POPIÓŁ RYŻOWY (idealne podłoże do spalania węgielków) 67g Powiększ do pełnego rozmiaru

POPIÓŁ RYŻOWY (idealne podłoże do spalania węgielków) 67g

Popiół ryżowy - to naturalny podkład do spalania węgielków trybularzowych, kadzideł, żaru, czy węgli z ogniska itp (wielokrotnego użytku!).

Więcej szczegółów

Popiół Ryżowy - zapewnia swobodny przepływ powietrza ze wszystkich stron, co powoduje, że węgielek spala się całkowicie i równomiernie.
Jako podłoże, popiół jest znacznie bardziej efektywniejszy od piasku, soli, bądź ziemi, które, ze względu na większą gęstość, powodują przepływ powietrza jedynie na powierzchni podłoża.

Popiół jest idealny jako medium wspomagające proces spalania kadzideł trociczkowych, stożkowych, węgli trybularzowych itp. Stosowanie popiołu ryżowego oznacza koniec z gasnącymi węgielkami, zmarnowanymi kadzidłami, które nierównomiernie się spaliły.
Popiół ryżowy jest na tyle uniwersalny, że można na nim spalać w pozycji horyzontalnej także kadzidła sznurowe.

Popiół ryżowy jest łatwym w użyciu, produktem wielokrotnego użytku, który przy zachowaniu jego czystości zapewni bezproblemowe użytkowanie przez lata.
Zalecane jest (aby popiół zachował swoje właściwości) unikanie jego zanieczyszczenia wypalonymi zapałkami, pozostałościami po węgielkach lub kadzidłach.
Aby skutecznie oczyścić popiół i zapewnić jego odpowiednią konsystencję zaleca się zastosowanie sitka do mąki.

Popiół, jak każde inne bezzapachowe podłoże służące do spalania kadzideł i węgielków trybularzowych, z czasem nasyca się nieprzyjemnym zapachem „spalenizny”.
Aby popiół na nowo powrócił do swojego bezzapachowego stanu należy: 
- oczyścić popiół poprzez przesianie go przez sitko do mąki

- przesypać popiół na blachę do pieczenia, wcześniej wyłożoną folią aluminiową. Warstwa popiołu była możliwie równomierna i cienka
- przełożyć blachę do piekarnika rozgrzanego uprzednio do 180 C
- piec ok. 20 min
- usunąć popiół z blachy i przesypać go do miseczki, której używamy do spalania kadzideł.

Po zastosowaniu tego procesu, popiół powróci do swojego pierwotnego bezzapachowego stanu.

Opakowanie: popiół ryżowy luzem (ok. 67g)

Produkty powiązane