Sól Himalajska HALIT (spożywcza) - GRUBA (600g) Powiększ do pełnego rozmiaru

Sól Himalajska HALIT (spożywcza) - GRUBA (600g)

Sól himalajska kubiczna, biała (transparentna) HALIT (najcenniejszy typ soli). 
Sól spożywcza GRUBA (2-10mm), 600g

Halit to najczystsza spotykana sól himalajska. Charakteryzuje się ona dużą przejrzystością i kubiczną formą. Przypomina trochę posklejane ze sobą fragmenty grubego szkła. Halit jest rzadko spotykany, stanowi niewiele ponad 3% całego wydobycia soli.

Więcej szczegółów

Sól himalajska kubiczna, biała (transparentna) HALIT (najcenniejszy typ soli). 
Sól spożywcza GRUBA (2-10mm), 600g

Halit to najczystsza spotykana sól himalajska. Jest często nazywana diamentem pośród soli, gdyż halit osiągnął najwyższy stopień czystości. Charakteryzuje się ona dużą przejrzystością i kubiczną formą. Przypomina trochę posklejane ze sobą fragmenty grubego szkła. Halit jest rzadko spotykany, stanowi niewiele ponad 3% całego wydobycia soli.

Halit powstał w wyniku działania bardzo dużych ciśnień. W odróżnieniu od różowej soli himalajskiej halit zawiera prawie 99% NaCl. Zawarte w niej mikroelementy mają, podobnie jak różowa sól himalajska, postać koloidalną łatwo przyswajalną przez organizm. Halit należy także do kamieni szlachetnych, a dzięki swojej wysokiej wartości bioenergetycznej wykorzystywany jest także w celach leczniczych.

Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Powstała ponad 250 milionów lat temu - do niedawna nie była używana przez człowieka. Sól ta pochodzi z czasu, kiedy planeta Ziemia charakteryzowała się czystym ekosystemem. 


Sól gruba (granulat) przeznaczona jest do młynków, a także do kąpieli, przetworów, zapraw, roztworów wodnych, pieczenia itp.

Waga: 600g (granulat 2-10mm)

Kraj pochodzenia: Pakistan

Produkty powiązane