Szungit (filtracja i uzdatnianie wody)

ZDROWA WODA! Wodę z Szungitem wykorzystujemy do picia, gotowania posiłków, do celów kosmetycznych, do kąpieli, do picia dla zwierząt, do podlewania kwiatów i roślin.

Więcej szczegółów


Szungit to odmiana węgla, jednak w odróżnieniu od diamentu i grafitu, posiada niezwykłą matrycę węglową - jego molekuły, ze względu na swoją strukturę, są podobne do piłki futbolowej i są nazywane fullerenami.

Szungit nie jest przeznaczony do spożycia, natomiast nadaje się do celów kolekcjonerskich, ozdobnych, kosmetycznych, ogrodniczych.
Poniżej umieszczone informacje są tylko danymi dostępnymi w Internecie i publikacjach naukowych - umieściliśmy je wyłącznie w celach informacyjnych (a nie handlowych).


Niezwykłe Fullereny
Fullereny są – obok grafitu i diamentu – trzecią alotropową odmianą węgla. Szungit zalega w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, których wiek przekracza 2 miliardy lat. Takie same fullereny jak w szungicie, zostały znalezione w meteorytach, które spadły na Ziemię.

Właściwości fullerenów i ich związków:
- silne antyoksydanty (silniejsze niż witaminy C i E)
- chronią komórki nerwowe (pomocne w takich chorobach jak Parkinson, Alzheimer czy Lou Gehrig)
- przeciwdziałają degradacji komórek neuronowych związanej ze stwardnieniem zanikowym bocznym
- zapobiegają apoptozie komórek
- mogą być wykorzystane w fotochemioterapii, a w szczególności w leczeniu raka skóry
- dają nadzieje na odkrycie skutecznego leku przeciwko AIDS
- wykazują działanie antybakteryjne
- pomocne w leczeniu osteoporozy
- są to nośniki genów, białek i substancji leczniczych.

Dzięki temu, że fullereny trudno rozpuszczają się w wodzie, możemy się cieszyć ich stabilną ilością, przez cały okres picia wody uzdatnianej szungitem, ponieważ uwalniane są stopniowo. 
 

Szungit jest uniwersalnym absorbentem. Akumuluje na swojej powierzchni do 95% wszystkich zanieczyszczeń – robi wodę przejrzystą, o smaku wody źródlanej. Woda z kranu, oczyszczona i aktywowana szungitem, nie posiada zapachu chloru, poprawia się jej smak i jakość. Oczyszczona woda jest delikatniejsza i smaczniejsza.

Woda uzdatniona szungitem pomaga w takich schorzeniach jak:
- alergie
- problemy skórne
- schorzenia stawów
- problemy z przemianą materii
- nadkwasota
- zapalenie jelita grubego
- przeziębienia (grypa, zapalenie oskrzeli)
- piasek w pęcherzyku żółciowym i nerkach
- cukrzyca
- artretyzm
- syndrom przewlekłego zmęczenia.

Szungit doskonale strukturyzuje wodę
“Woda ma pamięć! Doświadczenia w wielu krajach na całym świecie pokazały, że woda odbiera warunki zewnętrzne i tworzy ich „odcisk” („piętno”) pamiętając wszystko co wydarza się w przestrzeni dokoła. (…) Jako, że „nagrywa” informację, Woda zyskuje nowe właściwości, podczas gdy jej skład chemiczny pozostaje niezmieniony. Dotychczas sądzono, że to skład chemiczny wody jest ważny. Teraz dane mówią, że to nonsens. Struktura wody jest zdecydowanie bardziej istotna od składu chemicznego."
Zbacz film: https://www.youtube.com/watch?v=XTgGkL8bseE&list=PLB324DBB6584EA6BD

Dzięki współczesnej technice wiemy, że w każdej komórce pamięci wody znajduje się: 440 tysięcy pól informacyjnych. Każda z nich odpowiada za swój rodzaj współdziałania ze środowiskiem. W związku z tymi niezwykłymi właściwościami, lepiej dla nas, żeby woda, którą pijemy miała “dobrą” pamięć, dobry zapis informacyjny.
Po przebyciu wielu kilometrów w ciemnych rurach, pełnych kątów i załamań, rdzy i zanieczyszczeń, po tym wszystkim, czego woda była świadkiem w oczyszczalni - pamięć wody nie jest pozytywna. Zbija się ona w duże cząsteczki, które są bardzo ciężko przyswajane przez  organizm. Dzięki użyciu kryształów, medytacji, orgonitów, czy odpowiednich aktywatorów (szungitu) – woda rozbija swoją strukturę na mniejsze cząsteczki. Zmienia się jej pamięć, a dzięki temu jest dla nas lepsza i zdrowsza.
Szungit strukturyzuje wodę, przekazując jej swoją matrycę energetyczno-informacyjną.

 

Węgiel wiąże toksyny
Jest to m.in. powód, dla którego zażywamy węgiel kiedy się zatrujemy. Popularne są również filtry do wody z węglem aktywnym. Podobnie dzialają filtry węglowe w maskach przeciwgazowych.

Tak też działa szungit, który jeśli chodzi o swoje oczyszczające właściwości, nie ma sobie równych.

Szungit oczyszcza wodę z:
- metali ciężkich
- związków azotu
- żelaza koloidalnego pochodzącego z rur wodociągowych
- związków chloru
- pestycydów
- dioksyn
- fenoli
- wirusów
- bakterii
- produktów pochodzenia naftowego
- izotopów promieniotwórczych.

 

Inne korzyści picia wody z Szungitem:
- łagodzi kaca
- jest pomocna w przypadku alteriosklerozy
- działa ogólnie odmładzająco.

Można jej używać zewnętrznie jako okłady i płukanki:
- na trudno gojące się rany
- łuszczycę
- odleżyny
- problemy dermatologiczne
- poparzenia
- zmarszczki
- obrzęki
- przyspiesza regenerację tkanek
- jako płukanka przy anginach i nieżytach górnych dróg oddechowych
- przy paradontozie.
Płukanie włosów wodą szungitową chroni przed ich wypadaniem i zapobiega łysieniu, wzmacnia cebulki oraz nadaje włosom blasku i jedwabistości.
 -----------------------------------------------------------------------
 ----------------------------------------------------------------------- 

Użycie Szungitu w Rosji

W Rosji szungit uzywany jest m.in. do STRUKTURYZOWANIA, OCZYSZCZANIA I UZDATNIANIA Wody, ktora potem jest używana do: picia, gotowania, podlewania, płukania itp:

Procedury stosowane w Rosji: zakupiony szungit jest płukany w chłodnej wodzie, aż do uzyskania czystych kamieni (czystej wody).
Ponieważ szungit, jako węgiel, dosyć mocno brudzi, robione jest to w gładkim naczyniu, które później łatwo umyć, używa się również rękawic gumowych, aby nie ubrudzić rąk.
Wypłukany szungit przesypywany jest do szklanego naczynia (np dzbanka) i zalewany wodą z kranu.

Proporcje:
500 g na 5-7 litrów wody
150-200 g na 2-3 litry wody
Po 3 miesiącach szungit wymienia się na nowy.

Do kąpieli:
Pozostawia się 500g szungitu w 7-10 l wody przez 3 dni, potem dodając do wanny, do zwykłej wody. Zażywa się kąpieli 2 razy na tydzień. Kąpiele takie są stosowane przy chorobach rdzenia kręgowego, stawów, zaburzeniach krążenia krwi w kończynach, jako masaż stóp i lędźwi, chorobach skóry itp.

Jako odpromiennik:
W celu ochrony przed strefami geopatogennymi oraz szkodliwym promieniowaniem (fale elektromagnetyczne) stosuje się deptanie BOSO po szungicie (aby usunąć jony dodatnie i zanieczyszczenia z oragnizmu).
Można również przesypać szungit do bawełnianego lub lnianego, czy jedwabnego woreczka i ułożyć pod lędźwiami. Można też trzymać woreczek z szungitem przed ekranem monitora.

Minerały na zdjęciu są tylko wzorem - każda partia/dostawa szungitu może zawierać różny sort (od pyłu, do dużych bryłek).  
Kraj pochodzenia: Rosja, Karelia

Opakowania: 125g; 0,5 kg, 1 kg
Różna (mieszana) wielkość bryłek: 1,5 cm - 5 cm

Produkty powiązane