BRYŁY PLATONA - zestaw 5 szt (kryształ górski) - UNIKAT Powiększ do pełnego rozmiaru

BRYŁY PLATONA - zestaw 5 szt (kryształ górski) - UNIKAT

Pięć brył platońskich ciętych i szlifowanych z bardzo wysokiej jakości, czystego kryształu górskiego. Zestaw składa się z: czworościanu, sześcianu, ośmiościanu dwunastościany, dwudziestościanu.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

98,00 zł

Pięć brył platońskich ciętych i szlifowanych z bardzo wysokiej jakości, czystego kryształu górskiego.
Zestaw składa się z: czworościanu, sześcianu, ośmiościanu dwunastościany, dwudziestościanu.

Platon nazwał te kształty geometryczne "budulcem Stworzenia", twierdząc, że ich strukturalna harmonia wprowadzi ład do chaosu. Całe życie, składa się z tych geometrycznych struktur: nasze fizyczne ciała, komórki, DNA, rośliny, zwierzęta, minerały, planety, systemy słoneczne, gwiazdy, galaktyki, mikrokosmos i makrokosmos - są bezustannie powtarzającymi się archetypowymi wzorcami.
Te wzorce energetyczne ostatecznie pochodzą od subtelnych sfer wyższych wymiarów wibracyjnych częstotliwości, manifestując się do naszego poziomu gęstszej fizycznej "materii" i tworzą unikalny wzór energii wokół każdej rzeczy i bytu we wszechświecie. Ten unikalny wzór energii, został opisany jako dziedzinie przyczynowości formacyjnej, lub pole morfogenetyczne.

Silne pole energetyczne tych kryształów, szlifowanych do archetypowych wzorców tworzenia wykorzystywane może być do skupienia użytkownika, aby przywrócić harmonię w każdym obszarze życia, który jest osłabiony, bądź posiada chaotyczną energię.
Można użyć je również do praktyki uzdrawiania - kryształy te energicznie aktywowane znacznie poprawią działania terapeutyczne.

Czworościan - to bryła o czterech ścianach w kształcie trójkątów równoramiennych. Jest symbolem wznoszenia. Jest formą pozwalającą przytrzymać i zorganizować energie jako pewnego rodzaju rezerwę. Związany z elementem Ognia. Czworościan symbolizuje siłę woli, odwagę, pasję i samodzielność.
Jest związany ze znakiem Barana, Lwa i Strzelca.

Sześcian - to bryła o sześciu ścianach w kształcie kwadratu. Symbolizuje cztery siły świata materialnego i przyciąga do siebie stabilność. To w jej objętości skupia się Mądrość sprzymierzona z moralną doskonałością. Pomaga w przejawieniu Prawdy. Dlatego sześcian może być wykorzystywany na poziomie czakry podstawy (świat materialny), na poziomie czakry koronnej (świat duchowy), na poziomie czakry gardła (przejawienie Prawdy). Symbolizuje element Ziemi i siłę fizycznego działania. Sześcian jest związany ze znakiem Koziorożca, Byka i Panny.

Ośmiościan - powstaje z 8 trójkątów równobocznych. Jest to element Powietrza. Ten kształt jest symbolem intelektu, inspiracji, nowego początku i aktywności umysłowej. Astrologicznie, ośmiościan jest podłączony do znaków Wagi, Wodnika, Bliźniąt.

Dwunastościan - to bryła o dwunastu ścianach w formie pięciokąta. Jest narzędziem dogłębnie ludzkim, w którym ściśle łączą się zasady męskie z żeńskimi. Jest miłością i współczuciem, delikatnością i ciepłem. Może być używany na wszystkich czakrach rozwijając różne poziomy miłości. Symbolizuje Boskie połączenie, wszechświat, spełnienie i Jedność, element Eteru. Astrologicznie jest to związane z pełnym zodiakiem.

Dwudziestościan - bryła o dwudziestu ścianach w formie trójkątów równobocznych. To cudowne narzędzie może zastępować wszystkie kryształy kwarcu o jednym czubku, jak też kule, we wszystkich możliwych zastosowaniach. Jego promieniowanie w otoczeniu jest nadzwyczaj mocne i pełne słodyczy. Każda z jego trójkątnych ścian jest symbolem boskiej trójcy i podstawowej równowagi.
Symbolizuje element Wody, czyli emocje, marzenia i intuicję. Astrologicznie jest związany z Rakiem, Skorpionem i Rybami.


Kryształ górski w każdej postaci, jest doskonałym odpromiennikiem, oczyszcza naszą aurę ze wszystkich negatywnych energii.
Dodaje energii, rozświetla ciemności pozwalając człowiekowi odnaleźć siebie samego. Przeznaczony jest szczególne do pracy z czakrą korony, ponieważ ma dar łączenia nas z naszą Wyższą Jaźnią dodając nam energii.

Produkt ręcznie wykonany z NATURALNEGO minerału (może więc posiadać naturalne nierówności, wewnętrzne wrosty, inkluzje itp)!

Wielkość uśredniona: średnica ok. 1,6cm

Produkty powiązane