Piołun (Arthemisia Absinthium) olejek eteryczny - WSPANIAŁY, SILNY ENERGETYCZNIE! Powiększ do pełnego rozmiaru

Piołun (Arthemisia Absinthium) olejek eteryczny - WSPANIAŁY, SILNY ENERGETYCZNIE!

100% naturalny olejek eteryczny PIOŁUNOWY (Arthemisia absinthium). 
Łagodzi stres i depresję. Uzywa się go do uspokojenia dolegliwości nerwowych, napadów padaczkowych i histerycznych, drgawek, stresu, napięcia i bezsenności. Jest niezwykle korzystny w leczeniu kobiecych problemów. Wspiera system trawienny, stosuje się go w leczeniu anoreksji, wzdęć, w łagodzeniu gorączki.

Więcej szczegółów

100% naturalny olejek eteryczny PIOŁUNOWY (Arthemisia absinthium)

Uzdrawiająca roślinna esencja. Olejek ten był używany przez Hipokratesa, starożytnego greckiego lekarza i ojca zachodniej medycyny. Wielu starożytnych mnichów i mniszek używało gorzkiego zioła w postaci eliksiru ze względu na jego właściwości detoksykacyjne.
Prehistoryczne użycie Piołunu zostało wspomniane w Biblii i pismach Grecji i Rzymu z I wieku.
Święta Hildegarda z Bingen stosowała ziele piołunu w leczeniu melancholii, zaburzeń trawiennych, procesu eliminacji, nieprawidłowego funkcjonowania płuc i serca.

Zapach aromatyczny: gorzki, ziemisty, rozgrzewający i stymulujący.
Dobrze komponuje się ze słodszymi olejkami eterycznymi, takimi jak jaśmin, lawenda,  pomarańcza, mandarynka oraz May Chang, melisa, neroli.

Piołun można stosować w leczeniu bólu stawów, skaleczeń i otarć. Wspiera on system trawienny, stosuje się go również w medycynie ludowej w leczeniu anoreksji, wzdęć, a także łagodzeniu gorączki.

Łagodzi stres i depresję. Działanie tego olejku można wykorzystać do uspokojenia dolegliwości nerwowych, napadów padaczkowych i histerycznych, drgawek, stresu, napięcia i bezsenności.
Jego działanie tonizujące na układ hormonalny pomaga w prawidłowym wzroście i dojrzałości, a także utrzymuje prawidłowe wydzielanie hormonów i enzymów.
Wzmacniając układ nerwowy, zapewnia większą aktywność i czujność. 

Oejek eteryczny z piołunu jest niezwykle korzystny w leczeniu kobiecych problemów, takich jak nieregularne miesiączki, niedrożne miesiączki, mięśniaki macicy, problemy menopauzalne, bolesne miesiączkowanie i wszystkie inne objawy towarzyszące miesiączce.
Właściwości olejku poprawiają krążenie krwi w macicy i okolicy miednicy, jednocześnie wzmacniając mięśnie dna miednicy. Olej ten jest również stosowany jako środek przeciwbólowy podczas porodu.
Ayurveda zaleca masaż z olejkiem piołunowym w leczeniu problemów związanych z miesiączką i menopauzą. Delikatne masowanie 2 do 3 kropli olejku piołunowego wraz z olejem sezamowym lub olejem kokosowym może zapewnić znaczną ulgę i wesprzeć zdrowie kobiecego układu rozrodczego.

Zapobiega zakażeniom drobnoustrojami.
Toksyczne właściwości niektórych składników, takich jak alfa-tujon i beta-tujon olejku z piołunu, pomagają zwalczać infekcje, ponieważ zabijają drobnoustroje i hamują ich wzrost. Są również śmiertelne dla wirusów i bakterii, które powodują gorączkę. Olejek eteryczny z piołunu pomaga w ten sposób w zmniejszeniu gorączki.

Inne właściwości olejku z piołunu:
- wzmacnia organizm

- tonizuje krążenie i pomaga w prawidłowym i równomiernym rozłożeniu składników odżywczych w całym ciele
- reguluje system wydalniczy i chroni nasze ciało przed toksynami
- wspiera i wzmacnia układ odpornościowy
- eliminuje nieprzyjemny zapachy.


Właściwości energetyczne:
Piołun był używany do duchowej i psychicznej pracy w pierwotnych czasach. Był stosowany do przeciwdziałania szkodliwym zaklęciomy. Pomaga w projekcji astralnej, wywołuje wizje i pomaga w ceremoniach wróżenia. 


Ze względu na obecność toksycznego tujonu, nadmierne spożywanie preparatów z piołunu może poskutkować zatruciem objawiającym się pobudzeniem psychicznym, zawrotami głowy, psychozą, halucynacjami, dreszczami, drgawkami, nudnościami, wymiotami oraz podrażnieniem nerek i przewodu pokarmowego. Ponadto długotrwałe stosowanie nalewki z piołunu może doprowadzić do uzależnienia.

Pojemnosć: 10 ml
Kraj pochodzenia: USA

100% naturalne, czyste olejki eteryczne najlepszej jakości o mocnym, naturalnym aromacie. Dobra jakość, naturalna produkcja, skuteczne działanie!

Produkty powiązane