Turkus afrykański, PRAWDZIWY (naturalna bryłka) Powiększ do pełnego rozmiaru

Turkus afrykański, PRAWDZIWY (naturalna bryłka)

Oryginalny turkus afrykański, w postaci naturalnych, łupanych brył. Silny kamień ochronny (chroni przed nieszczęściami i "złym urokiem")Turkus sprzyja romantycznej miłości, leczy problemy emocjonalne i stres, wzmacnia intuicję i sprzyja medytacji. 

Cena w/g wagi. Rozmiary i waga podane na dole strony.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie jest już dostępny


5,60 zł

Oryginalny turkus afrykański, w postaci naturalnych, łupanych brył.
Ważne! Jest to autentyczny turkus, a nie jego imitacja.
Najcześciej podrabia się turkus stosując howlit, magnezyt lub chalcedon - minerały te są barwione na niebiesko-zielono, dzięki czemu dosyć dobrze imitują turkus. Rozróżnieniem jest waga (turkus naturalny jest wyrażnie cięższy) i struktura (naturalny turkus nie kruszy się, jest zwarty, trudny do zarysowania, a zarysowany nie pozostawia białego pyłu). Naturalny turkus jest w dotyku "ciepły" i "woskowy".
Często też stosuje się turkus rekonstruowany - czyli scalone w wysokiej temeraturze drobne kawałki turkusu, imitujące naturalną bryłkę.


Turkus - to symbol mądrości, szlachetności i nieśmiertelności. Jego energia sprzyja przebaczeniu sobie samemu, samoakceptacji i uwolnieniu niepotrzebnych żalów. 
Turkus wzmacnia meridiany ciała i subtelne pola energii; usprawnia komunikację pomiędzy światami fizycznym i duchowym. Umieszczony na trzecim oku wzmacnia intuicję i sprzyja medytacji. Na czakrze gardła - uwalnia stare przyrzeczenia, zahamowania i pozwala duszy wyrazić się w pełni. Pobudza i harmonizuje czakrę gardła, dzięki czemu łatwiej się wyrażać. 

Turkus sprzyja romantycznej miłości i spontaniczności w kwestii miłosnych uniesień. 
Minerał ten daje poczucie głębokiego spokoju w całym ciele i może pomóc leczyć problemy emocjonalne i stres, a także zapobiega wahaniom nastroju. Jego energia stymuluje też czakrę sakralną, zwiększając kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów.

Turkus to silny kamień ochronny (chroni przed nieszczęściami i "złym urokiem"). Uważa się, że może zmienić kolor, aby ostrzec przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. 
Blednie, gdy jego właściciel jest chory lub smutny, traci wszystkie kolory, gdy człowiek umiera i stopniowo odzyskuje swój kolor, gdy przenosi się do nowego zdrowego właściciela (jego kolor pogłębia się każdego dnia). 

Jako kamień podróży, turkus chroni dobytek przed kradzieżą, pomaga zapobiegać wypadkom.
Jako kamień oczyszczania, rozprasza negatywną energię i czyści smog elektromagnetyczny w otoczeniu. 

Turkus jest kamieniem wzmocnienie, dobry w przypadku zmęczenia, depresji, ataku paniki. Wzmacnia system odpornościowy, poprawia przyswajalność składników odżywczych, łagodzi infekcje wirusowe. Ma działanie przeciwzapalne i detoksykujące, zmniejsza nadmiar kwasowości. Korzystny w przypadkach dny moczanowej, reumatyzmu, i problemów z żołądkiem.
Pomaga również w problemach mózgu, oczu, uszu, szyi i gardła, zwłaszcza zaćmy, migren i bóli głowy oraz w problemach z równowagą.
Turkus jest pomocny dla układu oddechowego, alergii i zaburzeń gojenia. Noszony na szyi pomaga zapobiegać atakom astmy. Uzdrawiając oddech, kamień ten może leczyć zaburzenia mowy, takie jak jąkanie.


Istotne. Na turkus niekorzystnie wpływa zbyt długie wystawienie na promienie słoneczne, kąpiele w wodzie, mydle i kontakt ze wszelkiego rodzaju środkami czystości, a także pot i tłuszcz.
Zaleca się oczyszczanie turkusu poprzez zakopanie w ziemi, piasku, lub okadzanie. 

 
-------------------------------------
KRAJ POCHODZENIA: 
RPA
-------------------------------------
 

Każda bryłka ma specyficzny kształt, jest niepowtarzalna (zdjecia są tylko przykładowe).
Cena w/g wagi. Wymiary uśrednione. 
 

Nr 1 turkus afr., naturalna bryłka (3-4/2,5/1,5-2 cm; waga: 20-35g)        - 5,60 zł 
Nr 2 turkus afr., naturalna bryłka (3-5/3-4,5/2-2,5cm; waga: 50-65g)    - 10,50 zł
Nr 3 turkus afr., naturalna bryłka
 (5-7/4-5/2,5-4 cm; waga: 68-88g)      - 13,60 zł
Nr 4 turkus afr., naturalna bryłka 
(6,1/5,1/3,4 cm; waga: 93-110)          - 17,60 zł 
Nr 5 turkus afr., naturalna bryłka 
(6,6/4,1/4,8 cm; waga: 120-135)        - 22,00 zł
Nr 6 turkus afr., naturalna bryłka 
(8,7/5,5/4,1 cm; waga: 165-170)        - 27,00 zł
Nr 7 turkus afr., naturalna bryłka 
(9,3/5,5/4,4 cm; waga: 180-195)        - 31,50 zł 
Nr 8 turkus afr., naturalna bryłka 
(5-6/5-6/4-5cm; waga: 230-245g)       - 39,00 zł
Nr 9 turkus afr., naturalna bryłka 
(7-9,5/5,5-6/4-6cm; waga: 265-280g) - 44,00 zł
Nr 10 turkus afr., naturalna bryłka 
(8-8,5/6-7/5-6 cm; waga: 290-305g) - 48,50 zł

Produkty powiązane