Świecznik solny NATURALNY Powiększ do pełnego rozmiaru

Świecznik solny NATURALNY

Świecznik z soli himalajskiej - NATURALNY (nie szlifowany, z jednej bryły soli).

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 6

19,32 zł

Obniżka!

-8%

21,00 zł

Świecznik solny i lampa solna - to naturalne jonizatory powietrza, które efektywnie podnoszą poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach. Efekt jonizacji powietrza przez sól, wynika z odkrytych już wiele lat temu jej właściwości fizykochemicznych. W świecznikach i lampach solnych efekt jonizacji jest dodatkowo zwiększony poprzez rozgrzanie kryształu soli, przez znajdującą się wewnątrz świeczką, bądź przez żarówkę. Dzięki temu świecznik/lampa solna poprawia jakość powietrza w naszym otoczeniu, a tym samym nasze samopoczucie.
Ze względu na swoje piękne i bogate kolory świeczniki solne i lampy solne są też wykorzystywane w terapii kolorami, czyli chromoterapii. Ich kojące światło pomaga osobom znerwicowanym i cierpiącym na bezsenność.
 

Sól Himalajska to najczystsza i najbardziej wartościowa sól Ziemi. Nieskazitelna i naturalna, powstała w miejscu, gdzie setki milionów lat temu energia słoneczna osuszyła pierwotny ocean. W swojej budowie cząsteczkowej posiada formę kryształków o perfekcyjnej, szlachetnej, podobnej do diamentu strukturze, która została ukształtowana pod wpływem ogromnych ciśnień. Sól himalajska ma silne właściwości właściwości oczyszczające oraz jonizujące powietrze. Neutralizuje wpływ smogu elektrycznego na organizm.

Warto ustawić świecznik solny w każdym pomieszczeniu mieszkalnym lub biurze, a w szczególności w pobliżu urządzeń emitujących promieniowanie elektryczne takich jak: komputer, telewizor, kuchenka mikrofalowa. Wdychanie zjonizowanego powietrza wpływa na poprawę samopoczucia, dotlenienie, wzmocnienie odporności, lepszy sen. Poprawia komfort w przypadku problemów z alergią, astmą, krążeniem oraz chorobami tarczycy. 
Stanowi również pomoc w ochronie energetycznej mieszkania.

Ważne! Świecznik produkowany jest z brył soli pochodzących z naturalnego złoża, wobec tego jego barwa i struktura są różnorodne (kolory od biało-kremowego, przez jasne pomarańczae, aż po ciemny pomarańcz). 
Naturalne bryłki solne posiadają liczne warstwy, pęknięcia, przebarwienia, ubytki, szczeliny itp.


-----------------------------------------------------------------

Wymiary: wys. ok. 8,5 cm, szer. ok. 8 cm; waga ok. 1,3 kg
Wewnątrz świecznika znajduje się otwór na świeczkę/podgrzewacz (tealight).


Ważne! Każdy świecznik jest niepowtarzalny, ponieważ jest robiony z naturalnej bryły soli. Mogą występować różnice w barwie, kształcie, gabarytach. Produkowany ręcznie!

Produkty powiązane