, czyste olejki eteryczne - są produktami najlepszej jakości i najwyższej wartości rynkowej.
Pozyskiwane są 2 metodami: destylacją z parą wodną (steam destilation) oraz wytłaczane na zimno (cold expression). Informacje odnośnie metody pozyskania oraz kraju pochodzenia olejku można znaleźć na naklejce każdej buteleczki.
Olejki spełniają wymogi IFRA (International Fragrance Assocation).

Produkty powiązane