Kosmetyki naturalne DIY (książka) Powiększ do pełnego rozmiaru

Kosmetyki naturalne DIY (książka)

"Kosmetyki naturalne DIY", Jovita Vysniauskiene, Lena Sokolovska, Migle Tylaite

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

38,17 zł

Obniżka!

-15%

44,90 zł

Stosujesz kosmetyki drogeryjne i nie jesteś zadowolona z efektów? Z nadzieją spoglądasz na kosmetyki naturalne, ale nie wiesz, które są warte uwagi?

Zrób je sama z publikacją "Kosmetyki naturalne DIY".

"Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, maski do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielki firmy Uoga Uoga" to publikacja, która wprowadzi Cię w świat kosmetyków naturalnych, pomoże poznać ich składniki oraz pozwoli na samodzielne ich wykonanie. Stworzona przez założycielki wiodącego producenta naturalnych kosmetyków na Litwie, łączy w sobie ideę DIY (z ang. do it yourself, czyli "zrób to sam") oraz miłość do produktów naturalnych.

Autorki starają się nawiązać z czytelnikiem bliską relację, co dość łatwo im się udaje. Zanim przedstawią przepisy na kosmetyki, najpierw przybliżą czytelnikowi siebie oraz założoną przez nie firmę, wraz z ideami przyświecającymi im w trakcie jej powstawania. Następnie powoli wprowadzają odbiorcę książki w świat samodzielnego przygotowywania kosmetyków. Opowiadają więc o różnych składnikach, takich jak glinki, oleje, masła, olejki, zioła czy owoce. Przedstawiają akcesoria niezbędne do samodzielnej produkcji kosmetyków oraz metody produkcji, które pomogą się cieszyć pielęgnacją i relaksem z naturalnymi kosmetykami w domowym zaciszu.

Zasadniczą część poradnika stanowi zbiór przepisów podzielony na rozmaite kategorie. Mamy więc kosmetyki do pielęgnacji cery, czyli oczyszczania i tonizacji, kremy nawilżające, zabiegi kosmetyczne na twarz i pielęgnację ust. Oddzielny dział zajmuje pielęgnacja skóry: oczyszczanie ciała, jego nawilżanie, a także pielęgnacja skóry dłoni i stóp. Dalej autorki pochylają się nad pielęgnacją włosów, proponując szampony, maski i płukanki, by następnie przejść do relaksujących kąpieli z zastosowaniem kuli, saszetek i soli. Ostatni dział poświęcony jest pielęgnacji skóry i włosów dzieci.

Przepisy są bardzo różnorodne, również pod kątem trudności wykonania oraz nakładów finansowych i dostępności składników. Dodatkowo opatrzone zostały wskazówkami dotyczącymi potencjalnych zamienników oraz przestrogami na temat przygotowywania i przechowywania. Przy każdym z nich podane zostało przeznaczenie, czas przygotowania, częstotliwość stosowania oraz okres trwałości.

Za książkę "Kosmetyki naturalne DIY…" odpowiadają Lena Sokolovska i Jovita Vysniauskiene.

Liczba stron: 272

Produkty powiązane