Wintergreen - Golteria Rozesłana (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Wintergreen - Golteria Rozesłana (olejek eteryczny)

Naturalny olejek eteryczny Wintergreen - Golteria Rozesłana (Gaultheria procumbens). 
Wintergreen ma silny, przenikliwy aromat, który jest często stosowany w aromaterapii. Jest stosowany jako naturalny lek na ból głowy, w przewlekłym bólu nerwowym, objawach PMS i zapaleniu stawów. Dzieje się tak, ponieważ wintergreen naturalnie zawiera aktywne składniki, które działają podobnie do aspiryny.

Więcej szczegółów

Naturalny olejek eteryczny Wintergreen - Golteria Rozesłana (Gaultheria procumbens)

Olejek ten jest niezmiernie cennym środkiem. Głównym jego składnikiem jest salicylan metylu (97%) – ester metylowy kwasu salicylowego. I to właśnie on decyduje o właściwościach oraz zastosowaniu olejku. 
Golteria Rozesłana i brzoza są jedynymi roślinami na świecie, które zawierają naturalnie salicylan metylu.

Charakteryzuje się dużym przenikaniem do tkanek organizmu. Badania pokazują, że olejek wintergrinowy może działać jak naturalny środek przeciwbólowy, przeciwartretyczny, antyseptyczny i ściągający.
Wspomaga także krążenie krwi i łagodzi podrażnienia, działając kojąco na opuchniętą skórę.
Wintergreen jest bardzo silny i działa rozgrzewająco na skórę po zastosowaniu miejscowym, rozcieńczonym w oleju nośnym. Jest popularny w olejkach do masażu lub balsamach po treningu.

Wintergreen ma silny, przenikliwy aromat, który jest często stosowany w aromaterapii.
Jest stosowany jako naturalny lek na ból głowy, w przewlekłym bólu nerwowym, objawach PMS i zapaleniu stawów. Dzieje się tak, ponieważ wintergreen naturalnie zawiera aktywne składniki, które działają podobnie do aspiryny.
Ponieważ olejek wintergrinowy może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych, jest skuteczny w leczeniu wielu różnych chorób - od chorób układu oddechowego, takich jak astma, przeziębienie i grypa, problemy z nerkami, a nawet choroby serca.

Roślina ta od stuleci jest używana przez plemiona rdzenne w Ameryce Północnej, aby leczyć zmęczenie, choroby płuc, zatok i układu oddechowego. Olejek Wintergreen jest naturalnym przeciwutleniaczem, energetyzującym i wzmacniającym odporność, ponieważ zmniejsza stan zapalny i ból.

Indianie żuli liście Golterii, aby pogłębić oddech i wzmocnić pojemność płuc, zwłaszcza kiedy musieli biec na długi dystans lub wykonywać ciężką pracę fizyczną.
Natomiast koloniści we wczesnym okresie podbijania Ameryki dawali je do żucia swoim dzieciom, aby zapobiec próchnicy zębów.

Wintergreen ma orzeźwiający aromat, który podnosi na duchu i stymuluje.


Przeciwwskazania: nie stosować u dzieci, w czasie ciąży i u osób uczulonych na salicylany oraz u osób z epilepsją.

Kraj pochodzenia:  Chiny
Pojemnosć: 10 ml

100% naturalne, czyste olejki eteryczne - są produktami najlepszej jakości i najwyższej wartości rynkowej.
Pozyskiwane są 2 metodami: destylacją z parą wodną (steam destilation) oraz wytłaczane na zimno (cold expression). Informacje odnośnie metody pozyskania oraz kraju pochodzenia olejku można znaleźć na naklejce każdej buteleczki.
Olejki spełniają wymogi IFRA (International Fragrance Assocation).

Produkty powiązane