KŁODAWSKA sól do kąpieli POTASOWO-MAGNEZOWA (1,2 kg) - WSPANIAŁA REGENERACJA! Powiększ do pełnego rozmiaru

KŁODAWSKA sól do kąpieli POTASOWO-MAGNEZOWA (1,2 kg) - WSPANIAŁA REGENERACJA!

Sól ta jest niezwykle bogata w minerały i pierwiastki śladowe - stosowana jest z powodzeniem w uzdrowiskach. Charakteryzuje się właściwościami oczyszczającymi poprzez głębokie wnikanie w pory skóry. Doskonała do relaksującej oraz regeneracyjnej kąpieli, korzystnie wpływa na mięśnie oraz stawy.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

12,90 zł

NATURALNA (bez sztucznych dodatków) KAMIENNĄ Kłodawska Sól Potasowo-Magnezowa.

Jest ona niezwykle bogata w minerały i pierwiastki śladowe - stosowana jest z powodzeniem w uzdrowiskach. Charakteryzuje się właściwościami oczyszczającymi poprzez głębokie wnikanie w pory skóry. Doskonała do relaksującej oraz regeneracyjnej kąpieli, korzystnie wpływa na mięśnie oraz stawy.

Kłodawskie sole magnezowo - potasowe są naturalną kopaliną pozyskiwaną z cechsztyńskiego wysadu solnego, jest to mieszanina minerałów takich jak: karnalit, kizeryt, halit i anhydryt. Kąpiele w 3% roztworze soli magnezowo - potasowej nie tylko zmniejszają lub likwidują dolegliwości stawowe, ale również wpływają regulująco na stan psychiczny chorych i układ nerwowy wegetatywny oraz poprawiają ukrwienie skóry.
Kąpiel mineralna w kłodawskiej soli magnezowo - potasowej przynosi uczucie głębokiego odprężenia całego organizmu, a seria kąpieli - efekt tzw. aksamitnej skóry.

Zastosowanie:
- do kąpieli w wannie bez względu na rodzaj skóry ciała, jako doskonały środek relaksujący, odprężający, uspakajający, pozytywnie działający na stan i kondycję skóry;

- dla osób, których praca jest fizycznie ciężka i wyczerpująca psychicznie;
- polecana do regularnej pielęgnacji stóp, zwłaszcza dla osób sforsowanych fizycznie (np. po biegach, długich pieszych spacerach itp.) lub prowadzących intensywny tryb życia osobistego np. sportowcy czy posiadający stojący tryb pracy fryzjerki, laboranci, kosmetyczki;
- może być stosowana wspomagająco przy leczeniu łuszczycy oraz niektórych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, gościec reumatoidalny, rwa kulszowa na tle zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stany pourazowe narządu ruchu i inne.

Kąpiele w solach magnezowo potasowych zmniejszają lub całkowicie usuwają skutki zmęczenia, relaksując i odprężając.
Łagodnie działają na skórę ciała nie powodując nadmiernego jej wysuszenia ani złuszczenia naskórka.
Regularne stosowanie soli powoduje zmniejszenie skłonności do okresowych bólów mięśni i stawów związanych z przemęczeniem czy zmianami pogody oraz zwiększa odporność na zmęczenie fizyczne.
Poprawia ogólny wygląd skóry ciała , która staje się bardziej jędrna i napięta o jednolitym kolorycie. 

Jest to jedna z najgłębiej regenerujących organizm i układ nerwowy, naturalnych soli!
Aby uzyskać głęboko relaksujący, a także oczyszczający (również energetycznie) efekt, zalecamy stosować minimum 4-6 kopiastych łyżek soli na wannę wody.
Zalecany czas kąpieli - 20-30 minut, w mocno ciepłej wodzie. Warto dodać naturalne olejki eteryczne.

Podstawowe użycie: około 100 gram na wannę wody, tak by uzyskać roztwór solny w granicach 3 %. Optymalna temperatura wody to 37°C. Czas zażywania kąpieli około 10 - 20 minut.Skład: 100 % sól kłodawska potasowo - magnezowa do kąpieli.

Odczyn roztworu 3%- pH 5,5-6,5
Zawartość jonu chlorkowego ( Cl- ) - 40% max
Zawartość jonu magnezowego ( Mg2+ )- 4% min
Zawartość jonu potasowego ( K+)- 4% min

Waga: 1,2 kg

Produkty powiązane