Kolendra (nasiona) - olejek eteryczny Powiększ do pełnego rozmiaru

Kolendra (nasiona) - olejek eteryczny

Jest to orzeźwiający, stymulujący olej. Ma on niezliczone zastosowania dla całego ciała - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 
Poprawia wygląd skóry. Wspiera układ trawienny. Leczy podrażnienia. Zapewnia ulgę w bólu. Poprawia nastrój. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

17,90 zł

Olejek z nasion Kolendry (Coriandrum sativum).

Jest to orzeźwiający, stymulujący olej. Ma on niezliczone zastosowania dla całego ciała - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Poprawia wygląd skóry
W przypadku stosowania miejscowego, po rozcieńczeniu olejem nośnikowym, takim jak olej jojoba, migdałowy lub kokosowy, kolendra zmniejsza plamy starcze i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek.
Zapobiega również trądzikowi i zaskórnikom. Może zmniejszyć nadmiar sebum, aby uzyskać jaśniejszą, zdrowszą cerę.

Wspiera układ trawienny
Olejek eteryczny z kolendry może być bezpiecznie spożywany i zapewnia ulgę przy problemach żołądkowych.
Wspiera on zdrowe trawienie przy stosowaniu miejscowym lub wewnętrznym. Do stosowania miejscowego należy rozcieńczyć olej kolendrowy olejem nośnym lub balsamem i wcierać w brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Olej można również spożywać, ale w tym celu należy go rozcieńczyć. Wymieszaj kroplę w szklance ciepłej wody z cytryną. Łagodzi zaparcia i wzdęcia, a także objawy zespołu jelita drażliwego.
Olejek kolendrowy może również pomóc poprawić trawienie po dużym posiłku lub zwiększyć apetyt przed nim.

Leczy podrażnienia
Ze względu na właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne olejek kolendrowy jest doskonałym wyborem do leczenia podrażnień skóry.
W domowym leczeniu przeciwgrzybiczym: zmieszaj olejek kolendrowy z innymi olejkami eterycznymi przeciwgrzybiczymi, takimi jak z cytryny, eukaliptusa lub drzewa herbacianego, a następnie połącz wszystko z olejem nośnikowym. Przechowuj mieszaninę w szczelnym pojemniku i aplikuj miejscowo na infekcje grzybicze. Stosuj dwa razy dziennie.
Olejek eteryczny z kolendry jest również skuteczny w zmniejszaniu drobnych podrażnień skóry, takich jak oparzenia słoneczne, łuszczenie się skóry lub spierzchnięte usta. Olejek pomaga schłodzić i ukoić skórę, a nawet może złagodzić swędzenie.

Zapewnia ulgę w bólu
Olejek kolendrowy działa przeciwzapalnie i poprawia krążenie, co oznacza, że ​​doskonale łagodzi ból. Olej działa poprzez zmniejszenie obrzęku w sztywnych stawach lub obolałych mięśniach, a także wpiera krążenie w dotkniętych obszarach, aby przyspieszyć gojenie.
Olejek można również stosować miejscowo aby złagodzić ból skurczów menstruacyjnych. Wcieraj rozcieńczony olejek kolendrowy w brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż do całkowitego wchłonięcia.
Olejek kolendrowy zmniejsza również ból głowy i zębów.

Poprawia nastrój
Olejek stosowany w aromaterapii może sprzyjać relaksacji, ponieważ łagodzi niepokój i stres.
W ciągu dnia olejek kolendrowy może być niezwykle stymulujący. Promuje uczucie radości i dobrze miesza się z innymi podnoszącymi na duchu olejkami eterycznymi, takimi jak grejpfrut, bergamotka, imbir i cytryna. 


Wpływ na emocje i ducha
Właściwości rośliny - ciepłe, kojące i uspokajające.
Jej słodki aromat uspokaja, a jednocześnie podnosi na duchu.
Olejek eteryczny z kolendry pozwala, aby więcej duchowego światła i połączenia ze Źródłem dostało się do ciała fizycznego. Pomaga rozwinąć czakrę serca.
Łagodzi opór i przywiązanie. Pozwól ciału trawić zmiany bez wypełniania pustki niezdrowymi nawykami. Pomaga uwolnić opór i przywiązanie do starych wierzeń i otworzyć się na nowe energie. Kiedy pozwalamy na tę transformację, nie tylko kochamy siebie pełniej, ale mamy głębszy związek z boskością.

-------------------------------------
CZAKRA: 
Splot Słoneczny III; pomaga rozwinąć czakrę Serca IV
-------------------------------------


Kraj pochodzenia: Rosja
Pojemnosć: 10 ml
Nasiona destylowane parą wodną.

100% naturalne, czyste olejki eteryczne - są produktami najlepszej jakości i najwyższej wartości rynkowej.
Pozyskiwane są 2 metodami: destylacją z parą wodną (steam destilation) oraz wytłaczane na zimno (cold expression). Informacje odnośnie metody pozyskania oraz kraju pochodzenia olejku można znaleźć na naklejce każdej buteleczki.
Olejki spełniają wymogi IFRA (International Fragrance Assocation).

Produkty powiązane