Bursztyn naturalny (Sumatra), surowa bryłka Powiększ do pełnego rozmiaru

Bursztyn naturalny (Sumatra), surowa bryłka

Naturalne, nieoszlifowane bryłki naturalnego bursztynu z Sumatry (Indonezja). Wspaniały minerał ochronny i oczyszczający, do ozdoby i podnoszenia wibracji otaczającej przestrzeni.

Cena w/g wagi. Rozmiary i waga podane na dole strony.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

5,00 zł

Naturalne, nieoszlifowane bryłki naturalnego bursztynu z Sumatry (Indonezja). Wspaniały minerał ochronny i oczyszczający, do ozdoby i podnoszenia wibracji otaczającej przestrzeni.

WAŻNE!
Bursztyn sumatrzański ma zupełnie inną strukturę i jakość jubilerską niż bursztyn bałtycki! Prosimy nie mylić tych bursztynów - bursztyn z Sumatry pochodzi z innej epoki  (miocen) niż bursztyn bałtycki, więc jest dużo młodszy i bardziej plastyczny, a zarazem kruchy, niż bursztyn z Bałtyku. Ponadto, zawiera domieszkę węgla drzewnego (pochodzi z jego pokładów). W związku z tym, do obróbki jubilerskiej (szlifowanie itp) nie nadaje się tak jak bursztyn bałtycki (idealnie natomiast prezentuje się w formie naturalnej, nie obrobionej).
Bursztyn, który oferujemy posiada certyfikat oryginalności International Amber Association (marzec 2016) i jest całkowicie naturalnym, autentycznym bursztynem ze złóż Sumatry.


Bursztyn to skamieniała żywica drzew, która została utwardzona przez miliony lat, tworząc trwałą i twardą bryłkę organiczną.
Wiek bursztynu wynosi około 20-100 milionów lat. Większość bursztynu zwykle znajduje się w regionie Morza Bałtyckiego, jendak bardzo ciekawa odmiana bursztynu została niedawno odkryta na Sumatrze.
W odróżnieniu od bursztynu bałtyckiego, sumatrzański bursztyn jest stosunkowo młodszy, ale posiada niezwykłe odcienie, pasma i ciekawe, niespotykane kolory. 
Sumatrzański bursztyn ma wiele kolorów: od bursztynowego, aż do niebieskiego (jest także w czerwonawych odcieniach, oliwkowych, koniakowych, z beżowymi plamami i pasami). Bardzo szczególną cechą sumatrzańskiego bursztynu jest jego naturalna fluorescencja (najmocniejsza w świetle UV). Zjawisko to nie występuje w bursztynie bałtyckim.

Rzadko spotykany, niebieski kolor bursztynu z Sumatry jest niezwykły - jeśli spojrzeć na jego powierzchnię - jest niebieski, ale jeśli spojrzeć przez niego (pod światło), to jego kolor jest czerwono-brązowy lub bursztynowy.

Bursztyn z Sumatry - stymuluje i oczyszcza czakry: splotu słonecznego i trzeciego oka. Pomaga usunąć z organizmu negatywną energię (ułatwia jej transformację na pozytywne wibracje). Przyciąga jasne myśli, pomaga zrozumieć lekcje życiowe. Poprawia samopoczucie, podnosi wibracje ciała. Poza tym - posiada wszystkie pozostałe cechy bursztynu.

Bursztyn znany jest w wielu kulturach świata jako "kamień" ochronny. Działa kojąco na drogi oddechowe, wzmacnia układ odpornościowy oraz układ nerwowy. Stosowany do demaskowania fałszywych przyjaciół oraz eliminowania negatywnych energii, zarówno mentalnych (ochrona przed atakami energetycznymi), jak i pochodzących ze szkodliwych pól elektromagnetycznych.

W średniowieczu używano go przy dolegliwościach związanych z kamicą nerkową, dla zahamowania epilepsji, jak i w celach ochronnych przed plagami. W tradycyjnej chińskiej medycynie bursztyn jest stosowany jako środek terapeutyczny przeciw lękom, bezsenności, stanom rozkojarzenia oraz przy kurczach. Grecy i Egipcjanie utożsamiali jego moc z potęgą Słońca, natomiast sufici używali bursztynu w celu "uwolnienia" serca. 


--------------------------------------------
KRAJ POCHODZENIA: Sumatra (Indonezja)
Bursztyn, który oferujemy posiada certyfikat oryginalności International Amber Association (marzec 2016) i jest całkowicie naturalnym, autentycznym bursztynem ze złóż Sumatry.
--------------------------------------------


Minerały na zdjęciu są tylko wzorem - każda bryłka ma swój specyficzny kształt, jest niepowtarzalna.
Ważne! Bryłki mogą mieć dosyć ostre krawędzie
Cena w/g wagi. Wymiary uśrednione!

Nr 1 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka (wymiary ok.: 3-4x1,5-2,5x1,5 cm; waga: 5-8g)      - 5,00
Nr 2 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka
 
(wymiary ok.: 3-4x2-3x1,2-2 cm; waga: 9-12g)       - 7,50 zł
Nr 3 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka
 (wymiary ok.: 3,5-4x2,5-3x2,2 cm; waga: 13-16g)  - 9,60 zł
Nr 4 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka (
wymiary ok.: 3,5-5x3,5x2,5-3cm; waga: 17-21g) - 12,60 zł
Nr 5 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka (wymiary ok.: 4-5x3-3,5x2-2,5cm; waga: 23-27g) - 16,40 zł
Nr 6 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka 
(wymiary ok.: 4-6x3-3,5x2-3 cm; waga: 28-31g)   - 18,60 zł
Nr 7 bursztyn Sumatra, naturalna bryłka 
(wymiary ok.: 5-5,5x3-4x3,1 cm; waga: 33-36g)   21,60 zł

Produkty powiązane