Cedr (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Cedr (olejek eteryczny)

Jest stosowany w mieszankach do masażu w leczeniu bólów mięśni, bolesnych stawów, reumatyzmu i zapalenia stawów.
Działa pobudzająco i tonizująco na organizm, redukuje stresy i napięcia. Stosuje się go do pielęgnacji skóry, zwalcza trądzik oraz egzemy. Dzięki swoim właściwościom antyłojotokowym zmniejsza łuszczenie się skóry, zmniejsza łupież oraz wypadanie włosów. Jest silnym antyseptykiem. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

12,90 zł

Cedr (Juniperus Virginiana), należy do rodziny Cupressaceae. 
Pochodzi ze wschodnich Stanów Zjednoczonych i przyległej Kanady. Drzewo cedrowe z Virginii jest wolno rosnącym wiecznie zielonym drzewem, który może osiągnąć wysokość od 10 do 20 metrów.
Drewno cedrowe z Virginii ma naturalne właściwości odstraszania moli, jest też bardzo odporne na próchnicę.

Plemiona indiańskie czciły to drzewo wraz z innymi tak zwanymi „czerwonymi cedrami”.
Liście, gałązki, jagody i kora były stosowane w wywarach przyjmowanych wewnętrznie w leczeniu infekcji dróg oddechowych i dróg moczowych, astmy, przeziębień, gorączki, zapalenia migdałków, zapalenia płuc i w celu pobudzenia miesiączki.
Okłady z liści i gałązek rozgrzane na gorących kamieniach stosowano również w leczeniu bólów reumatycznych, bólu stawów, bólu pleców i chorób skóry. 

Cedr ma świeży, lekko słodki, drzewny aromat, z balsamiczną nutą wytrawną, która stanowi doskonały, niedrogi utrwalacz w perfumerii.
Jest stosowany w mieszankach do masażu w leczeniu bólów mięśni, bolesnych stawów, reumatyzmu i zapalenia stawów.
Cedr ma właściwości oczyszczające oraz działa stymulująco na nerki i pęcherz moczowy. Oznacza to, że tworzy skuteczną synergię, która przyczynia się do eliminacji kwasu moczowego i łagodzi objawy zapalenia stawów i reumatyzmu.

Ściągające i antyseptyczne właściwości olejku cedrowego są idealne do łagodzenia trądziku, plam i tłustej skóry, gdy jest zmieszany z płynem bazowym lub kremem.
Jeśli cierpisz na łupież lub bardzo suchą skórę głowy, która zrzuca białe płatki, dodaj ją do bazy szamponu, aby poprawić stan skóry głowy i włosów.
Stosuje się go do pielęgnacji skóry, zwalcza trądzik oraz egzemy.

Ten czysto pachnący olejek balsamiczny nie tylko pomaga uspokoić i zrównoważyć energię, ale także promuje duchowość, jednocześnie pomagając oczyścić układ oddechowy z nadmiaru flegmy i kataru. Usuwa infekcje dróg moczowych, a także zaburzenia pęcherza i nerek, poprawiając tłustą skórę i usuwając łupież.


Bardzo korzystnie wpływa na dolegliwości górnych dróg oddechowych, przynosi ulgę w oddychaniu podczas kataru, wspomaga leczenie kaszlu (działa wykrztuśnie) i zapalenia oskrzeli.
Jest silnym antyseptykiem. Łagodzi przeziębienia, kaszel, bronchit, katar, zapalenie pęcherza, cellulitis.
Cedr oczyszcza zatkane zatoki i pomaga łagodzić kaszel dzięki delikatnemu, ale skutecznemu działaniu przeciwskurczowemu. 

Jest skutecznym środkiem odstraszającym owady, szczególnie w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi odstraszającymi owady, takimi jak citronella, cytryna eukaliptusowa, trawa cytrynowa lub kocimiętka.


Olejek cedrowy ma także działanie antyseptyczne i ściągające, a także uśmierzające, łagodzące skurcze. Może być także stosowany przy problemach ze snem.

Wpływ na emocje i ducha
Cedr to uziemienie, uspokojenie i wycentrowanie. Zapewnia poczucie siły i bezpieczeństwa.
Działa pobudzająco i tonizująco na organizm, redukuje stresy i napięcia. 
W dawnych tradycjach był używany rytuałach, ceremoniach oczyszczenia i szałasach potów, aby odpędzić negatywne duchy i przynieść prorocze wizje.


-------------------------------------
CZAKRA: Podstawy (I), Serca IV

-------------------------------------


Kraj pochodzenia: 
USA

Pojemnosć: 10 ml 
Drewno destylowane parą wodną.

100% naturalne, czyste olejki eteryczne - są produktami najlepszej jakości i najwyższej wartości rynkowej.
Pozyskiwane są 2 metodami: destylacją z parą wodną (steam destilation) oraz wytłaczane na zimno (cold expression). Informacje odnośnie metody pozyskania oraz kraju pochodzenia olejku można znaleźć na naklejce każdej buteleczki.
Olejki spełniają wymogi IFRA (International Fragrance Assocation).

Produkty powiązane