MANGO BIO - suszone owoce Powiększ do pełnego rozmiaru

MANGO BIO - suszone owoce

PRZECIW NOWOTWOROM, ODMŁADZA, BOGACTWO WITAMIN.
Owoce suszone bez siarki, cukru i konserwantów!
PRODUKT BIO z kontrolowanej uprawy ekologicznej! 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 8

14,90 zł

PRODUKT BIO z kontrolowanej uprawy ekologicznej! 
Owoce mango uprawiano już tysiące lat temu na obszarze południowo-wschodniej Azji. Ze względu na ich wspaniały smak i aromat nazywane były "boskim pokarmem".

Owoc ten jest niezwykle bogaty w mikroelementy: zawiera m.in. witaminy A, B, C i E, jak również żelazo, magnez, potas, miedź oraz cenny lupeol, o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwmiażdżycowym i przeciwzapalnym, skutecznym w zwalczaniu komórek rakowych, szczególnie skuteczny w walce z rakiem prostaty.
Mango posiada w swoim składzie błonnik oraz białko, co powoduje, że jest w grupie owoców, które mają najwięcej właściwości odżywczych. Jest owocem niskokalorycznym dlatego jest polecany w dietach, które wspomagają odchudzanie.
Powyższe składniki doskonale wpływają na kondycję skóry i włosów, wspomagają również procesy regeneracji tkanek i utrzymania młodego wyglądu - przyczynia się do spowolnienia procesu starzenia.

Osoby, które mają problemy z wzrokiem, suchością lub rogowaceniem skóry czy łamliwością paznokci spowodowaną awitaminozą - zamiast syntetycznej witaminy A mogą przerzucić się na dietę z mango - 100 gram owocu zawiera 1,2 mg tej witaminy, czyli ilość, która w pełni zaspokaja dobowe zapotrzebowanie. 

W mango znajdziemy także duże ilości miedzi, która jest niezbędna w procesie powstawania czerwonych krwinek, a jej niedobór prowadzi do niedokrwistości.

Sposób spożycia:
Jest idealnym dodatkiem do deserów, musli i płatków śniadaniowych, wypieków lub może być spożywane jako samodzielna zdrowa, smaczna przekąska (słodka i aromatyczna).


Owoce suszone bez siarki, cukru i konserwantów!
PRODUKT BIO z kontrolowanej uprawy ekologicznej! 

Kraj pochodzenia:
 Burkina Faso

Waga: 100g; 180g

Produkty powiązane