Brzoza Słodka (Betula Lenta), ROSJA - olejek eteryczny - LECZY SKÓRĘ! Silniejszy od drzewa herbacianego Powiększ do pełnego rozmiaru

Brzoza Słodka (Betula Lenta), ROSJA - olejek eteryczny - LECZY SKÓRĘ! Silniejszy od drzewa herbacianego

Olejek brzozowy, w połączeniu z kremem, maścią, balsamem czy serum, będzie korzystnie wpływać na cerę - leczy trądzik, reguluje wydzielanie sebum, zwalcza niedoskonałości cery tłustej, wyrównuje koloryt skóry. W aspekcie dermatologicznym, jest również dobroczynny, jeśli weźmiemy pod uwagę choroby skóry, takie jak łojotok czy łuszczycaSILNIEJSZY NIŻ OLEJEK DRZEWA HERBACIANEGO!

Więcej szczegółów

Olejek z kory Brzozy Słodkiej (Betula Lenta) 100%, czysty.

SILNIEJSZY NIŻ OLEJEK DRZEWA HERBACIANEGO! Leczy wiele dolegliwości skóry, w tym egzemy, wieloletnie infekcje itp.
Głównymi składnikami oleju brzozowego są: kwas salicylowy, salicylan metylu, betulen i betulenol.
Kwas salicylowy i salicylan metylu, to dwa dobrze znane środki bakteriobójcze i grzybobójcze. Chronią skórę przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi.


Kora brzozy pierwotnie używana była przez rdzennych mieszkańców Ameryki jako tonik, oraz napój rozgrzewający i napotny. Tradycyjnie stosowany miejscowo, olejek brzozowy był używany jako środek ściągający i przeciwzapalny. 

Olejek brzozowy pomaga w zmniejszeniu bólu stawów i mięśni, a także bólu związanego z bólami głowy i zębów. Działa również przeciwskurczowo i łagodzi skurcze w całym ciele.
Dodany do kąpieli może być wykorzystywany w celu regeneracji mięśni i stawów po dużym wysiłku fizycznym

Pomaga usuwać toksyny z krwi, takie jak kwas moczowy, poprzez zwiększone oddawanie moczu i potu (jako środek moczopędny i stymulujący).


Olejek brzozowy używa się przede wszystkim w formie rozcieńczonej. W połączeniu z kremem, maścią, balsamem czy serum, będzie korzystnie wpływać na cerę - leczy trądzik, reguluje wydzielanie sebum, zwalcza niedoskonałości cery tłustej, wyrównuje koloryt skóry. W aspekcie dermatologicznym, jest również dobroczynny, jeśli weźmiemy pod uwagę choroby skóry, takie jak łojotok czy łuszczyca.
Roztwór z dodatkiem olejku brzozowego będzie działać też odkażająco, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie a nawet przeciwbólowo. Wykazano również, że ten sam olejek przyśpiesza gojenie się ran, działa przeciwobrzękowo, zwalcza owrzodzenia, czyraki, plamy pigmentowe.
Użyty na włosy, zwalcza łupież, przyśpiesza ich porost, nadaje blasku i puszystości.

WŁAŚCIWOŚCI:
- przeciwzapalne;
- przeciwreumatyczne
- antyseptyczne;
- oczyszczające;
- tonizujące.

ZASTOSOWANIE
Może być stosowany zewnętrznie, po odpowiednim rozcieńczeniu lub przez bezpośrednią inhalację. Ze względu na wysoką zawartość składników aktywnych nie może być stosowany przez kobiety w ciąży.
- cukrzyca

- gorączka
- bóle głowy
- reumatyzm
- problemy skóry (egzemy, trądzik, wieloletnie stany chorobowe)
- łojotok.


Dawkować uważnie na skórę (w rozcieńczeniu) - może powodować podrażnienia skóry. Nie należy używać go podczas ciąży. Tylko do użytku zewnętrznego.

Wpływ na emocje i ducha
Olejek brzozowy jest oczyszczający, podnoszący na duchu i stymulujący, sprzyja detoksykacji organizmu podczas wdychania lub stosowania miejscowego.
Właściwości olejku brzozowego zwiększają komfort i relaks oraz wspierają zdolność organizmu do zwiększania skuteczności jego naturalnych cykli samo-leczenia. Te właściwości sprawiają, że jest on użyteczny w przezwyciężaniu uczuć smutku, apatii i strachu.
Energetycznie olejek ten przenosi energię z czakry korony do czakry grasicy, aktywując układ odpornościowy i przyciągając kosmiczną energię przez czakrę grasicy do kręgosłupa. Przebiega przez strukturę szkieletową, wciągając krystaliczną matrycę do struktury szkieletowej. Jest to potężne uzdrowienie dla struktury szkieletu, mocno podnoszące wibracje.

-------------------------------------
CZAKRA: Podstawy (I), Grasicy, Gardła (V), Trzeciego Oka (VI), Korony (VII)

-------------------------------------


Kraj pochodzenia: 
Rosja

Pojemnosć: 10 ml 
Kora destylowana parą wodną.

100% naturalne, czyste olejki eteryczne - są produktami najlepszej jakości i najwyższej wartości rynkowej.
Pozyskiwane są 2 metodami: destylacją z parą wodną (steam destilation) oraz wytłaczane na zimno (cold expression). Informacje odnośnie metody pozyskania oraz kraju pochodzenia olejku można znaleźć na naklejce każdej buteleczki.
Olejki spełniają wymogi IFRA (International Fragrance Assocation).

Produkty powiązane