WROTYCZ (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

WROTYCZ (olejek eteryczny)

100% naturalny olejek eteryczny z WROTYCZU POSPOLITEGO (Tanacetum Vulgare).
Olejek eteryczny wrotyczu jest przeciwkatarowy, przeciw robakom, silnie wykrztuśny, mukolityczny, wiatropędny, tonizujący. Stosowany jest na przekrwienie, odstraszanie owadów i pcheł oraz usuwanie robaków jelitowych.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

17,00 zł

100% naturalny olejek eteryczny z WROTYCZU POSPOLITEGO (Tanacetum Vulgare)

To wytrzymałe wieloletnie zioło pochodzi z Eurazji. Występuje w prawie wszystkich częściach Europy kontynentalnej, a także w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nie występuje na Syberii i na niektórych wyspach Morza Śródziemnego. Prawdopodobnie starożytni Grecy byli pierwszymi, którzy uprawiali go jako zioło lecznicze.
Cała roślina jest silnie pachnąca, a Cyganie uważali ją za „lekarstwo na wszystko”. Wrotycz był używany do usuwania robaków, leczenia przeziębień i gorączki, zapobiegania poronieniom i łagodzenia niestrawności.

Zapach bardzo aromatyczny, ciepły, gorzko-słodki, ziołowy, z delikatnie przenikającymi nutami kamfory. Słodki, owocowy, z subtelną kwiatową, kamforową nutą.

Skład chemiczny olejku:
nawet do 80% tujonu, kamfora, borneol, keton artemizji.

Właściwości lecznicze:
- Przeciwbakteryjny
- Przeciwgrzybicze
- Przeciwzapalny
- Antyhistaminowy
- Środek przeciwwirusowy
- Środek owadobójczy
- Stymulator hormonów
- Środek uspokajający.

Olejek eteryczny wrotyczu jest przeciwkatarowy, przeciw robakom, silnie wykrztuśny, mukolityczny, wiatropędny, tonizujący. Stosowany jest na przekrwienie, odstraszanie owadów i pcheł oraz usuwanie robaków jelitowych.

Chociaż niektóre bakterie mogą przetrwać niewyobrażalne skrajne temperatury i toksyny, dla większości bakterii, które żyją w ludzkim ciele, olej ten jest śmiertelny. Zabija je i hamuje ich rozmnażanie. Daje to skuteczną ochronę przed infekcjami bakteryjnymi, pod warunkiem, że jest przyjmowany w bardzo, bardzo łagodnych dawkach.
Niebezpieczeństwo związane ze stosowaniem wrotyczu polega przede wszystkim na zawartości tujonu, który jest odpowiedzialny za większość działań leczniczych wrotyczu. Tujon jest potężny, ale toksyczny w dużych dawkach. 


Wrotycz pospolity był również stosowany w łagodzeniu bólu migrenowych bólów głowy, nerwobólów, reumatyzmu i dny moczanowej, wzdęć i utraty apetytu.
Olejek ten działa uspokajająco na nerwy i impulsy emocjonalne. W przypadku lęku, depresji, złości, konwulsji, dolegliwości nerwowych, epilepsji, ataków histerii i zachowań impulsywnych może być stosowany do ich uspokojenia nerwów i aktywności mózgu.


Sugestie użycia: stosować przede wszystkim do kominków aromaterapeutycznych.
Oczyszcza przestrzeń z negatywnych energii, oczyszcza aurę na poziomach niższych i wspiera układ odpornościowy.

Nie stosować w czasie ciąży i laktacji. Może podrażniać skórę u osób wrażliwych. Nie spozywać! Unikać w padaczce.

Pojemnosć: 10 ml
Producent: Herbapol Karków

Produkty powiązane