EKO Poduszka (łuska gryki eko) 40x40cm - Z POSZEWKĄ! Powiększ do pełnego rozmiaru

EKO Poduszka (łuska gryki eko) 40x40cm - Z POSZEWKĄ!

EKO Poduszka (wypełniona EKOLOGICZNĄ łuską gryczaną), 40x40cm
Pomaga redukować napięcia w odcinku szyjnym, zapewnia dobrą cyrkulację powietrza co powoduje, że skóra głowy jest zawsze sucha, nie przegrzewa się i nie poci. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Hamuje rozwój roztoczy, pajęczaków oraz bakterii Gram (-) i (+).

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

53,00 zł

EKO Poduszka (wypełniona EKOLOGICZNĄ łuską gryczaną), 40x40cm
Poduszka obleczona poszewką ze 100% bawełny

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
DOSTĘPNE OPCJE ZAKUPU:
- 1 szt (pojedyncze egzemplarze)
- KOMPLET 2 SZT (dwie poduszki w zestawie - niższa cena!)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Tradycyjne poduszki wypełnione pianką, syntetykiem, lub nawet pierzem, są zbyt miękkie i nie stanowią stabilnego podparcia dla głowy i szyi podczas snu. Dlatego też największą zaletą poduszki wypełnionej łuską gryki jest to, że dzięki przemieszczaniu się łusek między sobą, dokładnie dopasowuje się do konturów szyi, ramion i głowy, zapewniając wygodne wsparcie dla wszystkich tych miejsc. Pomaga to redukować napięcia w odcinku szyjnym, sprawiając, że śpimy głębiej i spokojniej.

Poduszka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza co powoduje, że skóra głowy jest zawsze sucha, nie przegrzewa się i nie poci.

Łuska gryki (ekologiczna!) ma wiele cennych właściwości zdrowotnych, m. in. neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym, dzięki dużej zawartości taniny hamuje rozwój i uniemożliwia rozmnażanie się bardzo szkodliwych mikroorganizmów, w tym: roztoczy, pajęczaków oraz bakterii Gram (-) i (+). Jest to informacja bardzo ważna dla alergików!
Ze względu na swoje właściwości zdrowotne i komfort użytkowania, łuska gryki jest coraz częściej stosowana jako wypełnienie poduszek i materacy do spania oraz akcesoriów do jogi i medytacji. Jest ona dostatecznie twarda i elastyczna zarazem, odporna na zgniecenia i rozkruszenia, a zawarte w niej włókna celulozy i ligniny czynią ją lekką i puszystą
Poduszka wypełniona łuską gryki nie traci kształtu. Łuska przesypuje się w niej i z łatwością dopasowuje się do pozycji głowy, nie powodując stałego nacisku na jeden obszar. Poza tym łuska gryki ma silne właściwości sorbcyjne (wchłaniające wilgoć). Wymiana ciepła i wilgoci z powietrzem jest bardzo intensywna. Dzięki temu poduszki wypełnione łuską gryki pozostają cały czas chłodne, nie nagrzewając się od naturalnego ciepła wytworzonego przez ciało człowieka. Ta właściwość łuski może stać się pomocna dla osób cierpiących na częste bóle głowy!

Spanie na poduszce niweluje bóle głowy różnego pochodzenia i poranne bóle karku związane bądź ze zwyrodnieniami kręgosłupa lub ze złym ułożeniem głowy podczas snu.
Poduszki z łuską gryki szczególnie polecane są osobom cierpiącym z powodu alergii, ze względu na taniny i związki fenolowe, posiadające właściwości hamowania rozwoju roztoczy i bakterii szkodliwych dla zdrowia.


Wszystkie nasze wyroby zawierają wyłącznie EKOLOGICZNE wypełnienie (łuskę gryczaną, gorczycę, bądź łuskę orkiszową), z certyfikowanych ekologicznych upraw, więc ich dodatkowym atutem jest fakt, że ziarna nigdy nie były pryskane żadnymi środkami chemicznymi!

-------------------------------------------

Czyszczenie, użytkowanie:
Poduszka składa się z wsypu wypełnionego łuską gryki oraz poszewki zewnętrznej.
PRAĆ MOŻNA TYLKO ZEWNĘTRZNĄ POSZEWKĘ. Nie należy moczyć, ani prać wsypu z ziarnami. W razie kontaktu z wodą - należy go natychmiast wysuszyć.

Warto poduszkę wystawić od czasu do czasu na działanie promieni słonecznych i świeżego powietrza (ładując przy okazji świeżą Praną).

Najsilniejsze działanie gryki - do 10 lat (optymalnie - 3-5 lat)

-------------------------------------------

Wykonanie:
Materiał wsypu - czysta surówka bawełniana 100% (kolor: kremowy)
Materiał poszewki - bawełna pościelowa (kolor: kremowo-bordowy)
Wypełnienie - łuska gryczana z ekologicznych upraw, dokładnie oczyszczona (bez pyłu)
Produkt polski - ręcznie wykonany!


Wymiary: 40x40 cm
grubość ok. 6 cm
waga ok. 1,5kg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
DOSTĘPNE OPCJE ZAKUPU:
- 1 szt (pojedyncze egzemplarze)
- KOMPLET 2 SZT (dwie poduszki w zestawie - niższa cena!)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Produkty powiązane