EKO MIŚ-PODUSIA "SPOKÓJ" (gryka, gorczyca eko, LAWENDA) 35x33cm - Z POSZEWKĄ! Powiększ do pełnego rozmiaru

EKO MIŚ-PODUSIA "SPOKÓJ" (gryka, gorczyca eko, LAWENDA) 35x33cm - Z POSZEWKĄ!

EKO MIŚ-PODUSIA "SPOKÓJ" (wypełniony EKOLOGICZNĄ łuską gryczaną i orkiszową oraz EKOLOGICZNĄ gorczycą oraz LAWENDĄ), 35x33cm
Miś obleczony poszewką z bawełny pościelowej
Rozmiar, kształt i wypełnienie idealne dla SPOKOJU dziecka!

Więcej szczegółów

EKO MIŚ-PODUSIA "SPOKÓJ" (wypełniony EKOLOGICZNĄ łuską gryczaną i orkiszową oraz EKOLOGICZNĄ gorczycą oraz LAWENDĄ), 35x33cm
Miś obleczony poszewką z bawełny pościelowej
Rozmiar, kształt i wypełnienie idealne dla SPOKOJU dziecka!

Tradycyjne poduszki wypełnione pianką, syntetykiem, lub nawet pierzem, są zbyt miękkie i nie stanowią stabilnego podparcia dla głowy i szyi podczas snu. Dlatego też największą zaletą poduszki wypełnionej łuską gryki i gorczycą jest to, że dzięki przemieszczaniu się łusek i ziaren między sobą, dokładnie dopasowuje się do konturów szyi, ramion i głowy, zapewniając wygodne wsparcie dla wszystkich tych miejsc. Pomaga to redukować napięcia w odcinku szyjnym, sprawiając, że śpimy głębiej i spokojniej.

Poduszka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza co powoduje, że skóra głowy jest zawsze sucha, nie przegrzewa się i nie poci.

Łuska gryki (ekologiczna!) ma wiele cennych właściwości zdrowotnych, m. in. neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym, dzięki dużej zawartości taniny hamuje rozwój i uniemożliwia rozmnażanie się bardzo szkodliwych mikroorganizmów, w tym: roztoczy, pajęczaków oraz bakterii Gram (-) i (+). Jest to informacja bardzo ważna dla alergików!
Ze względu na swoje właściwości zdrowotne i komfort użytkowania, łuska gryki jest coraz częściej stosowana jako wypełnienie poduszek i materacy do spania oraz akcesoriów do jogi i medytacji. Jest ona dostatecznie twarda i elastyczna zarazem, odporna na zgniecenia i rozkruszenia, a zawarte w niej włókna celulozy i ligniny czynią ją lekką i puszystą
Poduszka wypełniona łuską gryki nie traci kształtu. Łuska przesypuje się w niej i z łatwością dopasowuje się do pozycji głowy, nie powodując stałego nacisku na jeden obszar. Poza tym łuska gryki ma silne właściwości sorbcyjne (wchłaniające wilgoć). Wymiana ciepła i wilgoci z powietrzem jest bardzo intensywna. Dzięki temu poduszki wypełnione łuską gryki pozostają cały czas chłodne, nie nagrzewając się od naturalnego ciepła wytworzonego przez ciało człowieka. Ta właściwość łuski może stać się pomocna dla osób cierpiących na częste bóle głowy!

Łuska orkiszowa (ekologiczna!) 
Łuska orkiszowa ma wiele niezwykłych właściwości prozdrowotnych i leczniczych, często na niemal metafizycznym poziomie. 
Charakteryzuje się wyjątkowo korzystnym promieniowaniem, tworzącym zdrowe biopole, poprawiającym pracę układu nerwowego, minimalizując objawy depresji i łagodząc różnego rodzaju bóle. 
Dzięki tym cechom jest idealna jako zdrowe i naturalne wypełnienie materacy i poduszek.
Poza tym, łuska orkiszowa zastosowana w poduszkach i materacach:
- uśmierza bóle kręgosłupa i mięśni,
- zmniejsza dyskomfort w chorobach reumatycznych,
- działa przeciwpotnie (doskonale wchłaniaj wilgoć i oddaje ją do powietrza),
- ma działanie przeciwodleżynowe i ułatwia rehabilitację,
- poprawia krążenie krwi,
- zmniejsza napięcie tkanki łącznej,
- balansuje emocje - łagodzi wahania nastroju, nadpobudliwość, zdenerwowanie,
- pomaga w leczeniu chorób zatok, uszu i oczu, 
- neutralizuje szkodliwe promieniowanie geopatyczne (w tym cieków wodnych).


Gorczyca biała (ekologiczna!) działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco. Gorczyca powoduje lepsze ukrwienie i dotlenienie komórek. Stosowana jest do leczenia reumatyzmu i stanów zwyrodnieniowych stawów (również kręgosłupa).
Nasiona gorczycy są uważane za silne źródło bioenergii - ziarno gorczycy emituje silne biopole, które stymuluje układ odpornościowy oraz neutralizuje negatywny wpływ pola elektromagnetycznego i cieków wodnych. Gorczyca poprawia krążenie krwi, zmniejsza infekcje ucha, łagodzi choroby zatok i wielu innych dolegliwości w obrębie głowy.

Lawenda
Lawenda lekarska ceniona jest przede wszystkim za bardzo intensywne olejki eteryczne, o właściwościach kojących i harmonizujących. To zioło o naprawdę niezwykłych właściwościach.
Doskonale sprawdza się jako dodatek do poduszek, wpływając na nas swym cudownym aromatem za każdym razem, gdy kładziemy głowę na poduszce. 
Lawenda pomaga w leczeniu bólu zębów, pleśni i owrzodzeń jamy ustnej, stanów zapalnych gardła.
Łagodzi bóle menstruacyjne.
Lawendowy aromat uspokaja, zmniejsza drażliwość, bóle głowy i pomaga w problemach ze snem. Wpływa również korzystnie na układ trawienny (uwalnia gazy i wzdęcia).
Olejek uwalniający się z kwiatów lawendy jest antyseptyczny, pomaga w gojeniu ran, oparzeń i wrzodów. Łagodzi użądlenia owadów, zmniejsza ból, obrzęk i stany zapalne.

Mieszanka łuski gryki (100g), orkiszu (350g) i gorczycy (120g) powoduje, że spanie na poduszce niweluje bóle głowy różnego pochodzenia i poranne bóle karku związane bądź ze zwyrodnieniami kręgosłupa lub ze złym ułożeniem głowy podczas snu.
Poduszki tego typu szczególnie polecane są osobom cierpiącym z powodu alergii, ze względu na taniny i związki fenolowe, posiadające właściwości hamowania rozwoju roztoczy i bakterii szkodliwych dla zdrowia.
Kontakt z łuską gryki, gorczycą i orkiszem wykazuje działanie odprężające i relaksujące. Może przeciwdziałać migrenom, napięciu, kłopotom z układem trawiennym. 
Mieszanka zawartych w niej dobroczynnych składników powoduje, że spanie na niej jest naprawdę pięknym doświadczeniem, aromatycznym i balansującym.
Poduszka może być korzystna w przypadku bezsenności, działa lekko antyseptycznie, pozytywnie wpływa na układ nerwowy (tonizuje go); sprzyja relaksacji. 

Rozmiar, kształt i wypełnienie sprawiają, że jasieczek idealnie nadaje się dla SPOKOJU dzieci (także bardzo małych) - może być zarówno przytulanką, jak i dziecięcą poduszką.
Stanowi również naturalny odpromiennik przeciw szkodliwemu promieniowaniu różnego rodzaju.

Ważne - rodzice dziecka powinni wykonać próbę uczuleniową (związaną z reakcją organizmu na ziarna) - pozostawić dziecko na podusi pod obserwacją na około 15 - 30 minut, sprawdzając jego reakcję i zachowania.Wszystkie nasze wyroby zawierają wyłącznie EKOLOGICZNE wypełnienie (łuskę gryczaną, gorczycę, bądź łuskę orkiszową), z certyfikowanych ekologicznych upraw, więc ich dodatkowym atutem jest fakt, że ziarna nigdy nie były pryskane żadnymi środkami chemicznymi!

-------------------------------------------

Czyszczenie, użytkowanie:
Poduszka składa się z wsypu wypełnionego gryką, gorczycą i orkiszem oraz poszewki zewnętrznej.
PRAĆ MOŻNA TYLKO ZEWNĘTRZNĄ POSZEWKĘ. Nie należy moczyć, ani prać wsypu z ziarnami i zielem. W razie kontaktu z wodą - należy go natychmiast wysuszyć.

Warto poduszkę wystawić od czasu do czasu na działanie promieni słonecznych i świeżego powietrza (ładując przy okazji świeżą Praną).

Najsilniejsze działanie gorczycy - do 3 lat (optymalnie - do 2 lat)
Najsilniejsze działanie gryki w jasieczku (szczególnie w przypadku dzieci) - do 4 lat (optymalnie - 1-3 lat)

-------------------------------------------

Wykonanie:
Materiał wsypu - czysta surówka bawełniana 100% (kolor: kremowy)
Materiał poszewki - bawełna pościelowa (kolor: fioletowy)

Wypełnienie - łuska gryczana i orkiszowa oraz gorczyca z ekologicznych upraw, dokładnie oczyszczone (bez pyłu), lawenda ziele.
Produkt polski - ręcznie wykonany!


Wymiary: 35x33 cm
grubość ok. 4 cm
waga ok. 680-720g

Produkty powiązane