Copaiba (olejek eteryczny) - bogatsza wersja cynamonu. NATURALNY ANTYSEPTYK! Powiększ do pełnego rozmiaru

Copaiba (olejek eteryczny) - bogatsza wersja cynamonu. NATURALNY ANTYSEPTYK!

Olejek Copaiba ma piękny leśny aromat z pikantnymi nutami. Stanowi wspaniały odpowiednik kwiatowych zapachów i dodaje odrobiny słodyczy do mieszanek, nie będąc przytłaczającym.
Jednym ze sposobów na cieszenie się tym olejkiem eterycznym jest dodanie rozcieńczonej copaiby do kąpieli.
Zapach jest również bardzo uziemiający i może pomóc wyciszyć umysł.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 8

22,60 zł

Olejek Copaiba (Copaifera officinalis) - od XVI wieku był używany w tradycyjnych praktykach zdrowotnych przez rdzennych mieszkańców północnej i północno-wschodniej Brazylii. 
Żywica Copaiba jest spalana podczas ceremonii fizycznego i duchowego uzdrowienia.
Pewne grupy ludów rdzennych w Panamie używały tego olejku w rytuałach dla noworodków, aby odeprzeć wszelkie klątwy i przekazać dziecku wiedzę.

Olejek Copaiba ma piękny leśny aromat z pikantnymi nutami. Jest doskonałym wyborem do aromaterapii i jest niesamowicie relaksujący.
Stanowi również wspaniały odpowiednik kwiatowych zapachów i dodaje odrobiny słodyczy do mieszanek, nie będąc przytłaczającym.
Jednym ze sposobów na cieszenie się tym olejkiem eterycznym jest dodanie rozcieńczonej copaiby do kąpieli.
Zapach jest również bardzo uziemiający i może pomóc wyciszyć umysł.


Właściwości przeciwzapalne naturalnego olejku Copaiba zapewniają ulgę we wszystkich rodzajach bólu stawów i mięśni oraz bóle artretyczne, zmniejszając obrzęk w dotkniętych obszarach.
Właściwości przeciwdrobnoustrojowe oleju Copaiba Balsam można stosować w leczeniu niektórych problemów skórnych, które powstają w wyniku infekcji i obrzęków.
Beta-kariofilen, główny składnik oleju copaiba, zmniejsza stany zapalne i stres oksydacyjny.

Copaiba ma przyjazny, słodki aromat, który ułatwia oddychanie. Olej Copaiba ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które hamują wzrost bakterii i grzybów, co czyni go doskonałym naturalnym środkiem pomagającym w leczeniu wszelkiego rodzaju infekcji.

Ze względu na wysoką zawartość b-kariofilenu olejek copaiba doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry. Odżywia skórę i może pomóc zredukować widoczność niedoskonałości. Ponadto jest to łagodniejszy olejek, który jest korzystny dla osób o wrażliwej skórze, chociaż nadal należy go rozcieńczyć i przetestować przed użyciem.
Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym olej ten pomaga oczyścić skórę i zmniejsza widoczność wyprysków i wyprysków.

Działa uspokajająco, oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy i redukuje stres. Obie te właściwości olejku kontrolują zaburzenia snu i pomagają uzyskać nieprzerwany odpoczynek nocny. 
Oczyszcza również drogi oddechowe, zapewniając płynne oddychanie podczas snu.

CIEKAWOSTKA
W Copaiba odkryto kanabinoid o nazwie BCP, chociaż różni się od CBD (występującego w konopiach), ma bezpośredni wpływa na te same receptory CB2 i jest znacznie bardziej skoncentrowaną formą i tańszą od CBD.

Wpływ na emocje i ducha
Uspokaja, równoważy i uziemia emocjonalną i duchową istotę.
Ma pozytywny wpływ na umysł i ciało.
Rozpylanie olejku copaiba wraz z odpowiednimi technikami medytacyjnymi równoważy czakrę serca, co redukuje stres i chaos, przynosi pozytywne zmiany w relacjach. Jest to czakra, która wzmacnia nasze połączenia z innymi.

-------------------------------------
CZAKRA: Podstawy (I), Krzyżowa (II), Serca (IV)

-------------------------------------

Kraj pochodzenia: Brazylia
Pojemność:
 ok. 10 ml

Produkty powiązane