BUDDYJSKI DZWONEK i WADŻRA - KOMPLET, stop 5 metal - WYSOKA JAKOŚĆ! Powiększ do pełnego rozmiaru

BUDDYJSKI DZWONEK i WADŻRA - KOMPLET, stop 5 metal - WYSOKA JAKOŚĆ!

ZESTAW BUDDYJSKI: DZWONEK i WADŻRA - wysokiej jakości, wykonany ze stopu 5 metali (w tym srebra)

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

235,00 zł

ZESTAW BUDDYJSKI: DZWONEK i WADŻRA - wysokiej jakości, wykonany ze stopu 5 metali (w tym srebra)
Bardzo starannie grawerowany i wykończony!


DRILL BHU - rytualny dzwonek buddyjski, produkowany rękodzielniczo w Nepalu.

Na całej powierzchni ozdo­biony jest relie­fami. Odlana rączka z bóstwem zakoń­czona jest koroną z czte­rema kabłą­kami/łukami; piaty łuk jest skierowany w dół.
Łuki te są symbolami pięciu negatywnych stanów umysłu - ignorancji, przywiązania, niechęci, dumy i zazdrości. Podczas praktyki są one transformowane w pięć mądrości.

Dzwo­nek ma wyrazisty i czysty dźwięk.

Dzwonek (sanskryt: ghanta; tyb.: dril bhu) – nieodzowny instrument obrzędów tantrycznych, jest opisywany jako „rozprzestrzeniający dźwięk pustki”, który wyłania się z pustości swej formy, promieniuje we wszystkich kierunkach i rozpuszcza się w ciszę lub pustkę. W śpiewanych medytacjach (pudża) i podczas inicjacji dźwięk dzwonka przywołuje Buddów i przebudza jasność umysłu.
Występuje prawie zawsze łącznie z wadżrą, która stanowi symbol świata duchowego, w przeciwieństwie do ghanty/dzwonka, przedstawiającej świat materialny. Dzwonek reprezentuje żeńską zasadę najwyższej mądrości (skt. pradżniaparamita), która jest urzeczywistnieniem pustki (siunjata), podczas gdy wadżra jest symbolem męskim. Kiedy występują razem, dordże znajduje się w prawej dłoni, a dzwonek w lewej i reprezentują wtedy niepodzielną jedność metod i mądrości (u kobiet odwrotnie).   


W szamanizmie ghanty/dzwonki są używane do przywoływania duchów: ich dźwięk reprezentuje żywioł powietrza, obszar duchów. W buddyzmie podczas uroczystości modlitewnych (pudży) dzwonki ogłaszają obecność danego aspektu Buddy w pomieszczeniu, dla którego dana uroczystość jest przewidziana. Dźwięk ghanty jest postrzegany jako ofiara dla Buddy.

-----------------------

WADŻRA buddyjska, produkowana rękodzielniczo. Na całej powierzchni ozdo­biona jest relie­fami. 

Wadżra jest znanym tantrycznym narzędziem, wykorzystywanym od tysięcy lat. Umieszcza się ją w najważniejszych buddyjskich miejscach siły, do przesyłania i odbioru energii. Używają ją również tantryczni kapłani i uzdrowiciele, potęgując przepływ energii. 
Zastosowanie Wadżry: 
- położona na biurku powoduje napływ świeżej energii; 
- umieszczone (wzdłuż) między nadawcą a odbiorcą podczas negocjacji, wykładów, koncertów, rozmów potęguje skuteczność przepływu informacji; 
- umieszczona w poprzek blokuje przepływ niekorzystnych energii pomiędzy obiektami, które oddziela; 
- wpatrywanie się w nią harmonizuje lewą i prawą półkulę mózgową i wzmacnia intuicję; 
- trzymana w ręku: powoduje bezpośredni napływ energii; 
- wspomaga i służy intensywnej medytacji; 
- umożliwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju. 

Jak głosi przypowieść sam Budda wykorzystał Wadżrę przed agresywną energią tygrysa, który go napadł. Umieścił ją bowiem w poprzek pomiędzy sobą a tygrysem. Tygrys skulił ogon i odszedł.

Utrzymuje się, że samo trzymanie obu świętych przedmiotów nie daje żadnych rezultatów – efekty pojawiają się wtedy, gdy serce jest gotowe przyswoić ich symboliczną treść.
Ktokolwiek jest przyciągany przez krystaliczny dźwięk ghanty i nabył go dla potrzeb medytacji powinien spróbować przyswoić sobie jego symboliczne znaczenie w jak najszerszym zakresie.
Pustka – próżnia jest symbolizowana przez dźwięk. Dźwięk nie jest niezależnym obiektem; jest zawsze powoływany do istnienie przez dzwon i daną osobę; jest rezultatem tego kontaktu; powstaje w pustce i znika w pustce.

Dla spotęgowania rezonansu ghanty zaleca się użycie drewnianego wałka używanego do grania na misach dźwiękowych. Trzymając dzwonek w lewej ręce, prawą obwodzimy drewniany wałek po krawędzi dzwonu otrzymując wysoki, krystaliczny, przenikliwy ton – szczególnie przydatny do aktywizowania energii danej przestrzeni/pomieszczenia.


Ważne. Jest to wyrób rękodzielniczy i każdy egzemplarz może się różnić od powyższej specyfikacji i/lub zdjęcia.


Materiał: stop 5 metali
Waga zestawu: ok. 500 gram   

Średnica dzwonu: ok. 9 cm
Wysokość dzwonka: ok. 18 cm
Waga dzwonka: ok. 370 gram

Długość Wadżry: ok. 11 cm
Średnica Wadżry: max. ok. 2,5 cm

Produkty powiązane