Sól kamienna KŁODAWSKA, BIAŁA 1,3 kg - DROBNA Powiększ do pełnego rozmiaru

Sól kamienna KŁODAWSKA, BIAŁA 1,3 kg - DROBNA

Kłodawska sól jest minerałem o wysokim stopniu czystości - stanowi bogate źródło „pierwiastków życia”, czyli mikroelementów (nazwanych tak przez prof. Juliana Aleksandrowicza) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
Sól ta nie posiada żadnych zanieczyszczeń, nie jest rafinowana, wybielana, jodowana ani wzbogacana chemicznie. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 8

8,20 zł

Polska sól kamienna, wydobywana m.in. w Kłodawie i okolicach Inowrocławia, to pozostałość Morza Cechsztyńskiego, śródlądowego, bardzo słonego zbiornika o powierzchni 600 tys. km kw., który rozciągał się od Wielkiej Brytanii, poprzez Niemcy i Morze Północne, aż po Polskę północnozachodnią.
Morze wyparowało około 250 mln lat temu, zostawiając warstwę zalegającą obecnie na głębokości 3-6 km pod ziemią. W Kłodawie pokłady soli zostały wypiętrzone ku powierzchni, tak że dzieli je od niej niekiedy tylko 100 m.

Różowa sól kamienna KŁODAWSKA urabiana jest w Kopalni Soli „Kłodawa” poprzez tradycyjną metodą górniczą, systemem komorowofilarowym. Wydobywania jest w postaci brył, które nie są poddawane ługowaniu (czyli oczyszczaniu do uzyskania czystego chlorku sodu). Może być przez to lekko zabrudzona, ale dzięki temu zawiera więcej mikroelementów. Bryły soli są następnie mechanicznie poddawane kruszeniu i mieleniu.

Sól ta nie posiada żadnych zanieczyszczeń ze środowiska (w tym metali ciężkich). Nie jest produktem rafinowanym, ani nie ma żadnych wzbogaceń chemicznych. Nie jest również wybielana, ani jodowana.

Kłodawska sól jest minerałem o wysokim stopniu czystości i nie wymaga procesów wzbogacania.
Ponadto stanowi ona bogate źródło „pierwiastków życia”, czyli mikroelementów (nazwanych tak przez prof. Juliana Aleksandrowicza) niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka.
Biopierwiastki wchodzące w skład naturalnej soli kamiennej tworzą kompleksy łatwo przyswajalne przez organizm. To właśnie one sterują czynnościami metabolicznymi, czyli przemianą materii. Odgrywają tez zasadniczą rolę w aktywności niezbędnych dla życia procesów enzymatycznych.

Skład mikroelementów w soli Kłodawskiej zbliżony jest do ich zawartości w płynie ustrojowym organizmu ludzkiego.
W kłodawskiej soli zawarte są: magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas, selen i in.

Sól drobno mielona nadaje się do bezpośredniego użytku (solenia, tworzenia roztworów wodnych itp). 
Ze względu na rozdrobnienie - wygodnie używa się ją w solniczkach.


Waga: 1,3kg
Kraj pochodzenia: Polska

Produkty powiązane