Szafir (korund) - kryształ naturalny, POLEROWANY jednostronnie

SZAFIR (Korund) w kolorze błękitno-szarym, fioletowo-szarym, fioletowo-wrzosowym, w całkowicie naturalnej formie krystalicznej - jednostronnie polerowany, aby uwidocznić jego piękno. Szafir jest używany do ochrony psychicznej w czasie rytuałów, jak również na co dzień. Posiada silną energię ochronną, szczególnie przed złem.

Cena w/g wagi. Rozmiary i waga podane na dole strony.

Więcej szczegółów

SZAFIR (Korund) w kolorze błękitno-szarym, fioletowo-szarym, fioletowo-wrzosowym, w całkowicie naturalnej formie krystalicznej - jednostronnie polerowany, aby uwidocznić jego piękno.

Szafir występuje w wielu różnych kolorach (od różowego, przez fioletowy, zielony, bezbarwny, niebieski, aż po czarny), zależy to od wtrąceń innych minerałów w jego wnętrzu. Oferowany minerał jest odmianą niebiesko-szarą i fioletowo-wrzosową. 
 

Szafir jest kamieniem intuicji, mądrości i medytacji, pogłębia kreatywnosć, uaktywnia talenty artystyczne. Poprawia koncentrację i jasność umysłu. Usuwa napięcie psychiczne i negatywne myśli, przynosi wewnętrzny spokój i ciszę. Przeciwdziała depresji i stymuluje pozytywne nastawienie. Może przynieść spełnienie marzeń i pomyślność.

Szafir jest używany do ochrony psychicznej w czasie rytuałów, jak również na co dzień. Posiada silną energię ochronną, szczególnie przed złem.

Niebieski szafir pomaga skutecznie kierować energię uzdrawiania - jest popularny wśród uzdrowicieli Reiki. Pomaga terapeutom łączyć się z energią anielską lub Wyższego Ja.
Jest on przede wszystkim związany z czakrą trzeciego oka, oddziałuje również na czakrę gardła. Ułożony na gardle wspiera autoekspresję, co sprawia, że jest przydatny dla tych, którzy mają mówić publicznie.

Fizycznie jest on stosowany w celu obniżenia gorączki, leczy oparzenia i stany zapalne. Jest również stosowany w przypadku problemów ze słuchem, nowotworów, bezsenności, depresji klinicznej, wypadania włosów, zaburzenia widzenia, bólu pleców i problemów skórnych. Leczy zaburzenia krwi i koi oczy. Reguluje pracę gruczołów, harmonizuje system nerwowy.

 -------------------------------------
KRAJ POCHODZENIA: Indie
-------------------------------------


Minerały na zdjęciu są tylko wzorem - każdy egzemplarz ma swój specyficzny kształt, jest niepowtarzalny.
Cena w/g wagi, rozmiary uśrednione:

Nr 1 szafir korund, polerowany jednostr. (dł. 2,6-4,8 cm, średnica 1,4-2,2 cm; waga ok.25-30g)  - 48,00 zł
Nr 2 szafir korund, polerowany jednostr. 
(dł. 3,5-4,8cm, średnica 1,6-1,9cm; waga ok.43-48g) - 76,80 zł
Nr 3 szafir korund, polerowany jednostr. 
(dł. 3,6-5,7cm, średnica 2,2-2,5m; waga ok.49-54g) - 86,00 zł
Nr 4 szafir korund, polerowany jednostr. 
(dł. 3,5-4,5cm, średnica 2,3cm; waga ok.58-63g) - 100,00 zł
Nr 5 szafir korund, polerowany jednostr. 
(dł. 5-6 cm, średnica 2,5 cm; waga ok.67-72g) - 115,00 zł
Nr 6 szafir korund, polerowany jednostr.
(dł. 5-6,5 cm, średnica 2,5 cm; waga ok.73-78g) - 124,80 zł

Produkty powiązane