Kolendra (nasiona) - olejek eteryczny Powiększ do pełnego rozmiaru

Kolendra (nasiona) - olejek eteryczny

Jest to orzeźwiający, stymulujący olej. Ma on niezliczone zastosowania dla całego ciała - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 
Poprawia wygląd skóry. Wspiera układ trawienny. Leczy podrażnienia. Zapewnia ulgę w bólu. Poprawia nastrój. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

21,50 zł

Olejek z nasion Kolendry (Coriandrum sativum).

Jest to orzeźwiający, stymulujący olej. Ma on niezliczone zastosowania dla całego ciała - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Poprawia wygląd skóry
W przypadku stosowania miejscowego, po rozcieńczeniu olejem nośnikowym, takim jak olej jojoba, migdałowy lub kokosowy, kolendra zmniejsza plamy starcze i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek.
Zapobiega również trądzikowi i zaskórnikom. Może zmniejszyć nadmiar sebum, aby uzyskać jaśniejszą, zdrowszą cerę.

Wspiera układ trawienny
Olejek eteryczny z kolendry może być bezpiecznie spożywany i zapewnia ulgę przy problemach żołądkowych.
Wspiera on zdrowe trawienie przy stosowaniu miejscowym lub wewnętrznym. Do stosowania miejscowego należy rozcieńczyć olej kolendrowy olejem nośnym lub balsamem i wcierać w brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Olej można również spożywać, ale w tym celu należy go rozcieńczyć. Wymieszaj kroplę w szklance ciepłej wody z cytryną. Łagodzi zaparcia i wzdęcia, a także objawy zespołu jelita drażliwego.
Olejek kolendrowy może również pomóc poprawić trawienie po dużym posiłku lub zwiększyć apetyt przed nim.

Leczy podrażnienia
Ze względu na właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne olejek kolendrowy jest doskonałym wyborem do leczenia podrażnień skóry.
W domowym leczeniu przeciwgrzybiczym: zmieszaj olejek kolendrowy z innymi olejkami eterycznymi przeciwgrzybiczymi, takimi jak z cytryny, eukaliptusa lub drzewa herbacianego, a następnie połącz wszystko z olejem nośnikowym. Przechowuj mieszaninę w szczelnym pojemniku i aplikuj miejscowo na infekcje grzybicze. Stosuj dwa razy dziennie.
Olejek eteryczny z kolendry jest również skuteczny w zmniejszaniu drobnych podrażnień skóry, takich jak oparzenia słoneczne, łuszczenie się skóry lub spierzchnięte usta. Olejek pomaga schłodzić i ukoić skórę, a nawet może złagodzić swędzenie.

Zapewnia ulgę w bólu
Olejek kolendrowy działa przeciwzapalnie i poprawia krążenie, co oznacza, że ​​doskonale łagodzi ból. Olej działa poprzez zmniejszenie obrzęku w sztywnych stawach lub obolałych mięśniach, a także wpiera krążenie w dotkniętych obszarach, aby przyspieszyć gojenie.
Olejek można również stosować miejscowo aby złagodzić ból skurczów menstruacyjnych. Wcieraj rozcieńczony olejek kolendrowy w brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż do całkowitego wchłonięcia.
Olejek kolendrowy zmniejsza również ból głowy i zębów.

Poprawia nastrój
Olejek stosowany w aromaterapii może sprzyjać relaksacji, ponieważ łagodzi niepokój i stres.
W ciągu dnia olejek kolendrowy może być niezwykle stymulujący. Promuje uczucie radości i dobrze miesza się z innymi podnoszącymi na duchu olejkami eterycznymi, takimi jak grejpfrut, bergamotka, imbir i cytryna. 


Wpływ na emocje i ducha
Właściwości rośliny - ciepłe, kojące i uspokajające.
Jej słodki aromat uspokaja, a jednocześnie podnosi na duchu.
Olejek eteryczny z kolendry pozwala, aby więcej duchowego światła i połączenia ze Źródłem dostało się do ciała fizycznego. Pomaga rozwinąć czakrę serca.
Łagodzi opór i przywiązanie. Pozwól ciału trawić zmiany bez wypełniania pustki niezdrowymi nawykami. Pomaga uwolnić opór i przywiązanie do starych wierzeń i otworzyć się na nowe energie. Kiedy pozwalamy na tę transformację, nie tylko kochamy siebie pełniej, ale mamy głębszy związek z boskością.

-------------------------------------
CZAKRA: 
Splot Słoneczny III; pomaga rozwinąć czakrę Serca IV
-------------------------------------


Pojemnosć: 10 ml
Nasiona destylowane parą wodną.

Produkty powiązane